Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 25 paź, 2022 | komentarze 2

Mieszkańcy mogą zgłaszać do urzędu zapotrzebowanie na węgiel

Wojewoda Wielkopolski wystąpił do samorządów z prośbą o wskazanie zapotrzebowania na dystrybucję węgla, w oparciu o potrzeby mieszkańców. Uczestnictwo w sprzedaży węgla po cenach preferencyjnych zadeklarował już Urząd Miejski w Mosinie. Według wstępnych założeń ustawowych surowiec ma kosztować maksymalnie 2200 zł za tonę.

Jak informuje mosiński magistrat, w związku z narzuconym bardzo krótkim czasem na zebranie odpowiednich danych (2 dni robocze), Gmina Mosina nie zdecydowała się na sondowanie zapotrzebowania, które mogłoby być obarczone bardzo dużym błędem. – Deklarując wojewodzie zapotrzebowanie na węgiel po preferencyjnych cenach, Gmina Mosina weźmie pod uwagę liczbę deklaracji złożonych przez mieszkańców do systemu CEEB – czytamy w komunikacie urzędu.

Aby kupić węgiel od samorządu (po wejściu w życie ustawy) – uprawnieni do dodatku węglowego mieszkańcy będą składali do Urzędu Miasta stosowny wniosek o zakup preferencyjny.

Urzędnicy przypominają jednak, że cały proces dotyczący dostawy węgla jest w trakcie procedowania ustawy i sytuacja może ulec zmianie. Szczegóły dotyczące sprzedaży wraz z wnioskiem zostaną opublikowane po ukazaniu się stosownej ustawy wraz z rozporządzeniem. Zgodnie z deklaracją Rządu ustawa winna zostać opublikowana jeszcze w tym tygodniu.

węgiel

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Renas
    środa, 26 paź, 2022, 11:10:44 |

    No cóż, nic innego my mieszkańcy nie mogliśmy się spodziewać po naszym WŁODARZU. Jak inni będą mieć już węgiel na placach to nasz włodarz weźmie się do pracy a MY mieszkańcy będziemy mieć zimno. A może i zostaniemy na lodzie = BO REFERENDUM TUŻ TUŻ ???

  • Maras
    środa, 26 paź, 2022, 19:39:15 |

    A śmieć Morawiecki mówił że po nie cały 1 tys będzie i co sami po 1500 zlodzeje sprzedają

Skomentuj