Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Materiały partnera | wtorek, 4 sty, 2022 |

Praca w opiece seniora: z agencją, czy bez?

Na wszelkiego rodzaju forach internetowych, stronach z ofertami pracy, czy grupach w social mediach, codziennie pojawiają się setki ofert pracy dla opiekunek osób starszych.

Część z nich umieszczana jest przez osoby prywatne, część przez firmy, natomiast część przez agencje opiekunek osób starszych, których na polskim rynku działa całkiem sporo. O tym czy warto korzystać z ofert umieszczanych przez agencje, czy też lepiej postawić na oferty prywatne, odpowiadamy w artykule poniżej.

Agencje opiekunek osób starszych zdecydowanie zdominowały branżę opieki nad seniorami w Niemczech. Większość z nich pracuje na potrzeby niemieckich klientów, którzy z roku na rok zgłaszają coraz większe potrzeby w zakresie zatrudnienia polskich opiekunek do osób starszych. Dla opiekunek seniorów współpraca ze sprawdzoną agencją opiekunek to sam zysk, mimo, że często panuje mit jakoby oferta przez agencję była gorsza niż ta sama oferta pochodząca bezpośrednio od niemieckiej rodziny. Nie jest to prawdą, bowiem dobra agencja opiekunek osób starszych, taka jak na przykład Veritas Opieka, potrafi zadbać zarówno o interesy opiekunki, jak i swoje własne. Zadowolenie pracownika, jakim staje się dana opiekunka seniora, jest obecnie równie ważne jak zadowolenie klienta agencji opiekunek.

Agencja opiekunek znajduje rodzinę w Niemczech, która jest zainteresowana zatrudnieniem opiekunki dla seniora potrzebującego opieki całodobowej. Negocjowana jest cena usługi, a następnie agencja poszukuje opiekunki, która spełni stawiane przez rodzinę wymagania i zgodzi się równocześnie na proponowane warunki. Opiekunka zabezpieczona jest polską umową z określonymi stawkami oraz ma opłacone ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Oprócz tego Veritas Opieka zapewnia także transport na miejsce wykonywania zlecenia oraz późniejszy powrót. Jak więc widać, rolą opiekunki jest tylko poznanie oferty i jej akceptacja lub odrzucenie. Wszelkie sprawy marketingowe oraz formalne zrzucane są na barki agencji opiekunek. W przypadku ofert prywatnych wszystkie obowiązki i całe ryzyko spadają na opiekunkę, która do tego nie ma często zabezpieczenia w postaci podpisanej umowy czy opłaconych składek emerytalnych i zdrowotnych.

Senior

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj