Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 29 mar, 2022 |

Kolejne etapy rozbudowy drogi Mosina – Kórnik

Za parę lat będziemy poruszać się w pełni nowoczesną i wygodną drogą z Mosiny do Kórnika. Całość modernizacji trasy podzielono na etapy. Pierwszy jest już na ukończeniu, czyli most w Rogalinku oraz odcinek Świątniki – Mieczewo. WZDW ogłasza kolejne przetargi.

Wraz z końcem zimy przystąpiono do realizacji kolejnego etapu przebudowy, czyli rozbudowy na odcinkach: Rogalin – Świątniki oraz Mieczewo – Kórnik. Tymczasem Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 431. Wybrana firma projektowa będzie miała 20 miesięcy na oddanie pełnej dokumentacji. Projekt wraz ze wszystkimi szczegółami będzie gotowy najwcześniej w pierwszym kwartale 2024 roku.

Projekt ma dotyczyć 4 kilometrowego odcinka, podzielonego na dwa etapy. Pierwszy z nich to fragment od mostu w Rogalinku do granicy miejscowości – ten odcinek ma długość około 1,5 km. Drugi etap robót to droga od ostatnich zabudowań w Rogalinku aż do Rogalina – okolicy ulicy Prezydialnej. Ten fragment ma w sumie 2,5 km.

Przystanek autobusowy w Rogalinku

Pierwszym etapem planowanych prac jest droga od mostu do końca zabudowań w Rogalinku.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj