Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 14 gru, 2022 |

Strażacy z Radzewic z nowym wozem!

Strażacy-ochotnicy z OSP Radzewice doczekali się nowego, ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego. Jak informowaliśmy w artykule Strażacy z OSP w Radzewicach zbierają na nowy samochód pożarniczy jednostka OSP została wyróżniona, otrzymując subwencję z ministerstwa w wysokości 50% kosztu zakupu wozu strażackiego. Pozostałe 50% trzeba było pokryć ze środków własnych. Dzięki wsparciu wielu osób udało się uzbierać pieniądze, a nowy wóz z przytupem pojawił się w swojej nowej jednostce.

Dla jednostki w Radzewicach nowy wóz to szansa na przyspieszenie rozwoju i o wiele sprawniejsze wykonywanie najważniejszych działań dotyczących ratowania ludzi, zwierząt i mienia. Jak mówią strażacy, tak duża inwestycja ma służyć wspólnemu bezpieczeństwu. Nowy wóz, bo o nim mowa, pojawił się w jednostce OSP Radzewice 29 listopada. – Podczas przejazdu nowego pojazdu do remizy asystowali strażacy z jednostki OSP Radzewo, jak również samochód bojowy Jelcz z rodzimej jednostki – mówią strażacy. – Dziękujemy za liczny udział w powitaniu nowego ciężkiego wozu bojowego MAN. Będzie nam bardzo długo służył i dzięki niemu jeszcze efektywniej zapewnimy Państwu bezpieczeństwo! – chwalą strażacy z OSP Radzewice.

Było uroczyście, wjazd nowego wozu do remizy rozświetliły race, w powitaniu wzięli udział mieszkańcy. Po powitaniu każdy miał okazję obejrzeć nowy wóz z bliska, jak również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. – Pozyskanie nowego wozu było złożonym zadaniem, które powiodło się dzięki dotacji i wsparciu instytucji i ludzi dobrego serca – zwracają uwagę ochotnicy.

Dotychczasowy pojazd będący na wyposażeniu OSP Radzewice to ciężki samochód pożarniczy marki Jelcz z 2000 roku. Jego stan techniczny pogarszał się z roku na rok, a częste awarie powodowały dodatkowe koszty i zaburzały gotowość bojową jednostki. – Po prawie rocznych staraniach i zaangażowaniu wielu osób możemy cieszyć się nowym wozem strażackim po 75. latach istnienia jednostki – mówią.

Nowy pojazd zapewni jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa na terenie Gminy Mosina i okolicznych gmin, a szczególnie na terenie „Zawarcia”. Oficjalne spotkanie z podziękowaniami i poświęceniem wozu odbędzie się w 2023 roku. Zarząd oraz druhny i druhowie z OSP Radzewice dziękują wszystkim darczyńcom i osobom, które przyczyniły się do otrzymania pojazdu. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek! – poinformował Zarząd OSP w Radzewicach.

Wóz strażacki GCBA; fot. OSP Radzewice

Wóz strażacki GCBA; fot. OSP Radzewice

Wóz strażacki GCBA; fot. OSP Radzewice

Wóz strażacki GCBA; fot. OSP Radzewice

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj