Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Weronika Zwierzchowska | poniedziałek, 7 mar, 2022 | komentarze 3

Puszczykowscy strażnicy miejscy skazani za znęcanie się nad dzikiem

Rozstrzyganie sprawy zastrzelenia dzika i postępowania strażników miejskich trwa od 2018 roku. W listopadzie za bezprawne zastrzelenie zwierzęcia Marcin Sz. usłyszał wyrok. Teraz sąd skazał strażników miejskich za znęcanie się nad dzikiem.

We wrześniu 2018 roku mieszkańcy ulicy Gołębiej w Puszczykowie wezwali straż miejską, ponieważ zauważyli dzika, który wyszedł z lasu. Świadkowie relacjonowali, że strażnicy miejscy dociskali zwierzę samochodem do płotu. Puszczykowo umowę na odławianie zwierząt miało podpisaną z Marcinem Sz., który zastrzelił dzika.

Prokuratura wszczęła śledztwo na wniosek Fundacji Mondo Cane, jednak nie dopatrzono się wówczas złamania prawa. Zażalenie na tę decyzję złożył mecenas Mateusz Łątkowski.  Na wniosek sądu ponownie przyjrzano się sprawie. W marcu 2021 roku Marcin Sz. usłyszał zarzut z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt. 26 listopada 2021 roku zapadł wyrok skazujący. Mężczyźnie została zasądzona kara grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych. Jak podaje Głos Wielkopolski, strażnicy miejscy Wojciech H. i Wojciech G. zostali nieprawomocnie skazani za znęcanie się nad dzikiem. Sąd orzekł wobec nich po 3 tysiące złotych grzywny.

 

Wasze komentarze (3)

 • Gość
  poniedziałek, 7 mar, 2022, 16:40:51 |

  Na razie to wyrok nieprawomocny..Brawo panowie z straży miejskiej. Miejsce dzika jest w lesie..a dokarmiającym dziki dziwakom i dziwaczkom należą się solidne mandaty.Sądy do reformy…

  1
  1
 • Ostatni Sprawiedliwy
  poniedziałek, 7 mar, 2022, 18:15:27 |

  Co za debil. Zwierzak potraktowany samochodem, potem zastrzelony na środku ulicy w biały dzień, na oczach dzieci, a ten pisze brawo straż miejska? Twoje miejsce jest w lesie, a raczej w rezerwacie, bo na ten świat miedzy żywe istoty się nie nadajesz.

 • Mosinianka
  wtorek, 8 mar, 2022, 17:11:36 |

  Pierwszy komentarz to chyba pisał Marcin Sz. albo jeden z tych pożal się losie strażników.
  Wszyscy powinni usłyszeć surowy wyrok, a to, że Mosina nadal zatrudnia tego psychopatę to świadczy tylko o bezduszności burmistrza i jego urzędasów w Mosinie.

Skomentuj