Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Weronika Zwierzchowska | poniedziałek, 6 cze, 2022 | komentarze 2

Strażacy z OSP w Radzewicach zbierają na nowy samochód pożarniczy

Strażacy – ochotnicy mają szansę na nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. Koszt takiego pojazdu to ponad milion złotych. Prowadzona jest zbiórka między innymi złomu, jednak żeby udało się zebrać potrzebną kwotę, konieczna jest pomoc mieszkańców.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przy współpracy z komendantami Państwowej Straży Pożarnej przyznaje dotacje na zakup nowych samochodów ratowniczo- gaśniczych. W tym roku jednostka ochotniczej straży pożarnej w Radzewicach została wyróżniona, otrzymując subwencję z ministerstwa w wysokości 50% kosztu zakupu wozu strażackiego. Pozostałe 50% strażacy muszą pokryć ze środków własnych. Nowy pojazd będzie kosztował, w zależności od rozstrzygnięcia przetargu, około 1 200 000 złotych. 

– Dotychczas (poza Gminą Mosina) wysłaliśmy już ponad 100 wniosków z prośbą o udzielenie pomocy do instytucji zewnętrznych. Zwracamy się również do Państwa o wsparcie w pozyskaniu środków. Liczy się dla nas każda złotówka i każda chęć pomocy – apelują radzewiccy ochotnicy. 

Obecny samochód, którym dysponuje OSP Radzewice, pochodzi z 2000 roku. Wóz wymaga generalnego remontu, który jest nieopłacalny. Degradująca karoseria i postępujące zużycie części może sprawić utratę pojazdu, służącego przede wszystkim mieszkańcom gminy. Koszt naprawy już niedługo może przerosnąć wartość 22-letniego Jelcza.

Jelcz – obecny wóz strażaków został wyprodukowany w 2000 roku

Rdzewiejący wóz wymaga remontu

Dla jednostki w Radzewicach nowy samochód ratowniczo – gaśniczy to ogromna szansa na przyspieszenie rozwoju i o wiele sprawniejsze wykonywanie najważniejszych działań dotyczących ratowania ludzi, zwierząt i mienia. Jak mówią strażacy, tak duża inwestycja ma służyć wspólnemu bezpieczeństwu. 

Strażacy z OSP Radzewice gaszący stóg siana

Więcej na temat Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzewicach i zakresu ich działań można przeczytać w najnowszym numerze Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Link do zbiórki: Zrzutka do OSP Radzewice

Osoby zainteresowane wsparciem jednostki w Radzewicach (finansowym i nie tylko) mogą skontaktować się pod numerem telefonu 505 918 611 lub 602 467 482 oraz za pomocą e-maila osp.radzewice47@vp.pl.

Wpłaty z tytułem „Darowizna na zakup nowego wozu dla OSP Radzewice” można dokonać na numer konta bankowego: 20 1240 3220 1111 0010 3662 9689 Bank PEKAO SA. 

Wasze komentarze (2)

 • Jarek
  poniedziałek, 6 cze, 2022, 19:52:03 |

  PIS pomoże. :)

  • Gość
   poniedziałek, 6 cze, 2022, 20:36:21 |

   I odbije sobie na cenie paliwa

Skomentuj