Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 18 sty, 2022 |

Bezpłatne badania mammograficzne w Mosinie

Już 21 stycznia oraz 11 lutego w mammobusie zaparkowanym przy Mosińskim Ośrodku Kultury przy ulicy Dworcowej 4 wszystkie Panie w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z darmowego badania mammograficznego.

Zapisy na badania pod numerem telefonu 68 41 41 411 (8-16, pn-pt), on-line pod adresem: http://diagnostyk.pl/ lub podejść bezpośrednio do mammobusu. Badanie nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania, a powinna robić je każda kobieta po 50 roku życia regularnie, co dwa lata. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, by łatwo rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała. Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto? Badanie mammograficzne może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

Organizatorzy szczególnie gorąco zapraszają Panie z rocznika 1970, 1971 i 1972, które do tej pory nie miały wykonywanego takiego badania. Kilkanaście minut może uratować życie – Twoje lub Twojej żony, mamy, siostry czy babci!

Badanie mammograficzne - plakat

Badanie mammograficzne – plakat

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj