Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 1 cze, 2022 |

Na nowy most w Rogalinku wjadą ciężarówki. Próbne obciążenie już 7 czerwca!

Budowa nowego mostu w Rogalinku idzie pełną parą. W najbliższy wtorek, 7 czerwca zaplanowano próbne obciążenie mostu z wykorzystaniem specjalnych samochodów ciężarowych.

Nowy most w Rogalinku przechodzi ostatnie próby przed udostępnieniem go kierowcom, rowerzystom i pieszym. We wtorek, 7 czerwca zaplanowane jest próbne obciążenie, które ustali, czy most bezpieczne uniesie poruszające się po nim pojazdy. Na most wjadą wówczas specjalnie obciążone ciężarówki. Inżynierowie sprawdzą, czy most ugina się tak, jak zaplanowali to projektanci. Badania odbiorcze, wykonywane pod obciążeniem mają na celu weryfikację modelu obliczeniowego konstrukcji i sprawdzenie jej sztywności. Zostaną sprawdzone też m.in. ewentualne drgania konstrukcji.

– Na obiekt wjedzie osiem samochodów ciężarowych, w różnych ustawieniach, co da łącznie ponad 250 ton – tłumaczą pracownicy Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Wyniki tego działania zweryfikują poprawność budowy mostu – dodają przedstawiciele WZDW.

W maju wykonawcy wykonali już nawierzchnię, obiekt został zabetonowany oraz zazbrojone zostały kable. Pojawiły się też balustrady i bariery. Obecnie trwa brukowanie chodników. Jak tłumaczył nam kierownik budowy, Remigiusz Grodzicki, po przeprowadzeniu próbnego obciążenia, na 17 czerwca zaplanowano złożenie wniosku o użytkowanie nowego obiektu.

Jak zapewniał w marcu kierownik budowy, podczas wizytacji obiektu przez marszałka województwa wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka, będzie osobiście stał pod mostem podczas prób obciążeniowych.

Budowa nowego mostu w Rogalinku zmierza ku zakończeniu

Budowa nowego mostu w Rogalinku zmierza ku zakończeniu. Na wtorek,  7 czerwca zaplanowano testy obciążeniowe, a 17 czerwca zostanie złożony wniosek o użytkowanie obiektu.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj