Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | poniedziałek, 28 lut, 2022 |

Kiedy potrzebna jest wizyta u neurologa dziecięcego?

Prawidłowy rozwój dziecka jest niezwykle ważny, dlatego wszystkie niepokojące symptomy należy zgłaszać lekarzowi. Wcześnie zdiagnozowane schorzenia często można skutecznie wyleczyć. Ważne, aby obserwować, czy nie występują problemy neurologiczne. Warto, aby neurolog dziecięcy obejrzał maluszka niedługo po narodzinach. Na różnych etapach rozwoju dziecka mogą pojawiać się inne objawy. Co powinno wzbudzić niepokój?

Neurolog dziecięcy w Poznaniu – jaki jest zakres działań specjalisty?

W miastach dostęp do specjalistów jest bezproblemowy, a obsługa pacjentów na wysokim poziomie i tak też działa neurologia dziecięca w Poznaniu. Czym dokładnie zajmuje się neurolog dziecięcy? Neurolog diagnozuje i leczy schorzenia występujące w ośrodkowym oraz obwodowym układzie nerwowym. Zapewnia opiekę również w przypadku chorób mózgu i rdzenia kręgowego. Można się do niego zgłaszać z problemami dotyczącymi niemowląt, dzieci oraz nastolatków.

W prywatnych placówkach neurolog dziecięcy jest dostępny bez długich kolejek, dlatego gdy pojawiają się zaburzenia w rozwoju dziecka, skorzystaj z porady. Neurolog pomoże m.in. w przypadku urazu okołoporodowego. Zajmuje się również chorobami nerwowo-mięśniowymi i przepukliną rdzeniowo-kręgową, a ponadto padaczką, mózgowym porażeniem dziecięcym, zaburzeniami mowy, nabytymi uszkodzeniami mózgu, problemami ze snem, ADHD , autyzmem, zapaleniem mózgu oraz opon mózgowo-rdzeniowych. Nie odwlekaj też wizyty, jeżeli dziecko cierpi z powodu bólu głowy.

Neurolog dziecięcy w Poznaniu – sytuacje wymagające konsultacji

Dbanie o dziecko od pierwszych godzin po narodzinach owocuje pełnym zdrowiem w przyszłości. Maluszek powinien być przebadany przez neurologa, szczególnie jeżeli ciąża była mnoga lub zagrożona. Podczas ciąży ważne jest unikanie infekcji, co oczywiście nie zawsze jest możliwe, dlatego w przypadku zachorowania mamy dziecko powinno zostać przebadane po porodzie jeszcze staranniej. Specjalista neurolog dziecięcy z Poznania zapewni pomoc również, gdy poród odbył się przez cesarskie cięcie, był skomplikowany lub przedwczesny.

Jakie objawy wymagają, aby neurolog dziecięcy obejrzał dziecko?

Problemy neurologiczne zdiagnozowane na wczesnym etapie rozwoju w wielu przypadkach pozwalają na wyeliminowanie późniejszych problemów zdrowotnych. Jeżeli masz obawy, czy pociecha jest zdrowa, skontaktuj się ze specjalistą przez stronę Neomedica.pl/ neurolog-dziecięcy-poznań . Skutecznie działająca neurologia dziecięca w Poznaniu pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości.

Niemowlę wymaga konsultacji lekarskiej, jeżeli widać u niego asymetrię ciała lub napięcie mięśni jest zbyt słabe. Prężenie się lub wyginanie ciała do tyłu w pozycji leżącej także powinno wzbudzić niepokój. Gdy dziecko często płacze lub w ogóle tego nie robi, neurolog dziecięcy poszuka przyczyny. Powodem konsultacji mogą być problemy z jedzeniem, bóle brzucha, zaciskanie pięści, brak kontaktu wzrokowego oraz zainteresowania otoczeniem. Drżenie ciała i zaburzenia ruchowe to jedne z podstawowych objawów neurologicznych.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj