Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 4 lut, 2022 |

Bio ortopedia w MedicaLaser – sposób na bolące stawy

Ból kolan, bioder, kręgosłupa i mięśni może znacząco pogarszać komfort życia. Rozwiązaniem Twoich problemów jest bio ortopedia w klinice MedicaLaser. Nasze wypracowane metody mogą zastąpić skomplikowaną operację i długotrwałą rehabilitację, a przede wszystkim uśmierzyć ból. Zadzwoń pod nasz numer 516 516 112, a opowiemy, czym jest bio ortopedia.

Kluczem do rozwiązania problemu jest diagnoza

Odczucie bólu bywa wywołane przez osiową kompensację organizmu, który działa jak naczynia połączone. Ból kolana może być wywołany zwyrodnieniem innego stawu lub kręgosłupa, ponieważ organizm kompensuje zaburzenia pracy poprzez przeniesienie siły na inne stawy. Kluczem do rozwiązania problemu jest właściwa diagnoza. Poznanie genezy bólu daje możliwość pozbycia się go. Posługujemy się wówczas zasadą osiowości i poszukujemy, które miejsca stanowią przyczynę bólu w innych stawach czy mięśniach. Często pacjenci nie są świadomi, że dyskomfort w prawym stawie skokowym, ból lewego kolana, a także prawego biodra powoduje na przykład kręgosłup. W MedicaLaser zaczynamy diagnostykę od wizyty u fizjoterapeuty, który wykonuje „mapowanie organizmu”. Polega to na mierzeniu i badaniu mięśni oraz oceny, czy prawidło aktywują się odpowiednie partie przy poruszaniu ciałem. Osiągamy dużą skuteczność w eliminowaniu bólu, bo działamy dwutorowo. Fizjoterapeuta stara się doprowadzić do właściwych zależności mięśniowo-stawowo-kostnych, czyli wyeliminować kompensację. Znajduje on nieprawidłowości, które przez ćwiczenia z pacjentem eliminuje.

Kolejnym etapem jest kwalifikacja do zabiegu bio ortopedycznego przez ortopedę, który poprzez badania RTG, USG oraz organoleptyczne sprawdza, czy zużycie stawów pozwala na podanie komórek macierzystych i osocza bogatopłytkowego. Następnie ustalany jest plan leczenia, który będzie polegał na współpracy z fizjoterapeutą oraz podaniu do stawów kolanowych lub kolana i biodra tłuszczu bogatego w komórki macierzyste i osocza bogatopłytkowego. Taki proces daje już 50% szans na pozbycie się bólu. Pacjenci są w pełni zdiagnozowani i mają „zmapowane ciało”. Podjęte są działania do wyeliminowania kompensacji, a organizm jest wspomagany do aktywowania odpowiednich partii mięśni odpowiedzialnych za określony ruch. Zwielokrotniamy szanse pacjenta na pozbycie się dyskomfortu poprzez procedurę przygotowania materiału do przyczepu autogennego.

Klinika Medicalaser w Mosinie - Bio Ortopedia

Jak przebiega przeszczep komórek macierzystych i osocza bogato płytkowego?

Klinikę MedicaLaser wyróżnia przygotowanie osocza, czyli pozyskanie z krwi jak największej liczby cytokin (czynników wzrostu). Są one najważniejszą substancją zawartą we krwi i odpowiadają za wszystkie procesy regeneracyjne w naszym organizmie. To one aktywują nasze komórki macierzyste zapasowe, do przemiany w komórkę dorosłą. Przykładem, który można zaobserwować, jest gojenie ran na skórze. Podobny mechanizm działania obejmuje cały organizm. Mając tę wiedzę, stworzyliśmy procedurę pozyskania maksymalnej ilości cytokin i zagęszczenia ich w małej objętości osocza, w tym celu pobieramy od pacjenta 200 ml krwi. Potrafimy odseparować 3 frakcje, w których znajduje się kumulacja czynników wzrostu o horyzontalnej separacji krwi. Ostatecznie z 200 ml pobranej krwi uzyskujemy 4 ml koncentratu cytokin, zawieszonych w osoczu, które są inicjatorem procesów regeneracyjnych.

Kolejnym składnikiem, który uzyskujemy od pacjenta z okolic brzucha, jest tanka tłuszczowa. Pobranie w procesie miniliposukcji musi być nietraumatyczne, tzn. czynność pozyskiwania tłuszczu będzie bardzo delikatna, wolna i przeciwna do liposukcji redukującej wagę. W ten sposób pobrany tłuszcz daje pewność zawartych w sobie żywych komórek tłuszczowych i żywych komórek macierzystych. Poddajemy go procesowi separacji horyzontalnej, wskutek której uzyskujemy 3 frakcje – 1. martwe komórki macierzyste i tłuszczowe, 2. erytrocyty, znieczulenie i zbędne substancje oraz 3. tłuszcz bogaty w komórki macierzyste młode i mocne, które były w stanie przeżyć karuzelę separacyjną. Odseparowany materiał podajemy do stawu biodrowego lub kolanowego, razem z przygotowanymi wcześniej cytokinami. Łącznie do każdego stawu podawane jest od 5 do 7 ml autogennego materiału. Ten tłuszcz przez wiele miesięcy jest odpowiedzialny za ponadstandardowe smarowanie i będzie nośnikiem komórek macierzystych. Pozwoli nam na bezpieczne przygotowanie fizjoterapeutyczne do nowej pracy stawu biodrowego lub kolanowego.

Podając koncentrat cytokin do stawu biodrowego, kolanowego czy mięśnia, w którym jest niekorzystny stan zapalny powstały w wyniku przeciążenia, miejsca podania stymulują się do produkcji kolejnych komórek macierzystych zapasowych. Przez następne miesiące będą się cały czas namnażać się i przekształcać w komórkę dorosłą. W efekcie uzyskamy nową strukturę, która będzie zapobiegała zniszczeniu nowo powstałej struktury tkankowej i zapewni długotrwałe smarowanie w stawie. Chcemy w ten sposób pobudzić mięśnie nieuczestniczące w codziennych procesach, a przez dedykowane specjalistycznych ćwiczeń zostanie znacznie zwiększona stabilizacja i ochrona stawu biodrowego czy kolanowego.

Klinika Medicalaser w Mosinie - Bio Ortopedia

Nasze wieloletnie doświadczenie to setki zadowolonych pacjentów

Zachowanie ponadstandardowej aseptyki i staranności wskazuje na naszą pełną wiedzę i świadomość, że staw jest słabo unaczynionym miejscem. Gdybyśmy przez niestaranność podali do tego stawu bakterie, to wyleczenie stawu jest bardzo trudne. 8 lat doświadczeń i setki zadowolonych pacjentów utwierdzają nas w kontynuacji tak skomplikowanych procesów pobrania, przetworzenia i wykonania autogennego przeszczepu. Ponadstandardowe metody, czas oraz koszty dają gwarancję permanentnego efektu. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, zadzwoń do nas pod numer 516 516 112. Przybliżymy Ci tematykę bio ortopedii.

Budynek medicalaser - eskulap premium

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj