Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 3 lut, 2022 | komentarze 3

Poszukiwani sprawcy porzucenia odpadów w lesie. Trop prowadzi do Stęszewa

Problem zaśmiecania okolicznych lasów dotyczy nie tylko naszego regionu, niestety jest dość w powszechny na terenie całego kraju. Kilkadziesiąt worków, pełnych materiałów skóropodobnych wyrzucono w lesie, na terenie gminy Góra. W poszukiwania sprawców zaangażowało się związane z naszym regionem Nadleśnictwo Konstantynowo, gdyż po przeglądzie odpadów okazało się, że na niektórych workach widnieje napis „Stęszew”.

„Czyżby ktoś ze Stęszewa wywiózł worki ze śmieciami aż do Góry?”. Nadleśnictwa szukają sprawców

Wczoraj (02.02.2022 r.) Nadleśnictwo Góra Śląska poinformowało na swoim profilu społecznościowym o porzuconych w lesie workach ze skrawkami materiałów skóropodobnych. Leśnikom z nadleśnictwa, położonego 85 kilometrów od Stęszewa rzucił się w oczy napis, który sugeruje, że odpady mogą pochodzić z naszego regionu.

– Prosimy o pomoc w odnalezieniu właściciela zguby. W lesie między Łagiszynem, Radosławiem i Wioską ktoś zgubił 30 worków ze skórzanymi i skóropodobnymi odpadami krawieckimi. Udało się znaleźć trop, na jednym z porzuconych w lesie worków jest wyraźny napis „Stęszew”. Być może ktoś robił porządki w swoim zakładzie tapicerskim? – informują na swoim profilu społecznościowym leśnicy. – To, że ktoś wyrzuca śmieci 80-100 km dalej od miejsca zamieszkania, podrzuca je poza granicę swojego województwa, to nie znaczy, że jest bezimienny i nie do wytropienia – dodają i apelują do mieszkańców o pomoc. – Nie tracimy nadziei na odnalezienie śmieciowego właściciela – kończą.

Informację rozpowszechnili również leśnicy z Nadleśnictwa Konstantynowo, którzy również apelują o pomoc w ustaleniu właścicieli worków.

Telefon do Straży Leśnej w Konstantynowie (☎️ 694482624) lub Górze Śląskiej (☎️ 795 515 889).

Odpady skóropodobne znalezione na terenie Nadleśnictwa Góra Śląska

Odpady skóropodobne znalezione na terenie Nadleśnictwa Góra Śląska fot. Nadleśnictwo Góra Śląska

Odpady skóropodobne znalezione na terenie Nadleśnictwa Góra Śląska

fot. Nadleśnictwo Góra Śląska

Odpady skóropodobne znalezione na terenie Nadleśnictwa Góra Śląska

fot. Nadleśnictwo Góra Śląska

Odpady skóropodobne z napisem Stęszew

Odpady skóropodobne z napisem Stęszew fot. Nadleśnictwo Góra Śląska

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Gustaw z Texasu
  czwartek, 3 lut, 2022, 21:24:17 |

  Jak ujmą sprawcę to powinni mu nakazać zjeść te wszystkie worki wraz z zawartością. Drugi raz by pamiętał że nie należy tak robić. Dodatkowo powinno się dokonać na nim na placu przed urzędem Mosiny publicznej chłosty. Chłostę powinien wykonać rządca gminy.

  • orient
   czwartek, 3 lut, 2022, 22:19:39 |

   Aż wyszedłby ze skóry.

  • occident
   piątek, 4 lut, 2022, 12:56:23 |

   To napewno rozwiąże problem wyrzucania śmieci. Tak samo jak akcyza na alkohol eliminuje alkoholizm.

Skomentuj