Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | czwartek, 13 paź, 2022 | komentarzy 46

Pływalnia została utopiona – nieważne kto, ważne, za ile

Burmistrz przemówił. Nie pojawił się co prawda na ostatniej stacjonarnej sesji Rady Miejskiej, nie pojawia się od dawna na spotkaniach radnych w ramach komisji, nie znalazł też czasu na spotkanie z Radą Nadzorczą spółki Park Strzelnica. Ale nagrał kolejnego Vloga, by ogłosić Mieszkańcom gminy: pływalnia została utopiona przez Radę Miejską. Argumenty burmistrza odpierają radni, w jedynej możliwej formie: komentarza pod materiałem video. Czy to jest dyskusja publiczna, na którą zasługują mieszkańcy gminy, którzy tę władzę wybrali?

Vlog w całości poświęcony pływalni

– Pływalnia to marzenie mieszkańców gminy Mosiny od ponad 40 lat – rozpoczął Vloga burmistrz. – Kapitał początkowy spółki to 3 mln 700 tysięcy zł. Spółka miała pozyskać środki na sfinansowanie budowy pływalni. Takie działania próbowaliśmy podejmować. Okazywało się, że jeśli chodzi o instytucje finansowe, to spółka miała zbyt krótką historię, żeby mieć takie możliwości. Mówiło się o tzw. obligacjach przychodowych spółki, ale z racji krótkości istnienia spółki nie było takiej możliwości. Udało się pozyskać i mieliśmy wstępną promesę, obietnicę na pozyskanie funduszy z programu Jessica 2. To jest fundusz, który pożyczałby gminie 20 milionów złotych na 20 lat przy stałej stopie oprocentowania pół procenta, niezależnie od inflacji – tłumaczy burmistrz. – Proszę nie nazywać pożyczki, nawet nisko oprocentowanej, pozyskaniem środków – skomentował jeden z mieszkańców. – Pożyczkę trzeba oddać! Jako pozyskane środki rozumiem dotację bezzwrotną – dodał.

– Informacje, jakie Pan podawał radnym odnośnie kosztów budowy (sięgając lat 2015 i 2016): wartość inwestycji kolejno: 5 mln, 10 mln, 15 mln, 20 mln, 25 mln, 30 mln, a ostatnio padały kwoty… 35 mln PLN – skomentował radny Michał Kleiber. – Cytując Pana zdanie z Vloga „wstępną promesę” na kwotę 20 mln. Zapomniał Pan dodać, że brakowało 15 mln. Skąd ta kwota? Przypomnę, że radni przez kilka lat obcinali Panu możliwość zaciągania obligacji (chwali się Pan tym w raporcie o stanie gminy za rok 2021). Dzięki tej wstrzemięźliwości rady mógł Pan tej jesieni wystąpić o 30 mln środków na pokrycie wzrostu energii w roku 2023 r. i utrzymać budżet w ryzach. Gdybyśmy zgodzili się na pożyczkę w ramach programu Jessica (20 mln), nie obcinali obligacji przez lata i dobrali kolejne 15 mln do kosztów budowy basenu, to gmina finansowo już by nie funkcjonowała, a płynność mógłby Pan uzyskać kolejnymi zaciągniętymi zobowiązaniami. Możemy się nie zgadzać, ale gdyby rada ulegała Pana wnioskom o obligacje, pożyczki itp., to w nadchodzącym roku i realiach nie mielibyśmy już płynności i środków na… bieżącą działalność. Dowód? Wniosek z przedostatniej sesji o 30 mln obligacji – podsumował radny Kleiber.

ZUK miał budować pływalnię?

W dalszej części Vloga burmistrz przedstawia, że radni chcieli, by ZUK budował pływalnię. – To był początek roku 2021, i wtedy Rada Miejska podjęła uchwałę o połączeniu spółki Park Strzelnica z Zakładem Usług Komunalnych. Radni nie chcieli się przyznać, że tak naprawdę nie chcą tej pływalni, tylko posłużyli się w uzasadnieniu słowami, że to ZUK ma wybudować pływalnię. To była tylko taka mgła, taka przykrywka, takie tłumaczenie realnej likwidacji zamierzenia budowy pływalni. Ostatecznie wczoraj (tj. 10.10.) Rada Miejska podjęła uchwałę o tym, że nie będzie łączenia spółki Park Strzelnica z ZUK, no bo jaki byłby sens łączenia, skoro za tym by nie szły pieniądze? Jak ZUK miałby wybudować pływalnię bez środków? Ta fikcja została zdjęta oraz druga uchwała o likwidacji spółki Park Strzelnica, czyli o doprowadzeniu stanu formalnego do zgodnego z rzeczywistością. A stan zgodny z rzeczywistością jest taki, że rada miejska nie chciała w większości swej budowy pływalni, no i teraz ta prawdziwa uchwała została podjęta – podsumował burmistrz Przemysław Mieloch.

– Aż trudno wysłuchać do końca tych manipulacji, których Pan się dopuszcza – skomentował radny Roman Kolankiewicz. – Proszę przeczytać jeszcze raz wnioski rady, proszę odsłuchać, co mówiliśmy na komisjach i sesjach, kiedy się okazało, że zakpił Pan kolejny raz z organu stanowiącego prawo w gminie, i wyszły na jaw prawdziwe koszty pływalni, kiedy zrozumieliśmy, że nas nie stać na to „marzenie”, nikt już nie krył intencji, jawnie mówiliśmy, że nie możemy budować basenu. Oszukał Pan mieszkańców, obiecując prezesa, który będzie miał pensje w granicach średniej krajowej, a zatrudnił Pan „przyjaciela” za kilkanaście tysięcy miesięcznie, chociaż obiecał Pan to przerwać, to utrzymywał go na stanowisku pomimo, że było to niezgodne z prawem – dodał Kolankiewicz.

W podsumowaniu 6-cio minutowego nagrania burmistrz stwierdza: – Szanowni Państwo, mieliśmy okazję na budowę pływalni z pozyskania środków na 20 lat 20 mln. Ja mówiłem radnym, że czeka nas inflacja, mówiłem, że wartość pieniądza realnego będzie dużo mniejsza. Od wiosny roku minionego do teraz inflacja to 25%. Czyli ¼ wartości pływalni mielibyśmy przez tą inflację umniejszoną. Radni nie chcieli pływalni, szansa została zaprzepaszczona. Pływalnia została utopiona – podsumował.

Co na to przewodniczący RM?

W mediach społecznościowych całość basenowej historii podsumował przewodniczący Rady Miejskiej, Dominik Michalak:

„Rada Miejska w Mosinie podjęła 18 miesięcy temu (marzec 2021 rok) pierwszą uchwałę dotyczącą czynności zmierzających do zamknięcia spółki. Miało się to odbyć poprzez połączenie z funkcjonującą spółką Zakład Usług Komunalnych. Taki sposób (co wynika z przedstawionych dokumentów) był najszybszą formą zakończenia jej działalności. Po 8 miesiącach od podjęcia uchwały, w listopadzie 2021 r. Burmistrz Gminy Mosina ponownie przedłożył radnym tożsamą uchwałę ze wskazaniem miejsca, gdzie w jego opinii został popełniony błąd. Chodziło o kwestie związane ze złym podaniem kwoty kapitału spółki (w 2020 roku spółka została dokapitalizowana o 100 000 PLN – wpis KRS ukazał się po podjęciu uchwały). Burmistrz zaakceptował taką formę zakończenia spółki.

Po kolejnych 9 miesiącach Burmistrz uznał, że nie jest w stanie przeprowadzić zakończenia działalności spółki w zaproponowanej i zaakceptowanej formie. Przedłożył uchwały dotyczące zakończenia działalności poprzez likwidacje. We wrześniu po interpelacji radnego Marciniaka wyszło na jaw złamanie przepisów przez pełniącego obowiązki prezesa spółki basenowej.
Do przeprowadzenia czynności połączenia spółek potrzebny jest Prezes. Umowa spółki przewiduje tylko wybór prezesa poprzez konkurs. W celu uniknięcia konieczności wyboru osoby na to stanowisko poprzez konkurs, należało podjąć decyzję o zmianie sposobu zakończenia działalności spółki. Proces likwidacji ma potrwać od 7 do 9 miesięcy. Burmistrz wraz z Radą Nadzorczą musi znaleźć jednak osobę, która będzie pełnić obowiązki likwidatora.

Na koniec roku 2021 spółka zaliczyła stratę w wysokości – 489543,30 zł. Nie chcę się powtarzać, ale wracam myślami do mojego wytłumaczenia dlaczego głosowałem przeciwko utworzeniu spółki, a co za tym idzie budową tego obiektu – brak dokumentów strategicznych w tym biznesplanu, brak koncepcji organizacyjnej budowy i finansowania i tak dalej, i tak dalej”.

Temat pływalni zasłoną dymną?

– Już mam dość tematu „pływalnia” – skomentowała Vlog radna Ewelina Dudek. – Panie burmistrzu, są inne sprawy w gminie, które też leżą. Weź się Pan np. za przetargi, zacznij wprowadzać plan oszczędności w gminie dotyczący energii i gazu. Ciągle tylko basen, basen. Temat zastępczy dla innych, ważnych spraw – dodała radna.

Jedną z ważnych spraw, jakie czekają natomiast mieszkańców gminy, jest zbliżające się na wniosek RM referendum w sprawie odwołania burmistrza, które odbędzie się za równy miesiąc, tj. w niedzielę, 13 listopada br. Pytanie postawione przed mieszkańcami: Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Przemysława Mielocha Burmistrza Gminy Mosina przed upływem kadencji? Aby referendum zostało uznane za ważne, musi wziąć w nim udział ponad 5 500 osób. W przypadku uzyskania niezbędnej frekwencji, i gdyby przeważała odpowiedź negatywna, rozwiązana zostałaby Rada Miejska.

❗️ Wiadomość z ostatniej chwili: Włodzimierz Koralewski, prezes mosińskiej spółki basenowej stracił stanowisko. Decyzje w tej sprawie podjęła Rada Nadzorcza spółki gminnej Park Strzelnica. Prezes przestanie pełnić swoją funkcję 14 października. Czy w przypadku złamania przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, prezesowi zostanie przyznana trzymiesięczna odprawa? Więcej informacji już wkrótce na łamach GMP.

Uchwała ws odwołania Włodzimierza Koralewskiego, prezesa zarządu Park Strzelnica

Uchwała w sprawie odwołania Włodzimierza Koralewskiego, prezesa zarządu Park Strzelnica sp. z.o.o.

Plakat o referendum na słupie pod urzędem miejskim w Mosinie

Plakat o referendum na słupie zlokalizowanym pod urzędem miejskim w Mosinie; fot. Czytelnik

Działka, na której terenie władze Mosiny zaplanowały budowę pływalni miejskiej

Działka, na której władze Mosiny planowały budowę pływalni miejskiej. Teren przez dłuższy czas pozostanie pusty.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (46)

 • gość
  czwartek, 13 paź, 2022, 13:28:22 |

  Burmistrz już dawno płynie i topi się w swoich półprawdach i interpretacji rzeczywistości. Jego okręt szoruje po dnie i co jakiś czas wali po skałach. Czas na szybką zmianę kapitana.

 • Gość
  czwartek, 13 paź, 2022, 17:08:34 |

  Szkoda, że nie będzie pływalni. Nie rozumiem komu ona przeszkadzała. Zastaną tylko glinianki. Średniowiecze i tyle.

  • Gość
   czwartek, 13 paź, 2022, 19:24:38 |

   Wyborcze obiecanki i cacanki. Biorę kredyt i kupię basen w Obi.

  • Alpc
   sobota, 12 lis, 2022, 22:09:44 |

   Na początek to stracono tylko kasę, kto za to odpowie?

 • Gość
  czwartek, 13 paź, 2022, 17:09:25 |

  Ciekawe co powstanie na tej działce oby nie kolejne bloki w poziomie.

