nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen
Materiały partnera | wtorek, 24 maj, 2022 |

Gdzie wziąć kredyt samochodowy na korzystnych warunkach?

Wiele osób decyduje się zaciągnąć kredyt samochodowy, aby nie pozbawiać się wszystkich oszczędności i utrzymać płynność finansową. Chociaż wiąże się to z koniecznością zwrotu kwoty powiększonej o opłaty nałożone przez bank, można zminimalizować koszty. Dowiedz się, jak i gdzie zaciągnąć korzystny kredyt na auto.

Banki oferują kredyty samochodowe na zróżnicowanych warunkach, dlatego wybór przypadkowej oferty może wiele kosztować. Warto więc porównać dostępne możliwości – po to, aby dowiedzieć się, w której instytucji można liczyć na przystępne parametry finansowania.

Korzystny kredyt na auto – na co zwrócić uwagę?

Spore grono kredytobiorców zwraca uwagę przede wszystkim na oprocentowanie. Chociaż jest to parametr decydujący o naliczanych odsetkach, nie jest jedyną opłatą pobieraną przez banki. Jeśli chcesz wybrać korzystny kredyt na auto, na finansowanie musisz patrzeć znacznie szerzej. Należy uwzględnić także koszty pozaodsetkowe oraz inne warunki stawiane kredytobiorcy.

Jeśli chcesz wybrać dobry kredyt samochodowy, uwzględnij:

  • oprocentowanie,
  • prowizję,
  • ubezpieczenie,
  • wysokość wymaganego minimalnego wkładu własnego,
  • wymagany maksymalny rocznik auta – w przypadku pojazdu używanego,
  • wymagane zabezpieczenia.

Warto także mieć świadomość, że koszty finansowania mogą zależeć w dużej mierze od typu kredytu. Najtańszy – pod względem całkowitej sumy do spłaty – zwykle jest kredyt 50/50. Tańszy – względem standardowego finansowania – jest kredyt balonowy, który charakteryzuje się niską miesięczną ratą oraz możliwością wymiany auta bez angażowania środków własnych.

Pamiętaj! Alternatywą jest kredyt gotówkowy, jednak często jest to najdroższa opcja finansowania. Musisz więc dokładnie przeanalizować opłacalność takiego rozwiązania.

Gdzie otrzymasz tani kredyt samochodowy? Porównaj oferty

Zależy ci na uzyskaniu finansowania na atrakcyjnych warunkach? Porównaj niejeden tani kredyt z finanse.rankomat.pl – tam dowiesz się, w którym banku masz szansę na otrzymanie korzystnej oferty.

Jak to działa? Wystarczy, że za pośrednictwem kalkulatora określisz interesujące cię parametry kredytu, tj. kwoty, okresu finansowania. W następnym kroku otrzymasz propozycje kredytowe z poszczególnych banków. Musisz je tylko porównać pod kątem kosztów oraz warunków stawianych kredytobiorców.

Korzystanie z porównywarki finansowej jest niezwykle opłacalne. Pozwala bowiem zaoszczędzić czas i pieniądze. Kalkulacji możesz dokonać o dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Zaś w przypadku wyboru konkretnej oferty masz również możliwość zawnioskowania o finansowanie.

Pamiętaj! Informacje zawarte w kalkulacji mają wartość szacunkową. Jednak jeśli podasz wiarygodne dane na temat wysokości dochodu czy spłacanych zobowiązań i kwoty miesięcznych wydatków, faktyczna kalkulacja przeprowadzana w momencie składania wniosku kredytowego nie powinna znacząco się różnić.

Warto poświęcić choćby kilkanaście minut na porównanie ofert kredytowych. Dzięki krótkiej analizie można podjąć słuszną decyzję – wybrać finansowanie, które najbardziej wpisuje się w potrzeby i aktualną sytuację materialną.

kobieta w kabriolecie nad morzem

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj