nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 30 paź, 2021 | komentarze 2

Jak dojechać na cmentarze w Mosinie i Puszczykowie w okresie Wszystkich Świętych?

W czasie kolejnych dni zmieni się organizacja ruchu w pobliżu mosińskiego i puszczykowskiego cmentarza. Sprawdzamy jakie zmiany będą obowiązywać kierowców.

Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych w Mosinie

– W dniach 31 października – 2 listopada 2021r. planowane jest wprowadzenie zmiany organizacji ruchu dla wybranego obszaru ul. Poznańskiej w Mosinie, celem uspokojenia ruchu oraz zwiększenia bezpieczeństwa przy wzmożonym ruchu drogowym – poinformował Urząd Miejski w Mosinie.

Jak podaje mosiński magistrat zmiany podyktowane są zwiększeniem bezpieczeństwa w czasie wzmożonego ruchu drogowego. Mosińscy urzędnicy zachęcają, aby w miarę możliwości zostawiać zaparkowany samochód na targowisku i korzystając z kładki udać się pieszo na cmentarz.

Poniżej prezentujemy plany zmieniające dotychczasową organizację ruchu w Mosinie.

Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych

Tymczasowa organizacja ruch w centrum Mosiny; źródło: Urząd Miejski w Mosinie

Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych

 Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych w Puszczykowie

– Zmiany wprowadzone zostaną w celu usprawnienia ruchu w pobliżu nekropolii w dniu 1 listopada 2021 roku. Dzięki nim m.in. wygospodarowane zostaną dodatkowe miejsca parkingowe. Przypominamy kierowcom, aby w tym dniu zwracali uwagę na znaki drogowe i nie jeździli na pamięć. W rejonie cmentarza zorganizowane zostaną objazdy – informuje Urząd Miejski w Puszczykowie.

Do godziny 16:00. ul. Poznańska, od ul. Wysokiej do ronda, będzie ulicą jednokierunkową. Podobnie jak ulice: Parkowa, Wydmowa, Przyszkolna. Z ul. Poznańskiej z ruchu wyłączona zostanie część jezdni prowadząca w kierunku Poznania. Na wyłączonym z ruchu odcinku zorganizowany zostanie parking, który będzie czynny do godz. 16.00.

Później zostanie tam przywrócony ruch. Dlatego kierowcy powinni odjechać z tego tymczasowego parkingu przed godz. 16:00. Nie będzie można zatrzymywać się i parkować na ul. Przyszkolnej za parkingiem przy przedszkolu aż do ul. Piaskowej. Zmiana ta ma na celu umożliwienie kierowcom płynne wyjechanie w kierunku Poznania i Mosiny.

Straż Miejska w Puszczykowie prosi, aby kierowcy zwracali uwagę na oznaczenia zmieniające ruch oraz funkcjonariuszy kierujących ruchem

– Mieszkańców Puszczykowa, którzy mieszkają blisko i mogą dojść do cmentarza pieszo, proszę o zostawienie auta w domach. Proszę również kierowców, aby nie zastawiali swoimi pojazdami ul. Piaskowej, ponieważ tamtędy kursują autobusy komunikacji publicznej dowożące gości do puszczykowskiej nekropolii. Pozostawione samochody mogą więc zatarasować przejazd busom a nawet uniemożliwić przejazd – prosi Dariusz Borowski, komendant Straży Miejskiej w Puszczykowie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, 1 listopada przed głównym wejściem na cmentarz zostanie wyznaczone miejsce, w które będzie można podjechać samochodem, aby podwieźć osoby starsze albo mające problemy z poruszaniem. Nie będzie tam można jednak parkować, a tylko zatrzymać się w celu wysadzenia podwożonej osoby.

Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych w Puszczykowie

Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych w Puszczykowie; źródło Urząd Miejski w Puszczykowie

Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych w Puszczykowie

Zmiana organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych w Puszczykowie; źródło Urząd Miejski w Puszczykowie

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych

Jak informują policjanci, w okresie Wszystkich Świętych na drogach w pobliżu cmentarzy, częściej niż zwykle spotkamy osoby piesze poruszające się poboczem lub jezdnią. Powinniśmy zatem jechać ostrożnie i mieć na uwadze, że pieszy o zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili. Policjanci apelują też do pieszych, żeby zadbali o własne bezpieczeństwo i pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności i elementach odblaskowych na odzieży.

Obrazek wyróżniający: Mosina nocą z lotu ptaka; fot. Jacek Niedzielski

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Ryś
  sobota, 30 paź, 2021, 12:53:00 |

  Mosiński plan naprawdę narysował geniusz,bo do przeciętnego odbiorcy to czarna magia i nic z tego
  nie można zrozumieć.Liczę tylko że nie odbiega to
  od lat poprzednich i pojadę tak jak zawsze.Ale geniusza pozdrawiam i podziwiam za trud wykonanej pracy.

 • Gość
  środa, 3 lis, 2021, 6:52:48 |

  Geniusz niech nigdy nie planuje.Jaki plan zrobił przy cmentarzu w niedziele było takie zamieszanie ze ludzie sie złościli. Koło sklepu z kwiatami p. Sz.zrobili plac targowy a auta musiały wjeżdżać w chaszcze pod tory.Ludzie szemrali że zarzadził madrala z kwiaciarni.

Skomentuj