 • karp
  czwartek, 13 paź, 2022, 17:43:58 |

  ” Spółka miała pozyskać środki na sfinansowanie budowy pływalni. Takie działania próbowaliśmy podejmować. Okazywało się, że jeśli chodzi o instytucje finansowe, to spółka miała zbyt krótką historię, żeby mieć takie możliwości.”
  Genialne odkrycie zajęło kilka lat badań i kosztowało do tej pory pół miliona.Przyznam nieskromnie,że ja już od dawna wiem,że nowe spółki mają krótką historię,ale nie potrafiłem
  tego udowodnić.Pan Przemek wyprzedził mnie w badaniach,bo miał do dyspozycji dużo środków publicznych.Coś czuję,że Nobel z ekonomii trafi
  w przyszłym roku do Mosiny.

  • Poncjusz
   czwartek, 13 paź, 2022, 17:57:27 |

   „Udało się pozyskać i mieliśmy wstępną promesę, obietnicę na pozyskanie funduszy z programu Jessica 2.” no miszcz normalnie z Przemysława!

   • karp
    czwartek, 13 paź, 2022, 19:12:20 |

    Też zwróciłem uwagę na ten fragment.Ludzie którzy
    zapraszają na pokazy garnków też mówią różne dziwne
    rzeczy.Karp chciałby zobaczyć tę promesę.Jestem bardzo rozczarowany,że Natenczas nie pokazał takiego czeku z którym kiedyś po gminach jeździł po gminach poseł Wróblewski.W Luboniu nie chcieli od niego wziąć i niedługo by zapuścił korzenie pod urzędem.Żal mi się człowieka zrobiło i napisałem wtedy,że trudno,ja go wezmę.
    Nie wiem dlaczego,ale mi go nie dostarczył.

    • Poncjusz
     piątek, 14 paź, 2022, 8:14:30 |

     Mosiński kaznodzieja nr 1 gdy wypowiada się na sesji RN lub na vlogu to wzoruje się na Pytii delfickiej.

 • Gość
  czwartek, 13 paź, 2022, 18:41:27 |

  Wszyscy radni na Mielocha.Tu nie bedzie porzadku jesli caly skład radnych nie pojdzie do wymiany.Burmistrz żaden nie z Mosiny bo tutaj nie ma nikogo nadajacego się.

  • Centrum
   czwartek, 13 paź, 2022, 21:03:02 |

   Jakie to Polskie postrzeganie demokracji. Jak 18 mówi że ktoś się nie nadaj to nie winny jest ten co się nie nadaje a Ci co to powiedzieli. Najlepiej jak by wszyscy brali kasę mieszkańców do kieszeni, nic nie robili i wówczas tym tokiem rozumowania było by wszystko OK

  • Alpc
   sobota, 12 lis, 2022, 22:15:07 |

   Myślę, że w Gminie jest wystarczająco dużo mądrych, tylko trzeba umieć ich poszukać! Kumple budowały infrastrukturę w lesie, założyli spółke ” basen” , który nie miał żadnych szans na realizację, bo gdyby tak było, to już dawno byłby w użytkowaniu! Obiecanki takie jak Emilewicz i Wróblewskiego, a tu klops!

 • karp
  czwartek, 13 paź, 2022, 20:07:14 |

  Tu zawiódł reżyser filmu.Przed referendum,nie nakazał aktorowi Przemysławowi Stanisławowi na okazanie kluczowego dowodu,o i ile promesa nie miała charakteru szeptanego,lub nie jest fantazją senną.Trochę ten basen nie pasuje do założeń programu Jesicca 2.

 • Edziu listonosz
  czwartek, 13 paź, 2022, 22:57:59 |

  Ja bym chciał raz jeszcze posłuchać wykładu ekonomisty bankstera radnego Raźnego o obligacjach dochodowych. Ktoś pamięta w jakiej dacie była ta sesja? To sobie obejrzę archiwalne nagranie. Co ty były za czasy. Radny był mecenasem Mielocha. Ale jaja. Ale jaja.

  • Gość
   piątek, 14 paź, 2022, 8:18:16 |

   Ja się pytam dlaczego bank GBS-SGB w Mosinie kierowany przez dobrego kolegę burmistrza nie chciał dać kredytu na budowę basenu?

 • karp
  piątek, 14 paź, 2022, 9:14:03 |

  Istotnie,wasz burmistrz chwali się,że przewidział inflację.Człowiek się marnuje,powinien po 13 listopada trafić do Rady Polityki Pieniężnej.
  Na razie wrodzona skromność jeszcze go powstrzymuje przed tym,żeby powiedzieć,że przewidział wzrost cen nośników energii i uprzedził amerykański wywiad jeśli chodzi o wojnę.Ja pamiętam,że na początku covida zamknął
  targowisko,bo przewidział,że za kilka tygodni wyda zarządzenie o zamknięciu targowiska.Kiedy pisze do Premiera,to już zna odpowiedź.Premier o tym wie i dlatego nie odpisuje.

 • Mieszkanka
  piątek, 14 paź, 2022, 9:20:25 |

  Burmistrz pogrąża sam siebie coraz bardziej, ciekawe, że nie ma obok siebie nikogo, kto mu to uświadomi. Choć z drugiej strony jest tak zadufany w sobie, że pewnie i tak by nie posłuchał. To jest już żałosne, że próbuje się cały czas wybielać i zrzucać winę na radnych.
  Obietnice to nie fundusze, nawet obietnice pisowskich kolesi pokroju Wróblewskiego to nie fundusze, chyba mu się coś pomyliło. A to, że tak długo pozwalał na to, że jego kumpel był prezesem spółki i zgarniał dużą kasę, to już w ogóle kpina.
  Owszem, coś zostało utopione panie Mieloch – gminne pieniądze, i to duże, na pańskie zachcianki i przerośnięte ego.

 • Gość
  piątek, 14 paź, 2022, 12:34:58 |

  Moim marzeniem jest obwodnica.

 • J.
  piątek, 14 paź, 2022, 16:21:45 |

  Jeżeli referendum bedzie nieważne (znając mosinska mentalność – nie będzie sie chciało ludziom iść głosować) to chciałem burmistrzowi podpowiedzieć kolejny projekt na którym można budować kampanię wyborczą, a potem kasę wyciągać. Mianowicie: Centralny Port Kosmiczny im. L. Kaczynskiego. Plac na targowisku już mamy a kokotek za wieże startową by mógł posłużyć.

 • Gość
  piątek, 14 paź, 2022, 17:04:09 |

  „98 proc. samorządów złożyło wnioski w ramach tej edycji programu rządowego inwestycji strategicznych i wszystkie z nich dostały dofinansowanie” ogłosił w poniedziałek Premier Mateusz Morawiecki.
  Zakup 4 autobusów niskoemisyjnych dla komunikacji gminnej przypadł Gminie Mosina.

 • karp
  sobota, 15 paź, 2022, 18:31:01 |

  4 autobusy,3 śmieciarki to inwestycje niespotykane w jednym roku w samorządach tej wielkości.Lepsze to niż inwestycje w Waldemara przez ostatnie 10 lat i zakupy złomu w ZUK.To program pilotażowy,który wyprzedził programy społeczne PIS.Mosiński program „Waldemar na swoim”nigdy nie przeszedł jednak do kolejnej fazy i nie objął innych potrzebujących.
  Zastanawiam się na ile te inwestycje w tabor,to
  inwestycje w ZUK,a na ile projekt polityczny,który ma kogoś wypromować jako najzdolniejszego menadżera w Układzie Słonecznym.Kiedyś podobne zjawisko zaobserwowałem w Dupiewie.25 letni synek znanego działacza PSL został prezesem gminnej spółki i z jego głowy były zdejmowane wszystkie troski.Po iluś latach kiedy wójt był już dostatecznie skompromitowany uruchomił swego geniusza,który się wcale do tego nie kwapił,żeby został wójtem.
  Poszły duże nakłady głównie ze strony deweloperów i pomazaniec został wójtem.Odwdzięczył się bardzo szybko swym głupkom,którymi tam nazywają radnymi i przyjął w
  bardzo krótkim czasie 20 planów miejscowych,w których nikogo nie zastanowiło(nawet Wojewodę),że głupki głosują mpzp bez uzasadnienia. Czyżby to kolejna kreacja tego typu?Czy ktoś odpowie na pytanie dlaczego przez 10 lat podobały się inwestycje Złomka w złom,za pośrednictwem blondynki(znajomej Złomka) i nagle
  wszystko musi być nowe?

  • Gość
   sobota, 15 paź, 2022, 19:47:10 |

   W kolejnym Vlogu usłyszymy być może o nowych sukcesach władzy

 • karp
  sobota, 15 paź, 2022, 19:38:12 |

  Program Jessica2.Biorę za dobrą monetę,że to dobre
  źródło finansowania.Pytanie brzmi:dlaczego Mosina
  nie skorzystała z tego źródła przy innych przy innych zamiarach inwestycyjnych? Czy na pewno macie dostatecznie docieplone budynki gminne, co nie jest bez znaczenia przy dzisiejszych cenach energii,które choć mają być regulowane,to i tak będą
  wyższe niż najstarsi mosińscy górale pamiętają?
  Czy docieplono jakiś budynek w Mosinie z udziałem pożyczki z Jessica2?W Luboniu władze prawdopodobnie nie skorzystały,ale spółdzielnia mieszkaniowa dociepliła z pomocą tych środków kilka bloków.
  Basen,albo nic.Czy to odpowiednia strategia?

 • karp
  sobota, 15 paź, 2022, 19:53:10 |

  Kapitał ZUK-ok.4.4 miliona.Ile kosztują 4 nowe autobusy i 3 nowe śmieciarki.Niech mi jakiś Przemek wskaże podobne inwestycje w spółce tej wielkości.
  Czy to przyjaźń do ZUK,czy to już kochanie?
  https://www.youtube.com/watch?v=NI_XO91W8hE

 • karp
  sobota, 15 paź, 2022, 20:46:42 |

  Niedawno niejaki Marek zarzucił mi,że czepiałem się kiedy ZUK kupował tylko złom i znowu się czepiam kiedy ZUK został zasypany nowymi pojazdami(raczej będzie).Między zero a 10 dziesięć są jakieś cyfry.Dubaju nie stać na wymianę taboru w 1 rok,więc teoretycznie Mosinę też nie stać.Kiedy spółkę gminną obejmuje jakikolwiek prezes,to powinien dokonać czegoś w rodzaju bilansu otwarcia.Jeśli przyklepuje działania kilku ostatnich zarządów,które polegały na tym,że przez ostatnie kilkanaście lat kupiono tylko WUKO,to powinien wyraźnie obwieścić,że nie tędy droga i zawiadomić odpowiednie organy o przekrętach polegających na tym,że zamiast chociażby zapytań ofertowych:po ile dziś autobusy do zezłomowania,bo w Mosinie są potrzebne,były dile pomiędzy wąsko rozumianym zarządem,a blondynką z TP.Myślę,że gdyby prezes wolał brunetki,to transakcje poszłyby w tym kierunku.Jeśli z programu inwestycji strategicznych i dla poprawy bytu mieszkańców gmin popegerowskich
  wszystkie środki poszły do ZUK,to nie poszły gdzie indziej.To działa tak jak wodociąg w Pecnej.Skoro
  wodę ma las Waldemara, to nie mogą jej mieć wszyscy mieszkańcy w Pecnej.

 • zniesmaczony
  sobota, 15 paź, 2022, 21:27:46 |

  A ja się pytam czy jest jakiś program Jessica na dofinansowanie operacji wzorku? Nasz wspaniały wszechwiedzący burmistrz nie widzi bowiem w jakiej ruinie i zaniedbaniu jest miejska infrastruktura. Ludzie narzekają, że gmina ma dziesiątki kilometrów nieutwardzonych dróg, ale te utwardzone w wielu miejscach wołają o pomstę do nieba. Do tego burdel robiony przez niektórych mieszkańców i przedsiębiorców na drogach. Zaparkowane auta ciężarowe i dostawcze niszczą chodniki. Gdzie jest straż i policja?

 • Płotka
  sobota, 15 paź, 2022, 21:34:00 |

  Mam wątpliwości czy komisja rewizyjna może kontrolować spółkę komunalna. Jeżeli została podjęta uchwał w sprawie nadzoru burmistrza nad spółkami – za wcześniejszą aprobatą radcy prawnego- to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ZUK komisja przeprowadziła kontrolę problemową w zakresie zakupów taboru samochodowego w latach, kiedy tym gospodarstwem zarządzał niejaki Andrzej.

 • karp
  sobota, 15 paź, 2022, 21:38:55 |

  Taki sobie czarny scenariusz.Nie chce wam się ruszyć czterech liter i referendum przepada.Burmistrz cieszy się 3 dni,a dnia czwartego dowiaduje się,że traci Waldemara,któremu poświęcił kadencję.Jaki sens będzie miała kontynuacja?.Po co zabiegać o kanalizę dla Waldemara,który nie ma głosu?Trzeba by znaleźć godnego następcę radnego,który absorbował 3 burmistrzów,połowę aparatu gminy,a mieszkańców robił
  tak udanie w bambuko.Już teraz powinien zostać ogłoszony nabór na nowego nadburmistrza,który powie władzy do którego lasu ma ciągnąć wodę>

  • sputnik
   sobota, 15 paź, 2022, 21:42:52 |

   @karp – obejrzyj ostatnią krótką sesję. Waldemar tam dał do zrozumienia, że porzucił swojego kochanka Przemysława. Był wobec niego bardzo agresywny. Sesja była zdalna. Jak Waldemar gadał, to Przemek nerwowo przełykał ślinę. Ładnie było to widać na nagraniu. Ciekawe o co poszło w tym małżeństwie? A może Waldek stwierdził, że okręt moloch Przemysław już nabrał tyle wody, że zaraz zatonie? Wtedy dobry szczur ucieka nogi zapas. I tak chyba zrobił Waldemar. Zatem Burmistrzowi został Waldemar Czapurski oraz radny Pierożek.

   • orient
    sobota, 15 paź, 2022, 22:09:08 |

    Sputnik dla mnie to trafiłeś w samo sedno.

   • Gość
    niedziela, 16 paź, 2022, 5:15:17 |

    Małżeństwo jednopłciowe jest nietolerowane przez ePiSkopat, przyszłością takiego związku jest gorejący stos.

 • karp
  sobota, 15 paź, 2022, 22:12:39 |

  Pochopny wniosek.Waldemary zawsze stosowały zasłonę dymną.Jeśli ktoś obejrzał jedną sesję,może nawet dojść do wniosku,że to opozycjoniści.Na sesji basenowej któryś z bliźniaków mówił,że ważniejsza od basenu jest woda na Zawarciu,by za chwilę zagłosować za basenem.Słowa Waldemarów należy interpretować odwrotnie.
  Jaki będzie sens trwania władzy publicznej,kiedy nie będzie Waldemarów?Czy będzie sens doprowadzania wody
  do zwykłych frajerów,którzy nie mają lasu,a nawet głosu w Radzie Miejskiej?Z kim władza będzie robić dile?

 • karp
  sobota, 15 paź, 2022, 22:54:19 |

  Do konsumpcji małżeństwa Przemysława z Waldemarem nigdy nie doszło,bo ten pierwszy nie wywiązał ze zobowiązań przedmałżeńskich i nie doprowadził kanalizy do lasu Waldemara.Istnieją powody do unieważnienia zWiązka zarówno przed władzą świecką, jak i kościelną.

 • Łukasz Kasprowicz- radny gminy Mosina
  niedziela, 16 paź, 2022, 9:12:05 |

  Sprawę basenu burmistrz zaprzepaścił, nieumiejętnie prowadząc całą sprawę. Nie przedstawił rzeczywistych kosztów budowy, a potem jego utrzymania. Próbował na cwaniaka omotać radnych i zatruć im głowy basenem przedstawiając nierealne założenia. Udało mu się to na tyle, że część radnych dała się nabrać na te jego manipulacje i mniejszość(10 głosów) tak na prawdę zadecydowała o powołaniu spółki. Uruchomiło to dalsze kroki organizacyjno- finansowe. Na szczęście radni przejrzeli w końcu na oczy i dostrzegli kim jest MIELOCH. Głosowanie o likwidacji spółki na ostatniej sesji to potwierdziło- 20 głosów za likwidacją spółki. Z perspektywy czasu stwierdzam, że zabrakło rzetelnej komunikacji pomiędzy radą, a burmistrzem oraz wiedzy na temat skutków prawnych powołania spółki basenowej. Całe szczęście, ze ta Mielochowa farsa została zakończona. A co do Jassicy 2 (0,5 % odsetek rocznie), którą Mieloch zamierzał współfinansować budowę basenu, to nikt z radnych nie widział tej rzekomej promesy i nie zapoznał się z warunkami umowy. Więc można to źródło uznać za mit. Pamiętam jak w czasie dyskusji, którejś z kolei, na temat budowy basenu przestrzegałem o wystąpieniu czynnikóuw zewnętrznych, na które nie będziemy mieli jako gmina wpływu, które spowodują wzrost kosztów budowy, ale przede wszystkim utrzymania pływalni. No i mamy wojnę, inflację, wzrost cen materiałów budowlanych, wzrost robocizny, oraz wzrost cen gazu, którym miał być ogrzewany basen. Nadmieniam, że wiele samorządów zamyka baseny. Mieloch w Mosinie chciał budować. Być może za kilka lat sytuacja się poprawi i w końcu przy budowie basenu, ktoś weźmie pod uwagę wykorzystanie źródeł geotermalnych, które są na terenie naszej gminy

  • Gość
   niedziela, 16 paź, 2022, 10:35:02 |

   Mosiński aquapark-kompleks, składający się z: 1.basenu, 2. Kokotka – niedoszłego muzeum wody, 3. urynowej tężni, powinien zostać nazwany Basenem Wstydu. Zapałkowa wieża widokowa na Pożegowie, wodociąg leśny, przejście podziemne przy NETTO itd. też są „szlagierami”.

  • WF
   niedziela, 16 paź, 2022, 10:44:45 |

   Nadal twierdzę,że jeżeli pływalnia,to organizacyjnie przy szkole. Megalomania burmistrza jest szkodliwa.

  • karp
   niedziela, 16 paź, 2022, 10:50:36 |

   Jesicca jednak istnieje.
   https://www.youtube.com/watch?v=s8Px2LI2Frs
   Źródła geotermalne to brzmi ciekawie i warto się tym zainteresować zamiast wydawać środki na koncepcje,płacić za koncepcje do koncepcji oraz za koncepcje do koncepcji koncepcji.

  • Płotka
   niedziela, 16 paź, 2022, 20:10:20 |

   Tak jak przewidywałem, Burmistrz – wychodząc z założenia że najlepszą obroną jest atak – wyprzedził leniów z Klubu ,, OdNowa,, i uderzył propagandowo, lepiąc Komitet Obrony Burmistrza.A to nie jest jeszcze wszystko.Możemy też spodziewać się propagandowej padliny w naszych skrzynkach krótko przed 13 listopada. Wielu złapie się na ten prymitywny – w sensie merytorycznym – chwyt.
   Chciałbym poznać tych patriotów z KOB.TO muszą być wyjątkowe indywidua.

 • Płotka
  niedziela, 16 paź, 2022, 21:13:26 |

  Tak aktywność to jak dłubanie w nosie. Znajomi którym mówię o referendum to komentują to w ten sposób: przecież Kaczyński mówił, że przesuną wybory ? Coś się zmieniło ?
  Do ludu trzeba jak najprędzej dotrzeć ze słowem pisanym!
  Lud który uczestniczy w głosowaniach, w zdecydowanej większości nie jest facebookowy !

  • gosc
   niedziela, 16 paź, 2022, 21:19:33 |

   tradycjonalista! gdybyś teraz chciał przeczyścić komuś komin Panie kominiarzu z Czapur to ci słowo pisane nie wystarczy bo nikt tego nie czyta

   • Płotka
    niedziela, 16 paź, 2022, 21:43:44 |

    …i do tych nieczytających zaliczam Ciebie drogi rodaku czapuraku !
    Powód do chwały to nie jest !

  • Gość
   niedziela, 16 paź, 2022, 21:25:35 |

   Tak,wyborcy gminni są tradycyjni. Młodzież żyje w innym świecie i nie głosuje.

Skomentuj