Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 7 mar, 2022 |

Podejrzany mężczyzna zaczepia dzieci. Podaje się za strażnika i wyłudza pieniądze

Otrzymaliśmy informację od rodzica o podejrzanym mężczyźnie, który podszywając się pod strażnika miejskiego, próbował wyłudzić pieniądze od dziecka wracającego ze szkoły (SP nr 2 w Mosinie).

Osoba, poruszająca się na pomarańczowym rowerze, z kolorowym plecakiem, powołując się na strażnika miejskiego zaczepiło dziecko wracające ze szkoły. Pod pozorem mandatu za rzekome złamanie przepisów ruchu drogowego, oszust chciał wyłudzić od dziecka pieniądze (150 zł, prawdopodobnie na alkohol).

Przerażone dziecko zaczęło uciekać po ruchliwej drodze, jednocześnie narażając się na potrącenie. Mężczyzna ruszył w pościg, na szczęście dziecka już nie dogonił. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Niestety nie udało się ustalić wizerunku oszusta, jakość też pozostawia wiele do życzenia. Według informacji przekazanych przez rodzica, poruszał się on na rowerze bez hamulców (hamował nogami).

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 3 marca, po godzinie 14 00.

Sprawa została zgłoszona policjantom z komisariatu policji w Mosinie. Jeśli ktoś był świadkiem tej, bądź podobnej sytuacji, prosimy o kontakt z policją.

Mężczyzna, poruszający się na rowerze został zarejestrowany przez kamerę

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj