Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 16 lut, 2022 | komentarze 3

Prestiżowa nagroda dla Wolontariatu WPN

Działania Wolontariatu WPN zostały dostrzeżone i docenione w skali kraju – zostali laureatami konkursu, organizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego.

15 lutego odbyła się uroczysta Gala „Masz Głos”, transmitowana na żywo na portalu Onet.pl. Ogłoszono laureatów nagrody Super Samorząd, wręczanej już po raz jedenasty. Plebiscyt skierowany jest dla lokalnych duetów organizacji społecznych i władz samorządowych, które wspólnymi siłami realizują oddolne inicjatywy. W tym roku po raz pierwszy przyznano także nagrody Super Głos, w którym organizatorzy pragną wyróżnić mieszkańców, którzy wykazali się w minionym roku samoorganizacją i konsekwencją w prowadzeniu niestandardowych działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia. – W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 300 inicjatyw – mówił z dumą podczas Gali Edwin Bendyk, prezes Fundacji im. Stefana Batorego. – To bardzo silna kreatywność lokalnych społeczności. Mierząc się z problemami w swoim otoczeniu, znajdują rozwiązania, które łamią stereotypy – podkreślił.

Dziesięciu laureatów w konkursie Super Głos wybrały organizacje partnerskie Fundacji Batorego, które mają doświadczenie w działaniach partycypacyjnych. W gronie zwycięzców znalazł się Wolontariat WPN, jak argumentuje jury: za organizowanie sprzątania terenów Wielkopolskiego Parku Narodowego w atmosferze współpracy mieszkańców, władz lokalnych i instytucji, a nie przerzucania się odpowiedzialnością. – Cieszymy się bardzo z tej prestiżowej nagrody i z faktu, że nasz głos został usłyszany, a działania dostrzeżone – napisali członkowie Wolontariatu WPN na swojej stronie.

– Każdy z nas ma moc zmiany swojego otoczenia – podkreślają członkowie jury konkursu. – Najważniejszą rzeczą, która się jeszcze nie dokonała w Polsce tak do końca, jest uświadomienie sobie, że obywatele nie są ułożeni w żadnej strukturze hierarchicznej – ocenił Jerzy Stępień, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, jeden z członków jury. – To nie jest obraz prawdziwy. W mniejszej skali, w społeczności lokalnej, też każdy ma swoje centralne miejsce. I gdy sobie to uświadomimy, zaczynamy rozmieć swoją misję obecności w tym miejscu, w którym jesteśmy. Poszukujemy relacji, i właśnie stąd biorą się te pomysły, lokalne inicjatywy, energia ludzi. Ten sposób myślenia o lokalności jako istotnej części całości to podstawa do dobrego funkcjonowania społeczeństwa – dodał.

O ostatnim, największym sukcesie Wolontariatu WPN – wywiezieniu z okolic szpitala w Ludwikowie 27 ton śmieci – piszemy na łamach lutowego numeru Gazety Mosińsko – Puszczykowskiej. Zapraszamy do lektury!

Masz Głos - nagrody za działalność lokalną. Fot. maszglos.pl

Masz Głos – nagrody za działalność lokalną. Fot. maszglos.pl

Wolontariat WPN

Jedna z wielu akcji sprzątania parku organizowanych przez Wolontariat, fot. Wolontariat WPN

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • O
  czwartek, 17 lut, 2022, 0:14:06 |

  Najlepsi!!!

 • Mosinianka
  czwartek, 17 lut, 2022, 17:37:03 |

  Zasłużone!
  Brawo!

 • piątek, 18 lut, 2022, 22:43:07 |

  Dziękujemy bardzo za napływające gratulacje i miłe komentarze! Cieszymy się, że nasz głos został zauważony i działania dostrzeżone. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich naszych sympatyków i wspierających nasze działania. Wolontariat WPN

Skomentuj