Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 11 mar, 2022 | 1 Komentarz

Nowy numer „Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej” w punktach sprzedaży!

Już od ponad tygodnia marcowy numer „Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej” jest dostępny w punktach sprzedaży na terenie Puszczykowa i Gminy Mosina. Ten numer jest dla nas wyjątkowy, bo wymagał wprowadzenia wielu zmian na ostatnią chwilę, tuż przed oddaniem do druku.

Zamykając ten numer, rosyjskie wojsko próbowało wedrzeć się do Kijowa. XXI wiek, a tuż za naszą granicą właśnie jakaś matka tuli swoje dziecko, siedząc na posadzce metra w Kijowie, z torbą najpotrzebniejszych rzeczy, chcąc uniknąć śmierci. Rok 2022, a w mediach społecznościowych, pomiędzy przepisem na sałatkę a reklamą wakacji w tropikach ktoś pyta o możliwość przewiezienia rodziny z dwójką dzieci i schorowaną matką, którzy utknęli 30 kilometrów od granicy z Polską, a nie są w stanie pokonać tej trasy pieszo. Osiemdziesiąt lat po największym, ogólnoświatowym koszmarze, jaki miał miejsce w naszej historii, znów są czołgi, bomby, wybuchy. I strach.

Piszemy o możliwościach pomocy obywatelom Ukrainy na terenie Mosiny i Puszczykowa: gdzie się można zgłosić, co oddać, gdzie wpłacić pieniądze. Sytuacja u naszych sąsiadów siłą rzeczy zepchnęła nam na dalszy plan dwa główne tematy tego numeru: wywiad z nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Mosinie, Dominikiem Michalakiem oraz sprawę śmiertelnego wypadku w Puszczykowie. Jeden z naszych czytelników pyta w liście do redakcji: czy potrzebujemy bardziej spektakularnej tragedii, by coś zmienić? Publikujemy także odpowiedź Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego co do planów zastosowania w tym miejscu odcinkowego pomiaru prędkości na tym odcinku.

W nowym numerze przeczytacie także o transparentności spółek komunalnych, zrzutce samorządów na działalność poznańskiej Izby Wytrzeźwień, planowanych zmianach w regulaminie Strefy Płatnego Parkowania oraz o historii Pana Arkadiusza, którego wciągnęła w ogromne długi firma fotowoltaiczna oraz bank. Publikujemy także między innymi artykuł o alternatywnym podejściu do edukacji w puszczykowskim Collegium Artes, mistrzach szachowych z Mosiny oraz kolejną część historii pradziejów naszych okolic – tym razem piszemy o Stęszewie.

Zapraszamy do punktów sprzedaży! I dziękujemy za każdy kupiony przez Was papierowy numer naszej Gazety – to realne wsparcie naszej dalszej pracy.

Okładka Marzec 2022

Okładka Marzec 2022

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • karp
    sobota, 12 mar, 2022, 18:13:42 |

    Intrygujące tytuły.Drżę z niecierpliwości by się dowiedzieć dlaczego Przewodniczący Michalak zszedł na Ziemię i czy było warto?

Skomentuj