Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Weronika Zwierzchowska | sobota, 30 kwi, 2022 | 1 Komentarz

Pamiętajcie o ogrodach – kultura wśród puszczykowskiej zieleni

Maj jako miesiąc w pełni rozkwitającej przyrody jest wiosennym przebudzeniem do życia towarzyskiego. Z okazji obchodów 60-lecia uzyskania praw miejskich przez Puszczykowo zaplanowano artystyczne wystawy w ogrodach mieszkańców pod nazwą „Pamiętajcie o ogrodach – czyli kultura schodzi pod strzechy”.

Hasło ,,Puszczykowo miasto ogród” jest dobrze znane mieszkańcem tej miejscowości oraz  rozsławia ją jako miejsce pełne spokoju, wytchnienia i pięknych terenów.  Fundacja PARK postanowiła w takiej konwencji zorganizować wystawy artystyczne oraz koncerty w lokalnych ogrodach.

– Zmęczeni długotrwałą pandemią, zamknięciem w domach tęsknimy do możliwości integracyjnych spotkań na świeżym powietrzu. Taką okazję stwarza projekt „Pamiętajcie o ogrodach – czyli kultura schodzi pod strzechy”. Intencją realizatorów jest otwarcie się na nową formę wydarzeń kulturalnych realizowanych w prywatnych ogrodach mieszkańców Puszczykowa – pisze o projekcie Małgorzata Ornoch – Tabędzka, prezes Fundacji PARK.

Od 1 maja do 18 czerwca pięć puszczykowskich ogrodów zamieni się na krótko w mini salony artystyczne. Wystawy i koncerty będą odbywały się w majowe i czerwcowe weekendy:

1 maja, niedziela, godz. 16.00 – KONCERT POLSKO- UKRAIŃSKI, ogród przy ul. Podleśnej 10,

14 maja, sobota, godz.17.00 – WYSTAWA ARTYSTYCZNYCH PRAC RODZINY KRENZ  ogród przy ul. Słowackiego 15,

29 maja, niedziela, godz. 18 – KONCERT WIOSENNY – Mipetraka – Ogród Kultur i Tolerancji przy ulicy Fiedlera,

04 czerwca, sobota, godz.17.00  SALON LITERACKI – spotkanie z twórczością Andrzeja Falkiewicza, ogród przy ul. Podleśnej 10,

18 czerwca, sobota, godz. 17.00 WYSTAWA MALARSTWA Zbigniewa Cichockiego i przyjaciół, ogród ul. Żupańskiego 7.

W długi majowy weekend odbędzie się pierwszy z cyklu koncert, który jest naszym ukłonem dla walczącej Ukrainy. Na program złożą się utwory polskie i ukraińskie w wykonaniu p. Jacka Skowrońskiego – klawisze i Jurija Czerwińskiego – trąbka.

Więcej informacji na temat kolejnych wydarzeń będzie można znaleźć na profilu Fundacji PARK na portalu Facebook oraz na stronie internetowej www.park.info.pl.

Koncert polsko-ukraiński odbędzie się przy ulicy Podleśnej 10 w Puszczykowie.

 

W majowe i czerwcowe weekendy w puszczykowskich ogrodach będą odbywać się wydarzenia kulturalne.

 

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    niedziela, 1 maj, 2022, 9:59:30 |

    nie zesr…ie się z tymi ukrami
    wędkę dawać a nie rybę

Skomentuj