Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Weronika Zwierzchowska | sobota, 30 kw., 2022 | 1 Komentarz

Pamiętajcie o ogrodach – kultura wśród puszczykowskiej zieleni

Maj jako miesiąc w pełni rozkwitającej przyrody jest wiosennym przebudzeniem do życia towarzyskiego. Z okazji obchodów 60-lecia uzyskania praw miejskich przez Puszczykowo zaplanowano artystyczne wystawy w ogrodach mieszkańców pod nazwą „Pamiętajcie o ogrodach – czyli kultura schodzi pod strzechy”.

Hasło ,,Puszczykowo miasto ogród” jest dobrze znane mieszkańcem tej miejscowości oraz  rozsławia ją jako miejsce pełne spokoju, wytchnienia i pięknych terenów.  Fundacja PARK postanowiła w takiej konwencji zorganizować wystawy artystyczne oraz koncerty w lokalnych ogrodach.

– Zmęczeni długotrwałą pandemią, zamknięciem w domach tęsknimy do możliwości integracyjnych spotkań na świeżym powietrzu. Taką okazję stwarza projekt „Pamiętajcie o ogrodach – czyli kultura schodzi pod strzechy”. Intencją realizatorów jest otwarcie się na nową formę wydarzeń kulturalnych realizowanych w prywatnych ogrodach mieszkańców Puszczykowa – pisze o projekcie Małgorzata Ornoch – Tabędzka, prezes Fundacji PARK.

Od 1 maja do 18 czerwca pięć puszczykowskich ogrodów zamieni się na krótko w mini salony artystyczne. Wystawy i koncerty będą odbywały się w majowe i czerwcowe weekendy:

1 maja, niedziela, godz. 16.00 – KONCERT POLSKO- UKRAIŃSKI, ogród przy ul. Podleśnej 10,

14 maja, sobota, godz.17.00 – WYSTAWA ARTYSTYCZNYCH PRAC RODZINY KRENZ  ogród przy ul. Słowackiego 15,

29 maja, niedziela, godz. 18 – KONCERT WIOSENNY – Mipetraka – Ogród Kultur i Tolerancji przy ulicy Fiedlera,

04 czerwca, sobota, godz.17.00  SALON LITERACKI – spotkanie z twórczością Andrzeja Falkiewicza, ogród przy ul. Podleśnej 10,

18 czerwca, sobota, godz. 17.00 WYSTAWA MALARSTWA Zbigniewa Cichockiego i przyjaciół, ogród ul. Żupańskiego 7.

W długi majowy weekend odbędzie się pierwszy z cyklu koncert, który jest naszym ukłonem dla walczącej Ukrainy. Na program złożą się utwory polskie i ukraińskie w wykonaniu p. Jacka Skowrońskiego – klawisze i Jurija Czerwińskiego – trąbka.

Więcej informacji na temat kolejnych wydarzeń będzie można znaleźć na profilu Fundacji PARK na portalu Facebook oraz na stronie internetowej www.park.info.pl.

Koncert polsko-ukraiński odbędzie się przy ulicy Podleśnej 10 w Puszczykowie.

 

W majowe i czerwcowe weekendy w puszczykowskich ogrodach będą odbywać się wydarzenia kulturalne.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 2)

Wasze komentarze (1)

 • Gość
  niedziela, 1 maj, 2022, 9:59:30 |

  nie zesr…ie się z tymi ukrami
  wędkę dawać a nie rybę

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: -1 (Głosujących: 7)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo