nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen
Materiały partnera | środa, 23 mar, 2022 |

Kto do mnie dzwonił? Po co sprawdzać nieznane numery?

Każdy z nas ma przynajmniej jeden telefon komórkowy. Do każdego z nas codziennie dzwoni masa ludzi, a często są to numery, których nie mamy zapisanych w pamięci naszego telefonu. Często są to po prostu niegroźni telemarketerzy, ale może się zdarzyć tak, że po drugiej stronie słuchawki znajdować się będzie ktoś niebezpieczny, kto tylko czeka, aby narobić nam sporo kłopotów. Mówi się o tym dużo w mediach, pisze o tym policja – oszuści bardzo chętnie wykorzystują telefony do tego, aby nas okraść. Można się jednak przed tym bronić, a nawet trzeba. To tylko kilka szybkich działań, które mogą nas ochronić przed naprawdę sporym bałaganem i wieloma problemami. Zobaczcie, w jaki sposób możecie to zrobić.

Nieznane numery są niebezpieczne

Oprócz tego, że dostajemy połączenia od telemarketerów, może się na nas czaić coś znacznie gorszego. Są to połączenia od oszustów, którzy w ten sposób chcą dobrać się do naszych danych wrażliwych albo naszych pieniędzy. Podają się za kogoś innego albo wykorzystują metodę tzw. „spoofingu”, przez co ich kontakt wyświetla się nam zupełnie inaczej. Policja nieustannie przed tym przestrzega, aby weryfikować numery i każdego, kto do nas dzwoni i podaje się np. za pracownika banku czy policjanta. Tylko jak sprawdzać te numery?

Wejdź na stronę z numerami!

To takie proste. W Internecie jest sporo takich stron, jak np. https://infonumer.pl, gdzie w prosty sposób można sprawdzić każdy jeden numer telefonu. Wystarczy wpisać go w określone pole, a naszym oczom ukaże się raport, w którym możemy sprawdzić oceny i komentarze innych internautów, którzy spotkali się z danym numerem. To wiarygodne źródło informacji, z którego naprawdę warto korzystać. Pokazuje się nam, czy numer jest bezpieczny, czy jednak ma ocenę negatywną i lepiej jest go omijać. To jeden ze sposobów na uchronienie się przed oszustwem.

Opcja druga – aplikacja

Na rynku pojawiła się również aplikacja, która dedykowana jest wszystkim użytkownikom telefonów z Androidem. Dostępna jest na Google Play i szybko potrafi pokazać, kto do nas dzwoni. Od razu pokazuje, czy jest to telemarketer, czy ktoś znacznie gorszy. Już w momencie, kiedy ktoś do nas dzwoni, dostajemy informację jakiego rodzaju jest to numer. Możemy od razu zablokować telefon albo, po zapoznaniu się z informacjami, odebrać go lub odrzucić. Sami w aplikacji możemy również zdecydować, które z połączeń mają być wyłączane np. telemarketer, firmy, osoby prywatne i tak dalej. Aplikację można pobrać całkowicie bezpłatnie tutaj. I tyle wystarczy, aby być nieco bardziej bezpiecznym.

Naprawdę polecamy te rozwiązania, bo nigdy nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie słuchawki. A lepiej sprawdzić i być pewnym, że nic nam nie grozi.

Smartfon - telefon komórkowy w ręku użytkownika

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj