Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | sobota, 17 kwi, 2021 | 1 Komentarz

Zawyły syreny

Dzisiaj o godzinie 14 odbył się pogrzeb 26-letniego Łukasza Stuckiego, strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czempiniu. W ostatnim pożegnaniu kolegi wzięli udział strażacy z jednostek SP w Mosinie i Pecnej.

Śp. druh  Łukasz Stucki zmarł 12 kwietnia po kilkudniowym pobycie w szpitalu. Od kilku lat pełnił funkcję Skarbnika Zarządu OSP w Czempiniu. Wcześniej był Sekretarzem Komisji Rewizyjnej OSP. Jak mówią koledzy z jednostki, stanowił nienaganny przykład wzorowego strażaka. – Łukasz miał dopiero 26 lat , ale wiele poświęcił dla innych ludzi niosąc pomoc jako strażak, ratownik medyczny i zwykły kolega. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach – napisali na swojej stronie społecznościowej strażacy z OSP Czempiń

Śp. druh Łukasz Stucki źródło: OSP Czempiń

Śp. druh  Łukasz Stucki; źródło zdjęcia: OSP Czempiń

Msza pogrzebowa odbyła się 17 kwietnia o godzinie 14:00 w kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Czempiniu. Następnie kondukt pogrzebowy w asyście wozów strażackich przejechał ulicami miasta na cmentarz parafialny. W trakcie składania trumny do grobu zawyły strażackie syreny.

W ostatnim pożegnaniu udział wzięli rodzina i koledzy Łukasza z jednostki OSP Czempiń, strażacy z licznych jednostek OSP i PSP (w tym z Mosiny i Pecnej), a także przedstawiciele pozostałych służb mundurowych oraz oficjalne delegacje samorządowe.

Czempiń - widok na kościół i rynek

Kościół św. Michała Archanioła w Czempiniu

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Kaja
    sobota, 17 kwi, 2021, 20:17:16 |

    Zdecydowanie za młody byłeś by odejść. ;(

Skomentuj