Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 1 kwi, 2021 |

Wydłużenie ruchu wahadłowego na moście w Rogalinku

Ważna informacja dla kierowców korzystających z przeprawy przez Wartę w Rogalinku.

Jak poinformował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, w związku z kolejnym etapem robót przy budowie nowego mostu w Rogalinku, w drugiej połowie kwietnia organizacja ruchu na starym obiekcie zostanie ponownie zmieniona. Wykonawca planuje rozpocząć prace związane z przebudową skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 431 z ulicą Północną i Wodną, przez co obowiązujący od marca ruch wahadłowy na starym moście zostanie wydłużony do ok. 750 metrów.

– Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wspólnie z wykonawcą – firmą Skanska, dokładają wszelkich starań, aby zmiany były jak najmniej uciążliwe dla kierowców i mieszkańców Rogalinka. Za utrudnienia przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności na drodze – poinformowała redakcję Paulina Jęczmionka-Majchrzak z WZDW.

Ruch wahadłowy - znak ostrzegawczy

Oznakowanie od strony Mosiny

Budowa nowej przeprawy na Warcie w Rogalinku była społecznie oczekiwana. Szczególnie dla mieszkańców Mosiny i Puszczykowa to ważna inwestycja, która bez wątpienia podniesie konkurencyjność regionu, da potencjał do dalszego rozwoju, wzmocni układ lokalnej sieci drogowej, co zaskutkuje szybkim i bezpiecznym połączeniem. Rozwój sieci drogowej powinien być wynikiem myślenia strategicznego, długofalowego. Działania Samorządu Województwa Wielkopolskiego charakteryzują się właśnie takim myśleniem. Mamy nadzieję, że most w Rogalinku będzie pierwszym, ważnym elementem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 431 w gminach Kórnik, Puszczykowo i Mosina – mówił w lipcu Paweł Katarzyński dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

  • Wartość kontraktu: 63,2 mln złotych
  • Dofinansowanie z Unii Europejskiej: blisko 52 mln złotych
  • Zakończenie robót budowlanych: 30.10.2022 r.

Poniżej aktualne zdjęcia z budowy nowego mostu w Rogalinku:

Most w Rogalinku - po lewej stronie powstanie nowy most

Budowa przeprawy w Rogalinku

Budowa przeprawy w Rogalinku fot. WZDW

Budowa przeprawy w Rogalinku fot. WZDW

Budowa przeprawy w Rogalinku fot. WZDW

Budowa przeprawy w Rogalinku fot. WZDW

Budowa mostu w Rogalinku fot. WZDW

Budowa mostu w Rogalinku fot. WZDW

Schemat utrudnień na moście w Rogalinku

Schemat utrudnień na moście w Rogalinku od 8 marca 2021 r. do drugiej połowy kwietnia. Nowy schemat już wkrótce na naszych łamach.

most w Rogalinku - widok z rzeki od strony Puszczykowa

most w Rogalinku – widok z rzeki od strony Puszczykowa (archiwum)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj