Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 5 kwi, 2022 |

Kwietniowy numer w punktach sprzedaży!

Najnowszy, kwietniowy numer Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej trafił do wszystkich punktów sprzedaży. O czym piszemy w tym miesiącu?

Tematem numeru jest historia rodziny Hoffów z Rogalinka. Ignacy z Rozalią i piątką swoich dzieci przyjęli pod swój dach zbiegłych jeńców brytyjskich. Przyszło im jednak za ten ludzki, dobry gest zapłacić najwyższą cenę. Historię podsunął nam kustosz Fortu VII w Poznaniu, gdzie w ramach miesiąca pamięci narodowej historia rodziny Hoffów ujrzała światło dzienne. Nam udało spotkać się z wnukiem Ignacego, dzięki któremu mogliśmy wejść głębiej w rodzinne wspomnienia.

Piszemy sporo o organizacji pomocy w gminie Mosina, Puszczykowie oraz sąsiedniej gminie Czempiń. Nie sposób nie poświęcić temu sporo miejsca – wokół tych tematów toczy się nasze życie w ostatnich tygodniach, niezależnie od tego, czy sami niesiemy tą pomoc, czy nie. Oddajemy też jedną stronę naszej Gazety zapisaną w języku ukraińskim, z informacjami dla nowych członków naszej lokalnej społeczności. 

W numerze znajdziecie również informacje o mosińskim studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz pomyśle budowy marketu w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół w Krośnie. Zajęliśmy się także tematem anten montowanych na kominie przy szpitalu w Puszczykowie, budowie skatepark’u w Mosinie oraz odłowami ryb na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Poza dużymi, ważnymi tematami, znajdziecie w kwietniowym numerze wiele drobniejszych, ale równie istotnych spraw. Zapraszamy do lektury, najlepiej na balkonie lub w ogrodzie, w otoczeniu powoli budzącej się wiosny.

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska. Wydanie Kwiecień 2022 (okładka)

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska. Wydanie Kwiecień 2022 (okładka)

 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj