T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | czwartek, 22 gru, 2022 | komentarzy 75

Temat basenu wiecznie żywy? Ogłoszono nabór na nowego prezesa

Podczas grudniowej rozmowy z p.o. burmistrza, Marcinem Lisem, której pełny zapis pojawi się w styczniowym numerze GMP, nieco od niechcenia i przypadkowo poruszyliśmy temat basenu. Po decyzjach ostatnich miesięcy uznaliśmy, że temat jest już zamknięty. Jednak dziś w mosińskim BIP-ie pojawiło się ogłoszenie o naborze na stanowisko… prezesa zarządu „Park Strzelnica”.

Podczas wywiadu w redakcji w odpowiedzi na pytanie: „co dalej z basenem, czy temat jest definitywnie zamknięty?” usłyszeliśmy: – A po co ta pływalnia? Żeby pływać? Czy żeby siedzieć w jacuzzi? – zapytał retorycznie Marcin Lis. – W mojej opinii jest to temat, który powinien być ostatecznie rozstrzygnięty po wyborach, aby burmistrz, który będzie miał mandat z wyboru, jednoznacznie wypowiedział się w tej kwestii. Obojętnie, kto nim będzie – dodał.

W połowie grudnia miał zostać podpisany akt notarialny, likwidujący spółkę „Park Strzelnica”. P.o. burmistrza Marcin Lis nie podpisał jednak tego dokumentu. Dziś, 22 grudnia, w mosińskim Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się ogłoszenie o naborze na stanowisko prezesa spółki. Dlaczego spółka poszukuje nowego prezesa? – Tam jest bezkrólewie – tłumaczy Marcin Lis. – Tak zdecydowała rada nadzorcza, by przetrwać moment do podjęcia ostatecznej decyzji, co dalej. Jak w spółce brak prezesa, normalną sytuacją jest to, że wybiera się nowego. Wybieranie likwidatora to już ewidentne nadanie kierunku, stąd decyzja o konkursie na prezesa, by szansę na podjęcie ostatecznej decyzji dać tej osobie, która będzie miała mandat z wyboru powszechnego – tłumaczy p.o. burmistrza.

Czy dalsze istnienie spółki ma sens? – Wolałbym dyskutować o tym, czy pływalnia ma sens, niż żeby to pytanie dotyczyło spółki – podkreśla Marcin Lis. – Dyskusja wokół basenu ma sens, bo to obiekt oczekiwany przez wiele osób, który może wpłynąć pozytywnie na rozwój fizyczny i zdrowie, szczególnie dzieci i młodzieży. Mamy znakomitą okazję w gminie, by o tym publicznie porozmawiać: mamy przedterminowe wybory burmistrza i kandydaci mogą powiedzieć jasno, jaką mają wizję – dodaje.

Czy gminę Mosina stać nie tyle na samą budowę, co na dalsze utrzymanie działalności miejskiego basenu? W aktualnej sytuacji gospodarczej i rosnących kosztach energii elektrycznej i gazu niejedna pływalnia stanęła przed trudną decyzją o zawieszeniu swojej działalności. W tym tygodniu decyzję o zawieszeniu działalności podjął zarząd pływalni w Szamotułach. – Wraz z dniem 2 stycznia 2023 roku działalność szamotulskiej pływalni zostanie wygaszona – poinformował wczoraj, 21 grudnia lokalny portal szamotuly.naszemiasto.pl. – W tym czasie na basenie zostaną przeprowadzone inwestycje, mające na celu ograniczenie zużycia energii cieplnej. Czasowe wyłączenie pływalni z użytkowania podyktowane zostało jednak względami ekonomicznymi – podkreślają. W wywiadzie udzielonym stacji TVN 24 przewodniczący przewodniczący Komisji Zdrowia i Sportu w Szamotułach, Bartosz Węglewski przyznaje wprost: miasta nie stać na utrzymanie basenu. – Wszystko przez gigantyczną, czternastokrotną podwyżkę za gaz w stosunku do roku obecnego – przyznaje Węglewski.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (75)

 • karp
  czwartek, 22 gru, 2022, 23:40:24 |

  Może ktoś z Rady Nadzorczej zamierza kandydować?
  Kiedy powoływano Koralewskiego,były wymagania od a do d.Teraz lista się wydłużyła i są a-f.Byle to nie wiązało się z wysoką płacą dla przyszłego likwidatora.W obecnie ogłoszonym konkursie nie mogą startować osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe.W poprzednim postępowaniu to nie zostało zaznaczone,więc mogło być gorzej z wyborem.Byli pensjonariusze ZK Wronki nie będą zachwyceni tym ograniczeniem.

  • Gość
   piątek, 23 gru, 2022, 8:31:37 |

   Prezesem basenu może zostać jeden z członków folklorystycznego zespołu The Waldemar’s, oni nie zostali jeszcze skazani tylko napiętnowani za geszewciwrstwo.

 • Rodowity Mosinianin
  piątek, 23 gru, 2022, 7:33:42 |

  Czyli na szybko trzeba wepchnąć jakiegoś kolesia żeby chociaż jeszcze na koniec trochę grosza skubnąć z budżetu. To się nazywa państwo prawe i sprawiedliwe.

 • mieszkaniec
  piątek, 23 gru, 2022, 8:28:40 |

  Pan Mieloch teraz bez pracy, to może on?

  • Gość
   wtorek, 27 gru, 2022, 18:29:41 |

   On teraz robi u Gemstonów, robota marzenie.

   • Gość
    wtorek, 27 gru, 2022, 19:00:50 |

    Co to jest ten Gemston?

    • Gość
     środa, 28 gru, 2022, 11:30:17 |

     Nie co tylko kto, tłuku. :)))

 • Jolka
  piątek, 23 gru, 2022, 8:31:02 |

  Wydaje się że nasz p.o. próbuje mamić mieszkańców. Ale jak PiS liczy że mieszkańcy w lutowych wyborach dadzą się kupić na tą basenową kiełbasę wyborczą to od razu obniża swoje szanse poniżej zera :) :) To już było ……….

 • Gość
  piątek, 23 gru, 2022, 8:37:27 |

  Rada nadzorcza spółki basenowej:
  1. Paulina Agnieszka Kubacka,
  2. Rafał Ratajczak,
  3. Adam Andrzej Wdowicki.
  Co tym razem wymyśli ten kolektyw?

 • Marek
  piątek, 23 gru, 2022, 8:45:43 |

  Oj p. Lis coraz bardziej pokazuje, że nie ma pojęcia gdzie przyszedł i jaka jest rzeczywistość. Czy p. Lis wie, że Rada Miejska w Mosinie podjęła uchwałę o likwidacji spółki, dlaczego p.o. nie realizuje uchwały? Dlaczego poprzedni burmistrz nie rozpoczął procesu likwidacji? Rada nadzorcza nie ma wyjścia, musi zrobić konkurs i wybrana osoba zapewne będzie prezesem tylko kilka miesięcy. Nie ma innej drogi niż likwidacja Panie Lis.

 • karp
  piątek, 23 gru, 2022, 9:47:36 |

  Nie krytykowałem pana Lisa,bo nie bardzo było za co,ale teraz już jest.Poprzednik wykonywał tylko te uchwały,które mu się podobały i imć Lis idzie dalej tym torem.Nie powinien być hamulcowym,bo idąc za jego narracją uposażenie też powinien zostawić nowemu burmistrzowi.W spółce basenowej musi być prezes/likwidator z konkursu,a w ZUK/PUK wystarczy przypaść do gustu.Tak jest już od Strażyńskiego,którego oszamiająca uroda przypadła do gustu pani Springer i tak to trwa (wyjątkiem był Gurgun).
  ” Wybieranie likwidatora to już ewidentne nadanie kierunku, stąd decyzja o konkursie na prezesa, by szansę na podjęcie ostatecznej decyzji dać tej osobie, która będzie miała mandat z wyboru powszechnego – tłumaczy p.o. burmistrza.”Kierunek został już dawno
  nadany i był to brzeg,a pan od niego odbiłeś,Mr Fox.
  Przypominam,że kanaliza lasu w Pecnej to zadanie cały czas zapisane w WPRIM i jest to efekt działań burmistrza z powszechnego wyboru,a pewności nie ma,że następca będzie bardziej rozgarnięty.

 • Łukasz Kasprowicz- radny gminy Mosina
  piątek, 23 gru, 2022, 9:56:14 |

  Jak już pisałem w innym wątku pan Lis nie zdobędzie przychylności większości Rady. Dlaczego? Bo działa już wbrew ustaleniom i oczekiwaniom większości Rady. Udało się odprawić prezesa Koralewskiego z funkcji w spółce basenowej, aby obniżyć koszty jej działania, kolejnym krokiem miała być likwidacja spółki(prawie cała Rada głosowała za jej likwidacją. Mieloch spółki nie zlikwidował, nawet nie ruszyła procedura. Teraz ten namiestnik powołuje nowego prezesa spółki basenowej. Tłumaczenia są dwa:
  1/Powołuję prezesa, żeby to on zlikwidował spółkę
  2/ Powołuję prezesa, żeby mamić wyborców obietnicą budowy basenu z rządowego(a jakże) bezzwrotnego finansowego wsparcia. byłoby to do zjedzenia, gdyby rząd pokrywał jeszcze coroczny deficyt finansowy wynikający z istnienia basenu w Mosinie w wysokości około 2,5 miliona złotych rocznie.
  * Likwidacja spółki nie wymaga powołania osoby w funkcji prezesa, a jedynie potrzebne jest wskazanie likwidatora spółki, którym może być np. urzędowy prawnik(Kmiecik, Kęsy, albo jeszcze jakiś inny).
  Kto będzie prezesem można się tylko domyślać.

  • Gość
   piątek, 23 gru, 2022, 10:11:55 |

   W RN spółki basenowej jest prawnik mec. Paulina Kubacka.

  • Alpc
   niedziela, 25 gru, 2022, 12:36:38 |

   2,5mln może być za mało, inflacja będzie dalej posuwała się do przodu! Chyba, że p. Lis ma pełne worki kasy ( jak oswiadczył Glapiński) i je przyniesie do budżetu Mosiny!

 • Gość
  piątek, 23 gru, 2022, 9:56:56 |

  To że spółka Basenowa do tej pory działa to jest tylko wina przewodniczącego który mając większość nie potrafił wcześniej sprawy o likwidację zamknąć. Zwalanie tego na Lisa to jest duży nietakt, przecież jego za chwilę nie będzie co on ma do basenu. To jest urzędnik techniczny na parę miesięcy. jego największym zadaniem jest żeby urzędnicy otrzymali na czas wynagrodzenia i nagrody. Michalak miał parę lat żeby sprawę załatwić. Po burmistrzu on jako przewodniczący ponosi winę za istniejący stan rzeczy.

  • Gość
   piątek, 23 gru, 2022, 10:15:54 |

   Ktoś tu chyba pominął kilka lekcji WOS w loceum. Rada władzą ustawodawczą, burmistrz wykonawczą. To proste. Rada uchwala, burmistrz wykonuje.

 • Marek
  piątek, 23 gru, 2022, 10:07:54 |

  Karp, konkursów na prezesa nie musi być co do zasady, chyba, że statut spółki tak stanowi i widocznie w spółce Park Strzelnica tak jest. Nie ma co się o to awanturować. Co do pojawiających się w ostatnich minutach anonimowych komentarzy, wszystkie w tonie dyskredytacji p. Michalaka – od razu widać, że pisał to Kasprowicz. Nie grzeszy inteligencją ten nasz potencjalny kandydat na burmistrza…

  • Gość
   piątek, 23 gru, 2022, 14:32:34 |

   Można spokojnie desygnować na prezesa członka rady nadzorczej.
   Pan p.o.burmistrza ma administrować,a nie kontynuować kosztowną politykę poprzedników.

  • Płotka
   piątek, 23 gru, 2022, 15:09:11 |

   Tak jak już pisałem, start dwóch kandydatów z Rady podzieli nie tylko Radę ale i wyborców. Tak to jest jak Rada nie ma silnego lidera. Kombatant Marciniak jest wyraźnie marginalizowany . Chłopcy się sami rozrobią, a wygra ten szczwany … .
   Radni udają wybornych polityków gdy tymczasem są na etapie samorządowego przedszkola.

  • Łukasz Kasprowicz- radny gminy Mosina
   wtorek, 27 gru, 2022, 13:38:36 |

   @ Marek. Mi nigdy nie brakowało odwagi podpisywania się z imienia i nazwiska wypowiadając się w sprawach naszej gminy. Było tak na blogu, który prowadziłem, jest tak na facebooku i tak jest tu na GMP. Nigdy nie atakowałem i nie mam zamiaru atakować Dominika Michalaka incognito. Jeśli to zrobię, to tylko pod swoim imieniem i nazwiskiem oraz funkcją publiczną, którą pełnię. Jednak póki co nie ma powodów do krytyki. Obydwoje jesteśmy kandydatami na kandydata na burmistrza gminy Mosina. Z tego miejsca proszę redakcję GMP, aby potwierdziła lub zaprzeczyła, że posty atakujące Dominika Michalaka pochodzą z mojego IP. Pozdrawiam

   • Gość
    wtorek, 27 gru, 2022, 17:03:32 |

    To chyba przesada z takimi potwierdzeniami. Poza tym jeden IP wiosny nie czyni. To byłaby zła praktyka,

 • Gość
  piątek, 23 gru, 2022, 14:48:25 |

  O tak nik Marek to nie jest anonimowy wpis.

 • Gość
  piątek, 23 gru, 2022, 16:10:33 |

  Pleban Adam będzie najlepszym burmistrzem oraz prezesem aquaparku, takie 2 in 1 jak ten słynny szampon do włosów.

 • Gość
  piątek, 23 gru, 2022, 17:24:06 |

  Płotka ma rację. Czy oni tego by nie mogli miedzy soba rozstrzygnięć w jakiś prawyborach przed wystawieniem jednego kandydata. Jeżeli wygra z tego powodu Lis biorą na siebie duży ciężar.

 • Jarek
  sobota, 24 gru, 2022, 11:59:42 |

  Czyli PiS będzie chciał wygrać wybory „na basen”. Lud mosinski w swej masie jest prosty i trzy razy dał się oszukać to dlaczego czwarty raz ta taktyka nie miałaby zadziałać?
  A swoją drogą to ten pisowski aparatczyk w roli p.o. burmistrza nie wykonuje uchwały – ale nie powinno to nikogo dziwić. In jest z pism Im wszystko wolno.

 • Gość
  sobota, 24 gru, 2022, 13:27:25 |

  Basen, ład i porządek zrobić z miastem żebyśmy się nie musieli wstydzić za to dziadostwo, do którego doprowadzili mądrale.Spółkę rozwiązać a nie płacić nie robą.

 • Gość
  sobota, 24 gru, 2022, 14:05:41 |

  Powiedział, co wiedział.

 • karp
  wtorek, 27 gru, 2022, 22:17:22 |

  Jednym z powodów odejścia pana Mielocha był brak współpracy z RM,co było szczególnie widoczne przy obstrukcji uchwał basenowych.Ktokolwiek chce wygrać te wybory powinien próbować sobie stosunki z Radą.Nie wykonywanie uchwały uważam za błąd pana Lisa.Pod pojęciem współpracy z Radą nie należy rozumieć wypełniania poleceń poszczególnych radnych.
  Jeden Waldemar za burtą,drugi spada z burty,więc powinno być lepiej pod tym względem.Znikają dilerzy głosów,więc nowy burmistrz będzie zwolniony z dawnych obietnic np.kanaliza lasu w Pecnej.Chyba,że któryś kandydat uważa ją za priorytet dla gminy.Zdaje się,że od jakiegoś czasu wasi byli burmistrzowie opuszczają Mosinę i wcale im się nie dziwię.Może następny nie będzie musiał wyjeżdżać i da radę spojrzeć w lustro po zakończeniu misji?

  • Gość
   środa, 28 gru, 2022, 0:27:45 |

   Z tego lisa zrobił się padły wróbel.Go home.

   • Gość
    piątek, 30 gru, 2022, 14:48:06 |

    kakaowy padły wróbel

 • Apel do Kandydatów!
  środa, 28 gru, 2022, 6:51:35 |

  Panie Łukaszu oraz Panie Dominiku !

  proszę wskazać na różnice między Panami.
  Zapewne są jakieś różnice. Nie mówię tu oczywiście o : wyglądzie, wieku, wykształceniu, znajomości języków obcych, jeździe na rowerze do pracy, …
  Wyborcom chodzi o różnice w sposobie sprawowania, a wcześniej uzdrowienie funkcji burmistrza. Chodzi o dalekowzroczne spojrzenie na gminę i jej rozwój, priorytety, studium, wodociąg w lesie, konkretne zdania na pierwsze 100 dni, decyzje kadrowe w urzędzie, itd.
  To już ten czas, żeby rozpocząć dyskusje. Wyborcy z pewnością są głodni wiedzy na temat kandydatów. Nie chcą wybierać między ,,kotami z worka’’.

  • Gość
   środa, 28 gru, 2022, 9:20:14 |

   Wodę z Warty należy wpuścić do UM. Oczyści ona urząd z desantowców, pociotków, posynków itd.

   • Gość
    środa, 28 gru, 2022, 18:11:17 |

    iii śremioków!!!

  • karp
   środa, 28 gru, 2022, 9:40:44 |

   Z pewnością są charakterologiczne.Jeden grzeczny,drugi mniej.Ja bym pierwszego trochę zniegrzecznił,a drugiego trochę ugrzecznił.

  • orient
   środa, 28 gru, 2022, 14:11:17 |

   To co mnie interesuje to jest właśnie wodociąg w Pecnej. Ci kandydaci zdawkowo ten temat poruszali. Jasna deklaracja rozwijałaby wątpliwości czy będą takie sprawy rozwiązywać czy dawać na nie ciche przyzwolenie.

 • Gość
  środa, 28 gru, 2022, 11:39:43 |

  To ciekawe bo są z tego samego opozycyjnego klubu to chyba coś może ich różni czy nie, czy można wybierać jak się chce? Jeżeli nic ich nie różni to ja rzucę monetę i reszka będzie Michalak , a orzełek Kasprowicz.albo odwrotnie.

  • Gość
   środa, 28 gru, 2022, 11:51:21 |

   Łukasz jakiś czas temu wypisał się z tego klubu.

   • Gość
    środa, 28 gru, 2022, 13:34:15 |

    czy brak reakcji ze strony zainteresowanych kandydatów należny rozumieć jako brak różnic? A może informacja o różnicach jest zbędna dla mieszkańców. Może kandydaci nie chcą pisać nic o sobie. Ale my mieszkańcy coś jednak chcielibyśmy wiedzieć na kogo mamy głosować i jaka jest jego oferta dla nas. No Panowie, który pierwszy się odważy? Jest powiedzenie: kto pierwszy ten lepszy.

 • Gość
  środa, 28 gru, 2022, 17:35:25 |

  Czy to jest duży kłopot dla kandydatów napisać co proponują a my wyciągniemy stąd wnioski i zagłosujemy według uznania. Chyba że to jest wiedza ściśle tajna albo dostępna tylko dla wybranych który. A może najzwyczajniej sami nie wiedzą co chcą poza stołkiem i wynagrodzeniem do burmistrza.

  Dziwnie bo powinna być ożywiona debata kandydatów Miedzy soba i między mieszkańcami a jest cisza.

  Część ludzi jak nie dostanie swojej wiedzy o kandydatów na pewno na żadne wybory nie pójdzie bo nie będzie głosować w ciemno.

  • Płotka
   środa, 28 gru, 2022, 18:06:33 |

   Toż to jeszcze nie kandydaci, a jedynie kandydaci na kandydatów. Póki co muszą zebrać 1500 podpisów bo inaczej przestaną nawet być kandydatami na kandydatów.
   To jeszcze nie jest czas na debatę !

 • Gość
  środa, 28 gru, 2022, 17:38:43 |

  A może po prostu boja się mieszkańców bo nie mają nic do zaoferowania poza trwaniem.

 • Gość
  środa, 28 gru, 2022, 18:25:10 |

  Plotka, ale właśnie chodzi o to że jak nam dać głos jako jeden z 1500 to chciałbym wiedzieć czy aby ten głos nie był przedwczesny.

 • Gość
  środa, 28 gru, 2022, 19:17:14 |

  PiSiorstwo już wyje po sowiecku a ich kandydat pleban Adam prasuje stułę.

 • Gość
  środa, 28 gru, 2022, 21:08:21 |

  Czyli będą zbierane głosy na kandydata bez informacji o kandydacie i jego ofercie dla gminy. A ja chciałbym wiedzieć przed oddaniem głosu co ten kandydat chce wnieść na rzecz gminy. Rozumiem to tak że to jest taka wstępna weryfikacja którą nie każdy przejdzie bo nie uzyska z jakiś powodów wymaganej ilości głosów. A brak głosu może być skutkiem złe prowadzonej kampanii już na tym etapie.

  Ja tego do końca nie rozumiem bo przecież to im powinno zależeć najbardziej żeby dobrze sprzedać swoją ofertę np. poprzez czynne uczestnictwo w dyskusjach (skądinąd nic nie płacąc za wykorzystanie tego Forum dla swoich osobistych celów) no bo czym innym przekonają do siebie swoich wyborców z pewnością nie milczeniem. Nawet jeśli nie uzyska tych 1500 głosów to i tak będzie to już jego kapitał który może wykorzystać w najbliższych wyborach samorządowych czyli za półtora roku.

  • mieszkaniec
   środa, 28 gru, 2022, 21:27:18 |

   Być może zbytnio otwarta możliwość wypowiedzi onieśmiela kandydatów. Za dużo złych rzeczy się dzieje i działo w tej naszej gmince, raczej nie są oni przygotowani na dyskusję publiczną. Na samo słowo leśny wodociąg dostają palpitacji serca. Może komuś nowemu będzie się łatwiej przebić, a nie starym wyjadaczom z rady.

 • Gość
  czwartek, 29 gru, 2022, 5:06:38 |

  Mnie najbardziej interesuje stanowisko kandydata na kandydata ws. studium, w tym czy zamierza utrzymać parametry dla nowej zabudowy szeregowej i budownictwa wielorodzinnego oraz standardowo odlesienie w Pecnej. I dążenia do uchwalenia do gminy mpzp, czyli podanie konkretnego terminu na podjęcie uchwały o planie.

 • Gość
  czwartek, 29 gru, 2022, 5:34:42 |

  Pisząc o parametrach nowej zabudowy mam na myśli oczywiście powierzchnie biologicznie czynną oraz czy do czasu uchwalenia planu w decyzjach o warunkach zabudowy będzie wymagana powierzchnia biologicznie czynna ze studium czy z widzimisię kierownika referatu.

 • Gość
  czwartek, 29 gru, 2022, 5:47:49 |

  … i ilość miejsc parkingowych przypisanych do jednego mieszkania. Wystarczy spojrzeć na nasze osiedle w gminie a zobaczymy co się dzieje z miejscami postojowymi. Przyjechać nie idzie. Chyba można opracować/obliczyć jakiś współczynnik który rozwiąże te problemy raza a porządnie.

 • Poncjusz
  czwartek, 29 gru, 2022, 19:20:11 |

  Ten lis wybuduje jednak aquapqrk? Oj lisisko zaczyna grasować nie na swoim terenie i ząbki malutkie szczerzyć, śmieszny jest.

  • Gość
   piątek, 30 gru, 2022, 19:50:31 |

   Przeniósł się tutaj,bo u siebie w Swarzędzu dostał w wyborach 16,58% głosów na burmistrza.

   • Gość
    sobota, 31 gru, 2022, 8:05:32 |

    To więcej procent niż ma Amarena! Pyszota! ;) Pokazał na czwartkowej sesji lisio jaki z niego wybitny samorządowiec. Wykapany Mieloch pod względem respektowania i wykonania uchwał RM oraz zacięcia do budowy basenu. Zespół stachanowców budujących basen jest już wypróbowany w boju, wystarczy przywrócić na prezia Włodzia Koralewskiego i witaj przygodo! Mosina „ma szczęście” do ludzi ze Swaja: Sławas Ratajczak, odwołany ostatnio burmistrz i obecny p.o. burmistrza. Ten obecny p.o. burmistrza jest do tego skromny i wstydliwy, nie mógł się przełamać i jak mężczyzna powiedzieć publicznie: tak, będę startował w wyborach na burmistrza Mosiny, albo: nie będę startował… Tak się zamknął w sobie na sesji ten człowiek. Mieloch w wyborach 2018 też się „przefarbował jak lis” i nie startował pod szyldem PiS czy Konfederacja tylko pod szyldem „KWW WSPÓLNIE DLA GMINY” kierowanym przez lekarza Huberta Skrzypka.

    • Płotka
     sobota, 31 gru, 2022, 9:44:03 |

     Jestem ciekaw kto jest zaangażowany w zbieranie podpisów poparcia dla Marcina. Czy nie są to chłopcy i dziewczęta z mosińskiego PIS-u ? To idzie młodość, młodość, młodość ….

     • Gość
      niedziela, 1 sty, 2023, 14:46:39 |

      Czy ministranci oraz korpus szafarzy też zbiera?

 • Gość
  czwartek, 29 gru, 2022, 20:53:27 |

  Poncjusz nic nie kumasz.

  • Gość
   czwartek, 29 gru, 2022, 21:36:44 |

   [Komentarz ukryty, zawierał treści: wulgarne i powszechnie uważane za obelżywe, karane (red.)]

 • karp
  piątek, 30 gru, 2022, 9:47:47 |

  Pan Marcin Lis powinien do wszystkich obowiązków przykładać równą miarę. Jeśli nie pozostawia następcy
  zawierania umów z ZUK, to nie powinien być też hamulcowym likwidacji spółki basenowej, bo to zaowocuje stratą kolejnych publicznych środków.
  http://bip.um.mosina.pl/um/zamowienia-publiczne/archiwum/ogoszenia/publiczny-transport-zbiorowy/na-2024-rok.html?pid=1001676
  Co do ZUK, to jestem ciekaw planu nasadzeń, bo jeśli w grudniu sadzą brzozy,to co sadzą w styczniu i lutym?Jeśli wasz zimowy plan nasadzeń się sprawdzi,to spróbuję namówić burmistrz Lubonia, by zimą posadziła kwiaty na klombach…

  • Gość
   piątek, 30 gru, 2022, 10:42:32 |

   W styczniu i lutym bolszewicy z PiS-u obsadzą wakaty w gminie swoimi kwiatami.

  • Jarek
   piątek, 30 gru, 2022, 15:56:25 |

   Pan Marcin Lis to niech razem ze swoją partią oszustów i złodziei oddali się szybkim krokiem z naszej gminy. Lub inaczej mówiąc niech wy….a

 • karp
  piątek, 30 gru, 2022, 9:53:48 |

  Nie oglądałem sesji,ale widzę,że był apel radnych w tej sprawie.
  https://mosina.esesja.pl/zalaczniki/214599/apel-likwidacja-park-strzelnica_2070536.pdf
  Do roboty panie Marcinie.Początek z przelewami,to było
  wejście smoka,a teraz tylko smoczek?

  • Płotka
   piątek, 30 gru, 2022, 9:59:10 |

   Pióro w rękach ,,OdNowa,, to jak ukraiński granatnik w rękach komendanta Szymczyka.

 • karp
  piątek, 30 gru, 2022, 10:09:51 |

  Kilku radnych postanowiło zażyć stoperan przed sesją.
  https://mosina.esesja.pl/glosowanie/971482/7de6951462844a2

  • Gość
   piątek, 30 gru, 2022, 10:46:31 |

   Rybciu lubi pływać. Czy grafik imprez 2023 w świetlicy jest już zapięty na ostatni guzik?

 • Płotka
  piątek, 30 gru, 2022, 10:23:24 |

  Tym razem sesja przebiegała w iście lubońskim tempie.

 • karp
  piątek, 30 gru, 2022, 11:25:53 |

  Jeden radny ma jeszcze chyba sny o potędze i marzy mu się,że zostanie kierownikiem kasy biletowej na basenie i wróci prozperity,jak na targowisku.Drugiemu wróciły chyba obligacje przychodowe i chciałby odliczyć vat od strat.Czym się motywowali 2 pozostali?
  @Płotka
  W Luboniu e-sesja to już wielki sukces.Z czasem nasi radni dojdą do wniosku,że zadawanie pytań pani burmistrz jest dopuszczalne,bo wyborca patrzy.
  Kiedyś radny/super niedociekliwy redaktor GML grzmiał na sesji,że zadawanie pytań to skandal.Normalnie przejawia aktywność śniętej ryby,ale jak ktoś śmiałby zadać pytanie to się budzi i kipi z oburzenia.

 • karp
  piątek, 30 gru, 2022, 12:06:20 |

  Po odsłuchaniu fragmentu sesji zmieniłem nieco zdanie
  i rozumiem bardziej przesłanki pana Raźnego.
  Rzeczywiście niektóre tezy apelu były trochę niefortunne.Nie można twierdzić, że p.Lis jest tylko pełniącym obowiązki i oczekiwać działań w pełnym zakresie.Ja uważam że sprawuje władzę wykonawczą i ma pełnię praw i obowiązków.Ktokolwiek rządzi musi wykonywać uchwały.Debata społeczna?Jakie pytanie:
  czy chcesz basenu,czy chcesz utrzymywania bandy próżniaków?Decyzja została dawno podjęta,jak słusznie prawił Ługawiak.

  • Gość
   piątek, 30 gru, 2022, 14:54:38 |

   Ciekawe czy lisa zbadali przed sesją na obecność? I co zostało zrobione w kwestii ewentualnej wścieklizny?

 • Płotka
  piątek, 30 gru, 2022, 13:32:14 |

  Już pisałem, że w egzotycznym klubie ,,OdNowa,, pojawiają się zarysowania. Kolejnym tego dowodem jest wczorajsze wystąpienie radnego Raźnego na temat treści apelu. Tekst ten powinien być uzgodniony przed jego umieszczeniem w porządku obrad. Myślę że już za chwilę pojawią się kolejne zgrzyty i to w związku z kampanią wyborczą. Zapowiada się komiczny spektakl.

 • karp
  piątek, 30 gru, 2022, 17:36:53 |

  Co do tekstu,to powinien być surowy,3,4 zdania,bo to nie otwierałoby pola do polemik.Płotko,twoje porównanie do Szymczyka było trafne.Ja nie będę darł z niego łacha,bo sam jestem nietechniczny.Ostatnio pomyliłem torby z prezentami i zamiast golarki trafiła mi się kamerka internetowa.Chwilę mi zajęło ustalenie,że tym nie da się ogolić,ale nie spowodowałem żadnego wybuchu.Szymczyk pewnie się buduje i pomyślał,że jeśli UA mu daruje dwie solidne rury kanalizacyjne,to trzeba brać,bo ceny w marketach budowlanych idą w górę.
  Co do klubu,to nie jest jakaś wartość sama w sobie.
  Najważniejsze żeby radni głosowali zgodnie z interesem gminy.Czasami gorsze są jakieś zgniłe kompromisy,które w przeszłości wynosiły radnego Wiązka na stanowisko przewodniczącego komisji ochrony środowiska.Kpiłem z tego,że pewnie uznali,że ma koparkę,to da radę najgłębiej fedrować w środowisku i rzeczywiście rurę w Pecnej ich wybrankowi udało się w lesie wkopać.

  • Gość
   piątek, 30 gru, 2022, 17:56:25 |

   The Waldemar Pierwszy Listopadowy jest potentatem na rynku soft kociego żwirku, nawet niski z niego korzysta.

 • karp
  piątek, 30 gru, 2022, 22:48:13 |

  Na sesji,pan Marcin Lis nie wiedział,że startuje w wyborach na burmistrza.Na szczęście na wysokości zadania stanęła służba zdrowia w postaci radnej Szymczak,która mu uświadomiła,że jednak startuje i zbiera poparcie na liście.Czytam,że może to mieć związek z funkcjonowaniem ucha środkowego.
  https://charaktery.eu/artykul/chwilowa-amnezja-8641
  Pan Marcin powinien podziękować radnej za szybką diagnozę, a ja mu życzę dużo zdrowia.
  Kto to ten czwarty do brydża?Czyżby Krzysztof Kononowicz zdecydował się na podbój Mosiny?

  • Gość
   piątek, 30 gru, 2022, 22:55:59 |

   Już za minutkę, już za momencik wróbel z donacją na basenik do Mosiny wleci! Hej bolszewicy z PiS-u!!

 • Płotka
  piątek, 30 gru, 2022, 23:08:54 |

  Bolszewika, goń , goń , goń !

Skomentuj