Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | środa, 29 gru, 2021 |

Zmarła prof. dr hab. n. med. Hanna Dziatkowiak

18 grudnia 2021 roku, w wieku 90 lat odeszła pani prof. dr hab. n. med. Hanna Dziatkowiak – lekarz pediatra i diabetolog, nauczyciel akademicki, Ordynator Oddziału Wewnętrznego i Kierownika Poradni Cukrzycowej dla Dzieci w II Klinice Chorób Dzieci Akademii Medycznej w Łodzi w latach 1967-1986, związana z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Akademią Medyczną w Poznaniu.
Poza zasługami dla świata medycyny, zasłużona także dla Mosiny – wraz z mężem Antonim, Kawalerem Medalu Rzeczpospolitej Mosińskiej, otaczała przez lata opieką stypendialną zdolną młodzież z Mosiny. O Fundacji im. Hanny i Antoniego Dziatkowiaków pisaliśmy w grudniowym numerze.
Dziś, 29 grudnia 2021, na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie odprawiona zostanie w jej intencji msza żałobna, po czym nastąpi odprowadzenie urny z prochami na miejsce wiecznego spoczynku.

Mężowi i rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 1)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo