Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc WGN Nieruchomości
Redakcja GMP | niedziela, 3 kw., 2022 |

W Puszczykowie powstanie budynek komunalny za blisko 4 mln złotych

Wielorodzinny obiekt powstanie przy ul. Nadwarciańskiej (na terenie miejskim za remizą strażacką, tam, gdzie kiedyś działała firma Eko-Rondo). Zanim wykonawca zacznie budować, musi wyburzyć pięć budynków gospodarczych, które się tam znajdują. Budynek będzie dwupiętrowy z mieszkalnym poddaszem użytkowym – łącznie 10 mieszkań.

– Będzie też całkowicie podpiwniczony, a w piwnicy znajdą się komórki lokatorskie przynależne do mieszkań oraz dwa pomieszczenia magazynowe (gospodarcze) – informują urzędnicy z puszczykowskiego magistratu.

Trzy firmy złożyły ofertę w postępowaniu na budowę budynku komunalnego w Puszczykowie ul. Nadwarciańskiej. Otwarcie ofert nastąpiło 16 marca br. i obecnie trwa ich weryfikacja.

Kosztorys budowy przygotowany przez miasto opiewa na ok. 3,7 mln zł. Około 2,95 mln zł. będzie stanowiło dofinansowanie, które miasto pozyskało z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez BGK rządowego programu budownictwa komunalnego, reszta czyli ok. 750 tyś. zł . będzie pochodziła z budżetu Puszczykowa.

Dwupiętrowy budynek  mieszkalny z poddaszem użytkowym. Obiekt powstanie w Puszczykowie

Dwupiętrowy budynek mieszkalny z poddaszem użytkowym. Obiekt powstanie w Puszczykowie; źródło: Puszczykowo.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 1)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo