Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 16 sie, 2022 |

Czekamy na płynny ruch przez most w Rogalinku: jeszcze „chwila”

Przeprawa przez nową konstrukcję w Rogalinku jest dużo sprawniejsza i wygodniejsza, lecz wciąż trzeba czekać na światłach, ponieważ ruch puszczony jest tylko jednym pasem. Czytelnicy pytają nas, „kiedy w końcu skończy się to wahadło”. Przed chwilą otrzymaliśmy odpowiedź od WZDW.

Zapytaliśmy WZDW, zarządcę obiektu, o przebieg prac. – Na ukończeniu są roboty związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej na skrzyżowaniach po obu stronach obiektu – informuje nas Kinga Hedrych, Zastępca Dyrektora WZDW. – Wkrótce Wykonawca [Skanska S.A. – przyp. red.] przystąpi do wykonywania kolejnych warstw nawierzchni jezdni i ciągów pieszo-rowerowych. Prace powinny się zakończyć najpóźniej w październiku i umożliwią likwidację ruchu wahadłowego – podsumowuje.

Mieszkańcy Rogalinka oraz kierowcy przypatrują się także rozbiórce starego obiektu, co ma nastąpić zgodnie z umową do końca tego roku. – Rozebrano już 4 przęsła starego obiektu od strony Rogalinka i rozpoczęto rozbiórkę nasypu drogowego. Rozbiórka kolejnych przęseł uzależniona jest od opuszczenia przez jaskółki występujących pod obiektem gniazd – informuje Kinga Hedrych z WZDW.

Stary most w Rogalinku - rozbiórka

Rozbiórka starego mostu w Rogalinku 18.08.2022

Stary most w Rogalinku - rozbiórka

Rozbiórka starego mostu w Rogalinku

Nowy most w Rogalinku - widok z lotu ptaka

Nowy most w Rogalinku fot. Jacek Niedzielski FotoDron

Stary i nowy most nad Wartą w Rogalinku

Stary i nowy most nad Wartą w Rogalinku

Nowa przeprawa przez Wartę w Rogalinku (most)

Nowa przeprawa przez Wartę w Rogalinku (most)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj