Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 21 lut, 2022 | komentarzy 5

Policjanci zatrzymali złodziei luksusowych aut

Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali podejrzanych o kradzież luksusowych samochodów należących do byłej prezes Warty Poznań Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej, mieszkanki Czapur. Złodzieje mieli na koncie również kradzieże samochodów w Mosinie i Śremie. Do policyjnego aresztu trafiły cztery osoby – złodzieje i paserzy.

Jak informują policjanci, akcja zatrzymania odbyła się w wielu miejscach na terenie woj. Dolnośląskiego i Lubuskiego. – Wśród zatrzymanych są osoby, które w przeszłości były notowane i karane za różne przestępstwa kryminalne – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. – Podejrzani byli znani w ostatnim czasie z kradzieży samochodów luksusowych marek. Między innymi odpowiadają za kradzież Audi Q8 z Mosiny i Mercedesa klasy S ze Śremu – dodają funkcjonariusze.

11 lutego złodzieje włamali się do domu Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej i jej męża.  Skradli dwa auta, Mercedesa G63 AMG Brabus 800 i Porsche Cayenne Turbo S. Wartość pojazdów została oszacowana na 2,5 miliona złotych. Jak informowało w lutym małżeństwo, złodzieje włamali się przez okno i zabrali kluczyki do stających na podjeździe pojazdów. Kobieta nagłośniła kradzież w mediach i wyznaczyła nagrodę za odnalezienie sprawców.

Policjanci odzyskali jedno ze skradzionych samochodów – Porsche Cayenne. Auto było ukryte w dziupli koło Zielonej Góry i było już rozebrane na części. Jak zapewnił mł. insp. Andrzej Borowiak z Wielkopolskiej Policji, w samochodzie „nie brakuje ani jednej śrubki” i dodaje, że złodzieje są już znani policji z kradzieży luksusowych aut.

Dziupla koło Zielonej Góry i rozmontowane na części Porsche Caenne

Dziupla koło Zielonej Góry i rozmontowane na części Porsche Cayenne; fot. Policja

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • Mieszkaniec
  poniedziałek, 21 lut, 2022, 20:17:11 |

  Oj oj. Kto teraz poskłada ,,zabawkę”? Jedno wielkie matactwo! Sąsiadowi Poloneza ukradli to do dziś ani śladu, tak policja ,,intensywnie” szukała. ,,Bogatemu to i byk się ocieli” Nie ma sprawiedliwości w tej naszej Polsce!

 • Autosan
  poniedziałek, 21 lut, 2022, 21:02:54 |

  A Rutkowski nie odnalazł auta…
  Oj szkoda a kasę Krzysiowi trzeba zapłacić…poskładają i na Wielkanoc wyjedzie Iza.

 • Canondale
  poniedziałek, 21 lut, 2022, 21:40:30 |

  Pamiętajcie też że Policja odnalazła skradziony rower Jadwigi Emilewicz jak robiła kampanię wyborczą w Poznaniu. Jest to jedyny odnaleziony rower przez Milicję w Historii III i IV RP. Aż dziw, że nie stał się jeszcze pomnikiem.

 • karp
  poniedziałek, 21 lut, 2022, 21:45:17 |

  Może i pan Pyza dobrze wpływa na pracę policji,ale
  wśród przestępczości zorganizowanej nie ma już chyba poważania.

 • Obiektywny
  czwartek, 24 lut, 2022, 8:31:46 |

  I co z tego, że ich złapali, to znani złodzieje . Oni doskonale wiedzą komu posmarować i za pół roku znów będą na wolności i będą kraść.

Skomentuj