Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Weronika Zwierzchowska | czwartek, 6 sty, 2022 |

Pomóżmy wieloosobowej rodzinie dokończyć budowę domu

Do tej pory mieszkają w 50-metrowym domu w Puszczykowie, który jest w bardzo złym stanie technicznym. Rodzina marzy o nowym lokum i zbiera na nie fundusze, jednak wiele im jeszcze brakuje. Podczas sobotniego koncertu kolęd pomóc może każdy.

Pani Justyna Nieckarz wraz z ósemką dzieci wynajmuje dom w Puszczykowie od osoby prywatnej. Niestety problemem jest jednak skomplikowana sytuacja prawna związana z nieruchomością. Koszty remontu obecnie zamieszkiwanego lokum były podobne do budowy nowego, skromnego domu. Wspominaliśmy już o tym w zeszłym roku.

Pierwsze prace związane z budową rozpoczęły się pod koniec października. Pan Wojciech, czyli ojciec rodziny, po długiej chorobie zmarł 5 marca 2021 r. Kilka dni przed śmiercią zdążył narysować swoją koncepcję domu. Prosty rysunek stał się wzorem, na którego podstawie stworzono ostateczny projekt. Dom z dnia na dzień był coraz wyższy. Obecnie ukończono ściany zewnętrzne oraz wewnętrzne. Już niedługo zostanie zamontowany dach wraz z pokryciem, a na wiosnę wmontowane zostaną okna. Rodzina i organizatorzy zbiórki mają nadzieję, że przed Wielkanocą będą mogli poinformować o stanie surowym zamkniętym nowego domu.

Jak na razie udało się zebrać 193 tysiące złotych, jednak to wciąż za mało.  ̶  Rozpoczął się nowy rok, a więc nowe prace na budowie do wykonania. Za najważniejsze cele w tym roku obraliśmy ocieplenie domu oraz wykonanie instalacji ogrzewania i elektrycznej. Niestety niedługo cała budowa może stanąć w miejscu. Skończyły się fundusze na dalsze etapy. Aby zamknąć ten, który jest przed nami, potrzeba nam około 150 tysięcy złotych – mówią Magdalena i Marcin Stencel, przedstawiciele Stowarzyszenia „Budujmy Dom Dla Wspaniałej Rodziny”.

Budowę domu można wspomóc poprzez stronę internetową Zrzutka.pl. W sobotę o 19 w Kościele pw. Świętego Józefa w Puszczykowie odbędzie się koncert kolęd „Światło Nadziei”. Polskie i zagraniczne kolędy wykona Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”. Chór jest znany i ceniony na całym świecie. Podczas koncertu będzie możliwość wsparcia budowy poprzez wrzucenie datku do puszek u wolontariuszy oraz zakupienia cegiełek w postaci domowych wypieków. Wstęp jest bezpłatny.

 

Napisano przez Weronika Zwierzchowska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Skomentuj