Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 15 sie, 2022 |

15 sierpnia w Mosinie: odsłonięcie tablicy, Szeroko na Wąskiej i wieczorny koncert

Dziś, 15 sierpnia, poza świętem obchodzonym w kalendarzu kościoła rzymskokatolickiego, jest to Dzień Wojska Polskiego. Z tej okazji w Mosinie dziś sporo się dzieje.

Dzisiejsze święto to przypomnienie zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. W całym kraju odbywają się uroczyste apele i nabożeństwa z udziałem wojskowych. Burmistrz Gminy Mosina wraz z Dyrektorem Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu zapraszają dziś na godzinę 11 do Parku Strzelnica na odsłonięcie tablicy pamięci pułkownika pilota balonowego i sterowcowego, Aleksandra Wańkowicza. Wielokrotnie odznaczony twórca wielkopolskich oddziałów aeronautycznych był mieszkańcem Mosiny, spoczywa na cmentarzu parafialnym w Mosinie. Po uroczystościach w Parku, o godzinie 12, odbędzie się msza w kościele pw. św. Mikołaja.

Od południa do godziny 17 w Ptasim Parku przy ulicy Dworcowej coroczne święto rękodzielników, pasjonatów, hobbystów i kolekcjonerów. Od lat impreza spotyka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. O 15, także w parku, odbędzie się spektakl dla dzieci w wykonaniu teatru Fuzja. Trzymamy kciuki za dobrą pogodę!

Na koniec dnia, o 19:30, na placu pomiędzy MOK a bankiem odbędzie się koncert muzyki filmowej.

Plakat promujący wydarzenia 15 sierpnia w Mosinie.

Plakat promujący wydarzenia 15 sierpnia w Mosinie.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj