Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 19 paź, 2022 | 1 Komentarz

Podziel się bezcennym lekiem. Jesienna zbiórka krwi w Puszczykowie

Jak co roku Ochotnicza Straż Pożarna w Puszczykowie wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu organizuje jesienną akcję zbiórki krwi, która odbędzie się już w najbliższa niedzielę (23.10.2022) na parkingu przy Parafii św. Józefa w Puszczykowie w godzinach od 9:00 do 14:00.

– Wszystkich serdecznie zapraszamy! Na miejscu zbiórki nie zabraknie również Nas. Będziecie mogli zapoznać się ze sprzętem Naszej jednostki – informują strażacy z OSP Puszczykowo.

Jesteś zdrowy? Przyjdź i pomóż uratować czyjeś życie! Więcej oddanej krwi to więcej uratowanych ludzi, więcej operacji ratujących życie.

– Krew jest najważniejszym składnikiem każdego żywego organizmu, który stanowi około 7% masy naszego ciała. Bez jej udziału, nie byłoby możliwości przeprowadzenia zabiegów i operacji ratujących ludzie zdrowie oraz życie. Mimo wielu prób wciąż nie da się jej wyprodukować w laboratorium, a jedynym jej źródłem jesteście Wy! – podaje RCKiK.

Jesienna zbiórka krwi w Puszczykowie - plakat

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Tomek
    sobota, 22 paź, 2022, 22:13:17 |

    Słyszałem że Ukraińcy masowo walą drzwiami i oknami by się odwdzięczyć Polakom.

Skomentuj