Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Jan Bylczyński | piątek, 25 lut, 2022 | komentarze 4

Trwa oblężenie stacji paliw. Kierowcy padli ofiarą dezinformacji?

Stacje benzynowe w Mosinie i innych miejscowościach przeżywają oblężenie. Na miejscowej stacji Orlen przy ulicy Mocka utworzył się korek samochodów oczekujących na zatankowanie. Chętnych do tankowania jest tak wielu, że stacja wprowadziła limity.

Sprzedaż paliwa na stacjach Orlenu wzrosła od wczoraj o 300-400 procent

Kierowcy rzucili się do tankowania po informacji o inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. W związku z rozpowszechnianą przy tym dezinformacją na temat braku dostępności paliw, wczoraj i dzisiaj na stacjach benzynowych ustawiały się kilkusetmetrowe kolejki samochodów. Wiele osób tankuje też paliwo do kanistrów, 1000-litrowych zbiorników czy, jak przekazali nam czytelnicy …konewek do podlewania ogrodów.

Uwaga na dezinformację

Przedstawiciele spółki apelują o spokojne podejście do sytuacji i dokładną weryfikację źródeł informacji na temat dostępności paliw. Jak zapewnił Daniel Obajtek, prezes Orlenu paliwa nie zabraknie. – W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw – napisał prezes Obajtek.

Nieuczciwe praktyki

Niektórzy właściciele stacji paliw poczuli możliwość szybkiego zysku i znacznie podnieśli ceny, by wykorzystać napływ klientów. Znany jest przykład stacji, która podniosła cenę za paliwo do 9.99 zł za litr. Działania te spotkały się ze stanowczą odpowiedzią Orlenu – W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę z tą stacją, jak również z każdym innym odbiorcą naszych paliw czy operatorem stacji korzystającej z naszego szyldu, który będzie próbował wykorzystać aktualną sytuację do nieuczciwych praktyk i manipulowania cenami paliw – informuje prezes koncernu.

„Nie ulegajmy panice”

– Aby usprawnić pracę naszych stacji, czasowo sprzedajemy paliwo wyłącznie do baków samochodów. W przeciągu 2-3 dni sytuacja się unormuje. Dlatego nie ulegajmy panice, mamy wystarczające zapasy – oświadczyła Joanna Zakrzewska, rzecznik Prasowa PKN Orlen i zapewniła, że jednocześnie paliwo jest dowożone na stacje.

Stacja paliw Orlen w Mosinie

Samochody stojące i oczekujące aby zatankować paliwo na stacji Orlen w Mosinie

Stacja paliw Orlen w Mosinie

Kierowcy oczekujący w kolejce do dystrybutorów na poboczu drogi

Stacja paliw Orlen w Mosinie

Stacja paliw Orlen w Mosinie. Po godzinie 11 przyjechała cysterną z dostawą paliwa.

Napisano przez Jan Bylczyński opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Jan Bylczyński

Dziennikarz GMP

Wasze komentarze (4)

 • Gość
  piątek, 25 lut, 2022, 14:00:56 |

  A może ludzi skusił brak ceny na bilbordach i uznali, że można tankować za darmo? Dlatego każdy wali w wiadra i beczki :-)

 • Knedlik
  piątek, 25 lut, 2022, 14:24:42 |

  Owczy pęd, tak samo było na początku pandemii, też nagle wszyscy się rzucili na papier toaletowy, ryż mąkę, cukier. Za chwilę to się wszystko uspokoi jak ludzie zrozumieją że to jest bez sensu

 • mieszkaniec
  piątek, 25 lut, 2022, 14:29:48 |

  Ciekawi mnie jaka jest cena za paliwo na mosińskim orlenie. Czy ktoś z tankujących mógłby się wypowiedzieć, podać cenę. Ten brak ceny na wyświetlaczach wydaje się lekko podejrzany.

 • Knedlik
  sobota, 26 lut, 2022, 8:13:51 |

  Dzisiaj rano (sobota) cena Pb95 =5,83, ON=5,86. Bez kolejek, sa tylko kartki z informacja o limitach w tankowaniu

Skomentuj