Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | środa, 12 sty, 2022 |

Co to jest druk offsetowy?

Druk offsetowy to najbardziej rozpowszechniony proces drukowania na świecie. To także jeden z najstarszych. Ideą litografii offsetowej jest drukowanie obrazu na płycie, kiedyś były to miedziane płyty, wapienne, a następnie rysunek przenoszony jest na papier. W ten sposób możesz drukować w dużych nakładach przy niewielkim wysiłku. Druk offsetowy jest używany od ponad 100 lat i nie wykazuje oznak spowolnienia w najbliższym czasie.

Procesy drukowania można ogólnie podzielić na typografię, litografię i druk offsetowy.

Zalety nadruku offsetowego

Druk offsetowy to proces przenoszenia zadrukowanej farby z metalowej płyty na papier przez zwilżony arkusz. Druk litograficzny offset jest obecnie najszerzej stosowaną formą druku komercyjnego. Druk offsetowy jest uważany za jedną z najbardziej wszechstronnych i opłacalnych form druku komercyjnego, ponieważ zużywa mniej atramentu niż sitodruk, a także może drukować jednocześnie po obu stronach papieru, co pozwala obniżyć koszty papieru. Za pomocą drukarek offsetowych możesz drukować do sześciu kolorów lub więcej.

Drukarki offsetowe są bardzo popularne wśród małych i średnich firm, służą do łatwiejszego wykonywania rysunku, ponieważ mogą drukować stosunkowo duże ilości przy stosunkowo niskich kosztach.

Techniki druku offsetowego

Metoda offsetowa to technika litograficzna, która tworzy atrament na powierzchni obrazu poprzez użycie wysokiej temperatury i nacisk wywierany na obrazy na papierze powlekanym lub innym materiale.

Proces litografii offsetowej naniesiony obraz przenoszony jest z klisz drukarskich na gumowy obciąg, który jest nawinięty za pośrednictwem cylindra pośredniego na cylindryczną powierzchnię lub na zestaw rolek dociskowych z wysokim napięciem powierzchniowym, które stykają się z papierem. Akcja toczenia powoduje rozchodzenie się kolorów z jednej strony obrazu na drugą. Do druku stosowane są tłuste farby, a dzięki dużej lepkości utrwalane obrazy mają odpowiednie łączenie.

Na czym polega druk offsetowy a druk cyfrowy

  • Offset polega na przeniesieniu obrazu przedmiotu z płyty na gumowy obciąg, a następnie na papier. Druk cyfrowy odbywa się poprzez przenoszenie obrazów z komputera na nośniki druku dzięki maszynie cyfrowej.
  • Druk offsetowy jest lepszy w przypadku dużych zamówień, produkcji książek i szybkich projektów. Wykorzystanie druku cyfrowego jest lepsze w przypadku krótkich zamówień i małych serii i niskich nakładów.
  • Druk Cyfrowy a Offsetowy – Kliknij po więcej informacji

Jak wykorzystać druk offsetowy w procesie projektowania mody

Offset jest stosowany od ponad tysiąca lat. Termin „druk offsetowy” wywodzi się z mechanicznego procesu przenoszenia atramentowego obrazu na papier, który jest następnie przenoszony na gumową płytę pokrytą atramentem do drukowania.

Nadruk offsetowy wkroczył na przestrzeni lat w proces projektowania mody i stał się szczególnie ważny wraz ze spadkiem usług druku na żądanie, ponieważ coraz więcej projektantów decyduje się pracować nad większą ilością wydruków na raz. Jednym ze sposobów, w jaki drukowanie offsetowe wzmacnia proces projektowania mody, jest ograniczanie odpadów. Czyni to, tworząc wydruki w większych nakładach, w ilościach po 50 lub 100 wydruków na raz, zamiast w niskich nakładach czyli 1-3 dla każdego projektu. Nadruk offsetowy ma większe znaczenie i daje również projektantom więcej możliwości, jeśli chodzi o rodzaj papieru i powłokę.

Jak wykorzystać druk offsetowy w opakowaniu produktu?

Druk offsetowy to proces, w którym arkusz papieru przechodzi przez prasę. Jest to najczęstszy proces drukowania. W druku offsetowym obraz jest przenoszony z formy drukowej czyli płyty lub folii na zadrukowaną kartkę papieru. Farba odbiła tylko do tych części papieru, które nie są uniesione nad powierzchnię, przez co pozostają ciemne, podczas gdy inne obszary mają inny kolor z powodu technologii naświetlania, ekspozycji na światło i przenoszenia farby. Tą drogą zadrukowywano papier. Druk offsetowy może być używany zarówno do obrazów cyfrowych, jak i analogowych, ale nie może być używany do pisania odręcznego lub maszynowego.

Jak korzystać z technik druku offsetowego w kampaniach marketingowych

Druk offsetowy to technika drukowania stosowana w przypadku materiałów reklamowych takich jak plakaty, okładki książek i billboardy. Istnieje wiele korzyści z offsetu. Po pierwsze, jest ekonomiczny, ponieważ nie wymaga dużej ilości atramentu i papieru. Po drugie, wydrukowany obraz jest bardzo wyraźny.

Druki reklamowe mają również długą żywotność w porównaniu z innymi typami wydruków, są pokryte substancją oleofilną oraz mają substancje hydrofilne czyli nie przyjmują wody, co oznacza, że zyskujesz więcej za swoje pieniądze!

Technika offsetowa została wynaleziona przez niemieckiego drukarza Otto Folina w 1875 roku. Technika ta polegała na przenoszeniu obrazów z rodzaju metalu lub drewna na podłoże drukowe czyli tuszowany arkusz lub wałek na inną powierzchnię, taką jak papier lub tkanina.

DRUK PLUS
ul. Gnieźnieńska 26/28
Janikowo k/Poznania
62-006 Kobylnica
https://druk-plus.pl/

Źródło zdjęcia wyróżniającego: pixabay.com

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj