Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Materiały partnera | czwartek, 15 wrz, 2022 |

Dlaczego warto porównywać autocasco przed zakupem?

Zależnie od oferty Autocasco, dostępne są różne rozstrzygnięcia w obszarze wypłaty odszkodowania za kradzież auta, amortyzację części czy likwidację szkody. Z perspektywy osoby zainteresowanej zakupieniem AC, konieczne staje się dokładnie prześledzenie oferty w odniesieniu do wysokości proponowanej składki. Jakie korzyści wynikają z porównania kilku propozycji ubezpieczycieli?

Sposób likwidacji szkody i amortyzacja części

Ubezpieczalnie najczęściej pozostawiają klientowi podjęcie decyzji w zakresie wariantu polisy. W przypadku zdecydowania się na opcję bezgotówkową, w której ubezpieczyciel sam rozlicza się z mechanikami, auto po wystąpieniu szkody naprawiane jest w warsztacie partnerskim lub w autoryzowanym serwisie. W wersji partnerskiej naprawa auta odbywa zazwyczaj się z użyciem zamienników, a w autoryzowanej — z wykorzystaniem oryginalnych części.

Z kolei zastosowanie wariantu kosztorysowego wiąże się z wypłatą pieniędzy na konto ubezpieczonego. Suma odszkodowania wyliczana jest na podstawie aktualnych cen części i usług mechaników. Mimo że likwidacja szkody w sposób gotówkowy wpływa na obniżenie kosztów składki, to takie rozwiązanie często okazuje się bardzo kłopotliwe. Powoduje konieczność poszukiwania odpowiedniego warsztatu, który przeprowadzi naprawę w określonym przez ubezpieczalnie budżecie.

Amortyzacja części i udział własny w szkodzie

W przypadku wariantu kosztorysowego pojawia się także zagadnienie amortyzacji części, które oznacza pomniejszanie ceny nowych komponentów o określony przez ubezpieczalnie procent. Wysokość amortyzacji zależy od wieku pojazdu. W praktyce taka opcja okazuje się niezbyt korzystna dla ubezpieczonego i może oznaczać znaczne pomniejszenie kwoty wypłaconego odszkodowania.

Duże znaczenie na poziom zabezpieczenia finansowego ma także franszyza redukcyjna, określana prościej jako udział własny w szkodzie. Jest to dokładna kwota, jaka w razie wystąpienia szkody zostanie odjęta od wyliczonego przez towarzystwo odszkodowania. Z reguły większy udział własny, wiąże się z niższym ubezpieczeniem AC .

Jak wybrać najlepsze AC?

Jak widać przy poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty Autocasco dla swojego auta trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Taka wielotorowa weryfikacja propozycji od różnych ubezpieczalni pozwoli na znalezienie atrakcyjnej umowy, spełniającej oczekiwania względem polisy.

Kierowcy poszukujący ciekawych ofert o elastycznym zakresie ochrony, mogą skorzystać z internetowych porównywarek AC. Dzięki temu prostemu narzędziu, da się z łatwością znaleźć polisy pełnego Autocasco, a także Minicasco. Więcej na temat tego oszczędnego wariantu ubezpieczenia AC pod linkiem: https://www.eswinoujscie.pl/2019/10/29/co-daje-minicasco-a-co-autocasco/ .

Większość ubezpieczalni proponuje kierowcom Autocasco w atrakcyjnych pakietach OC i AC. Przy zakupie obowiązkowej polisy Odpowiedzialności Cywilnej, warto zdecydować się od razu na zakup dodatkowego wariantu ochrony. Takie rozwiązanie gwarantuje minimum formalności, przy jednoczesnej gwarancji otrzymania atrakcyjnej oferty ze względu na zakup obu produktów w jednej firmie.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Skomentuj