Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | piątek, 2 wrz, 2022 |

Alarm bombowy w Koninku koło Kórnika. Nastolatki staną przed sądem

O tym, że żarty mogą sporo kosztować, przekonały się dwie 14-letnie mieszkanki województwa pomorskiego. Dziewczyny, wybierając losowy numer telefonu, dodzwoniły się do kobiety mieszkającej w Koninku k/Kórnika i zagroziły wybuchem bomby. Teraz czeka je sprawa przed sądem rodzinnym.

O sytuacji poinformowała komenda policji w Poznaniu. Pod koniec lipca mieszkanka Koninka poinformowała policjantów z Kórnika o odebranym telefonie z informacją o bombie w jej domu. Dziewczyny w rozmowie zażądały 20 tysięcy złotych, albo groziły wybuchem ładunku. Na miejscu pojawili się pirotechnicy, którzy po sprawdzeniu obiektu stwierdzili, że alarm był fałszywy.

Dziewczyny zostały namierzone dzięki współpracy policji z Kórnika z pomorską policją. Dziewczyny przyznały, że miała być to forma żartu, do którego zainspirował je filmik obejrzany w mediach społecznościowych. Teraz czeka je sprawa przed sądem rodzinnym.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 1)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo