Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 16 gru, 2022 | komentarzy 6

Pożar domu w Drużynie. „Jedna wielka pochodnia” [wideo, zdjęcia]

Dzisiaj (16.12) strażacy otrzymali wezwanie do pożaru domu jednorodzinnego w Drużynie. W akcji gaśniczej brało udział 9 zastępów straży pożarnej oraz helikopter.

Aktualizacja: Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Drużyny.

Jak relacjonuje nam świadek, prawdopodobnie pożar wybuchł w garażu, zlokalizowanym w bryle budynku. Spaleniu uległ, znajdujący się na terenie posesji samochód. Płomienie szybko przeniosły się na budynek mieszkalny. – Słup dymu widoczny był na kilkadziesiąt metrów wysokości. Jedna wielka pochodnia – mówi nam świadek zdarzenia. – Mam nadzieję, że nikomu nic się nie stało, a budynek był ubezpieczony – kończy.

– Niestety dom uległ dużym zniszczeniom – mówi nam Michał Kołodziejczak, naczelnik OSP Mosina. Do pożaru zadysponowano m.in. dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w Mosinie.  – W momencie przyjazdu strażaków pożarem była objęta już duża część budynku – informuje mł. asp. Sebastian Koterbiak.

– Działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i gaszeniu budynku z kilku stron. Działania gaśnicze prowadzone były zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. W międzyczasie została udzielona Kwalifikowana Pierwsza Pomoc osobie poszkodowanej w związku z pożarem, którą następnie zaopiekowało się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Akcja zakończyła się po upływie kilku godzin. Na miejscu, oprócz wspomnianych już JRG9 oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego działali również Szkoła Aspirantów PSP Poznań, OSP Pecna, OSP Nowinki, OSP Mosina, Policja, Straż Miejska, Nadzór Budowlany. Podczas prowadzonych działań pojawił się również Burmistrz-Komisarz Gminy Mosina – pan Marcin Lis – dodaje strażak.

Pożar domu w Drużynie - akcja gaśnicza

Pożar domu w Drużynie – akcja gaśnicza; fot. OSP Mosina

Spalony dom w Drużynie; fot. OSP Mosina

Spalony dom w Drużynie; fot. OSP Mosina

Spalony dom w Drużynie

Spalony dom w Drużynie; fot. OSP Mosina

Pożar w Drużynie - spalony dom

fot. PSP JRG-9

Pożar w Drużynie - spalony dom oraz samochód

Pożar w Drużynie; fot. PSP JRG-9

Pożar domu w Drużynie - akcja gaśnicza

Pożar domu w Drużynie – akcja gaśnicza; fot. Czytelnik

Pożar domu w Drużynie - akcja gaśnicza

Pożar domu w Drużynie – akcja gaśnicza; fot Czytelnik

Nagranie z akcji gaśniczej, udostępnione przez świadków:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (6)

 • sobota, 17 gru, 2022, 8:59:55 |

  Budynek nie był niestety ubezpieczony. Potrzebna będzie wszelką pomoc.

 • Gość
  sobota, 17 gru, 2022, 18:07:53 |

  Kochani z tej strony syn właścicieli tego domu. Proszę was o POMOC dla moich rodziców stracili cały dobytek swego życia. Tata jest osobą niepełnosprawna i nie jest wstanie sam odbudować swojego i mamy dobytku. Stało się to w najgorszym dla nas czasie tydzień przed Świętami Bożego NarodzeniaWieże ze istnieją na tym świecie ludzie którzy nam POMOGA

 • Monika
  sobota, 17 gru, 2022, 20:41:05 |

  Dobry wieczór, chciałabym pomóc rodzicom. Proszę o informację, gdzie można zgłaszać się z pomocą. Co jest najpilniejsze ?

 • niedziela, 18 gru, 2022, 19:09:43 |
 • poniedziałek, 19 gru, 2022, 15:39:21 |
 • Gość
  poniedziałek, 19 gru, 2022, 18:14:30 |

  https://zrzutka.pl/m5geaj. Z tej strony starszy syn została założona druga zbiorka!!!!!! Proszę o Pomoc, Rodzice są załamani bez checi do życia pokażmy im jakie SERCE mają POLACY ❤️❤️❤️❤️

Skomentuj