Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 21 paź, 2022 |

Ustalenia prokuratora w sprawie zwłok w pustostanie przy ul. Tylnej w Mosinie

W połowie września w pustostanie przy ulicy Tylnej w Mosinie odnaleziono zwłoki 42-letniej kobiety. Na miejscu działała ekipa dochodzeniowo – śledcza pod nadzorem prokuratora. Sprawa wzbudziła niepokój wśród mieszkańców, zwłaszcza, że na początku października doszło do kolejnej śmierci w tej okolicy.

Działania służb przy ulicy Tylnej zyskały rozgłos wśród mieszkańców Mosiny. Powstało wiele teorii, które dotarły również do naszej redakcji. O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do policji. – Zgony nie były związane z popełnieniem żadnego przestępstwa – uspokaja komisarz Maciej Święcichowski z Zespołu Prasowego KWP w Poznaniu.

Pierwsza sprawa miała miejsce 14 września. W pustostanie, znajdującym się przy ulicy Tylnej, odnaleziono zwłoki 42-letniej kobiety. – W miejscu zgonu kobiety koroner wykluczył udział osób trzecich, stwierdzając zgon z przyczyn naturalnych – informuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. – Decyzją prokuratora wykonano oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki.

Druga sprawa dotyczyła śmierci 66-letniego mężczyzny, również w okolicach mosińskiego rynku, z początkiem października. – Drugi zgon to 66-letni mężczyzna. W tym przypadku również zgon nastąpił z przyczyn naturalnych – informuje komisarz Maciej Święcichowski.

– W obu przypadkach nasze czynności zostały zakończone – podkreśla rzecznik. – Zgony nastąpiły w dwóch różnych miejscach, nie były związane z popełnieniem żadnego przestępstwa, zmarłe osoby nie miały ze sobą nic wspólnego – tłumaczy Święcichowski.

Pustostan przy ulicy Tylnej w Mosinie. W tym miejscu odnaleziono zwłoki kobiety

Pustostan przy ulicy Tylnej w Mosinie, gdzie odnaleziono zwłoki 42-letniej kobiety

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj