Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Materiały partnera | piątek, 4 lis, 2022 |

Egzotyczne kierunki na wakacje

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, czego dowodzą rosnące obroty najpopularniejszych biur podróży. Tylko w 2018 roku pięć największych touroperatorów (Itaka, TUI, Rainbow, Coraz Travel i Grecos) obsłużyło niemal 2,8 mln klientów – to aż o 37% więcej niż w roku poprzednim.

Choć lubimy wakacyjne podróże po Polsce, coraz częściej wyjeżdżamy na zagraniczne wojaże. Wciąż najpopularniejsze są turystyczne destynacje na terenie Unii Europejskiej, a więc Grecja, Hiszpania czy Włochy, z każdym rokiem chętniej jednak wybieramy wycieczki po egzotykę, na co wpływ mają przede wszystkim spadające ceny takich wyjazdów egzotycznych . Które egzotyczne kierunki cieszą się wśród Polaków największym zainteresowaniem na wakacje i urlop?

Wycieczki na Dominikanę

Karaibska Dominikana to doskonałe miejsce na egzotyczne wakacje niezależnie od pory roku, bo klimat zwrotnikowy gorący sprawia, że temperatura powietrza praktycznie nigdy nie spada poniżej 29ºC. Dwie pory deszczowe przypadają na okres maj-sierpień i listopad-grudzień, jednak opady trwają najwyżej godzinę dziennie, nie stanowiąc żadnej przeszkody w wypoczynku. Jeśli dodać do tego bajeczne, białe plaże, rafy koralowe, soczystą zieleń egzotycznej roślinności i liczne kurorty z hotelami all inclusive (m.in. Punta Cana, La Romana , Playa Dorada), trudno się dziwić, że coraz chętnie wakacje spędzamy właśnie na tej rajskiej wyspie. Zwłaszcza, że ceny wypoczynku na Dominikanie nie zwalają z nóg: przykładowo, tygodniowy wypoczynek all inclusive z przelotami w polecanym przez turystów hotelu Be Live Grand Punta Cana**** znajdziemy w cenie już od 4400 zł/os.

Wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Emiraty z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością wśród Polaków nie tylko z uwagi na stosunkowo niskie ceny wycieczek (tygodniowe wakacje w ZEA z przelotami bez trudu wkupimy za 2300 zł/os.) – nie bez znaczenia jest fakt, że uchodzą one za rejon bezpieczny, gdzie ryzyko aktów przemocy wobec turystów jest niewielkie. Jako wakacyjną destynację w Emiratach najchętniej wybieramy Dubaj lub Abu Dhabi, dużą popularnością cieszy się też kurort Ras-al-Chaima i Fujairah. W każdym z nich znajdziemy wspaniałe, długie plaże, mnóstwo parków wodnych i parków rozrywki (idealny pomysł na wakacje z dziećmi) i wspaniałe, nowoczesne miasta, w których nie sposób się nudzić.

Wycieczki do Tajlandii

Tajlandia to kolejny egzotyczny kraj, w którym wspaniałe wakacje spędzić możemy przez cały rok. Najlepsza pogoda zarówno na leniwe plażowanie, jak i na zwiedzanie i poznawanie bogactwa tajskiej kultury panuje od listopada do lutego – wówczas w Tajlandii przypada pora ciepła i sucha, która charakteryzuje się sporadycznymi opadami i temperaturą oscylującą wokół 30°C. Jeśli chcemy wybrać się do Tajlandii w lipcu lub sierpniu, trafimy na porę deszczową, która jednak różni się częstotliwością opadów zależnie od regionu kraju, nie musi więc utrudnić nam zwiedzania i wypoczynku. A w Tajlandii naprawdę jest co zobaczyć – wystarczy wspomnieć tętniący życiem Bangkok, pozostałości monumentalnych pałaców w dawnej stolicy Ayutthayi czy imponującą Białą Świątynię Wat Rhong Kun w prowincji Chiang Rai – mówi Przemysław Jackiewicz, Prezes Fostertravel.pl. Dodatkowym plusem są umiarkowane ceny – tygodniowe wakacje w Tajlandii znajdziemy już od 3200 zł/os.

Jak wynika z analizy danych publikowanych przez portale turystyczne, zainteresowanie egzotycznymi wakacjami wśród Polaków wciąż rośnie, zmienne są natomiast kraje, w które wyjeżdżamy. Oprócz powyższych, cieszących się największą popularnością w poprzednim sezonie, Polacy chętnie wyjeżdżają też do Kenii, Meksyku, na Kubę i do Chin. Warto przy tym pamiętać, że oferty egzotycznych wyjazdów na portalach turystycznych często objęte są atrakcyjnymi promocjami cenowymi last minute lub first minute, dzięki czemu na wymarzone wakacje możemy wyjechać nawet 10-15% taniej.

wycieczki egzotyczne turystyka wakacje

wycieczki egzotyczne turystyka wakacje

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Skomentuj