Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 16 lut, 2022 |

Najwyższy stopień ostrzeżenia dla Wielkopolski, porywy wiatru do 120 km/h!

Uwaga, najbliższe dni znów upłyną pod znakiem wiatrów i ekstremalnych warunków atmosferycznych! Prognozowane są bardzo silne wichury i intensywne opady deszczu.

ESTOFEX, europejski eksperyment prognozy burz, to inicjatywa zespołu europejskich meteorologów, służący jako platforma wiedzy na temat prognozowania silnych burz konwekcyjnych w Europie i poza nią. Wydali dziś niezwykle rzadki, trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia dla zachodniej części Polski. Dziś w nocy od strony Niemiec może przyjść bardzo silna linia szkwału z burzami i niszczącymi porywami.

IMGW prognozuje dla powiatu poznańskiego wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 120 km/h. Nad ranem lokalnie możliwe burze i opady krupy śnieżnej. Analizując prognozy na najbliższe dni, niebezpieczne zjawiska atmosferyczne możliwe są aż do sobotniego wieczoru.

Synoptycy nie wykluczają również innych niebezpiecznych zjawisk. – Na linii frontowej nie można wykluczyć zjawisk nawałnicowych i szkwałów, których prędkość sięgać będzie 120-130 km/h – głównie na zachodzie Polski – ostrzegają synoptycy z IMGW.

Zachowajcie ostrożność!

Prędkość wiatru w czwartek godz. 6:00.

Prędkość wiatru w czwartek godz. 6:00. W naszym regionie możemy spodziewać się porywów do 100 km/h; źródło: IMGW.

ESTOFEX wydał trzeci, najwyższy i bardzo rzadki stopień ostrzeżenia przed ekstremalnymi porywami wiatru i trąbami powietrznymi.

ESTOFEX wydał trzeci, najwyższy i bardzo rzadki stopień ostrzeżenia przed ekstremalnymi porywami wiatru i trąbami powietrznymi. Źródło: ESTOFEX.

Przewrócone drzewo na dom mieszkalny w Puszczykowie

Przewrócone drzewo na dom mieszkalny w Puszczykowie po wichurach z soboty (29.01), na niedzielę (30.01) fot. OSP Mosina

Przewrócony znak drogowy w Mosinie

Przewrócony znak drogowy w Mosinie po wichurach z soboty (29.01), na niedzielę (30.01)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj