T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - Black Weekend
Redakcja GMP | piątek, 14 sty, 2022 |

Puszczykowski budżet obywatelski – ogłoszono wyniki!

Ogłoszono wyniki głosowania mieszkańców Puszczykowa na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego.

W głosowaniu wzięło udział 573 osób. Pierwszy zwycięski projekt to Zielona Altana, który zakłada umożliwienie realizacji zajęć na świeżym powietrzu, w szczególności dla dzieci i młodzieży pobliskiej szkoły, przedszkola, a także zajęć dodatkowych m.in. w ramach świetlic, oraz podniesienie jakości życia społeczności lokalnej poprzez zaspokojenie ich potrzeb społecznych. Kluczowym aspektem inicjatywy jest umożliwienie spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu bez względu na warunki pogodowe i korzystanie z walorów miasta wszystkim zainteresowanym. Proponowana lokalizacja altany to ulica Wysoka w Puszczykowie, przy Szkole Podstawowej nr 1. Przyznany budżet to 70 000 zł.

Drugim wybranym projektem jest modernizacja i rozbudowa boiska do Buli i przystosowanie go do gry w Mölkky. Gra ta w Puszczykowie integruje osoby w różnym wieku, jest tylko pretekstem do wyjścia z domu i spotkania się. W Puszczykowie działa klub Puszczyki Mölkky Puszczykowo. W turniejach i zawodach różnej rangi do Puszczykowa przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski. W ramach spotkań na „bulach” (boisko przy ul. Kościelnej) organizatorzy starali się organizować rozgrywki ligowe, ale ze względu na ilość chętnych zawodników musieli przenosić rozgrywki na orlik czy na trawę, gdzie warunki niestety są dużo gorsze. Rozbudowa boiska do wskazanych rozmiarów pomogłaby organizować profesjonalne spotkania w Puszczykowie.

– Inicjatorem projektu była drużyna Puszczyki Mölkky Puszczykowo, do której obecnie należy około 20 osób, ale na turnieje przychodzi naprawdę sporo osób z okolic – opowiada Tomasz Skoracki, wnioskodawca zwycięskiego projektu. Przyjęty budżet na modernizację boiska to 170 000 zł.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj