Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 12 lip, 2022 |

Uwaga oszuści! Podszywają się pod pracowników urzędu

Próbowali podszyć się pod urzędników, zachęcających do złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Mosińscy urzędnicy apelują o ostrożność, jednocześnie informując, że tego typu kontrole aktualnie nie są prowadzone.

Oszuści podają się za kontrolerów sprawdzających wpisy do *CEEB. Jak poinformowali dziś urzędnicy do Urzędu Miejskiego w Mosinie, docierają do nich informacje dotyczące działań nieznanych osób, które podszywają się pod pracowników urzędu i zachęcają do składania deklaracji CEEB w domu lub zakupu pomp ciepła.

– Informujemy, że Urząd Miejski w Mosinie nie ma z tymi działaniami nic wspólnego i nie deleguje swoich pracowników do pracy w terenie w tym zakresie. Prosimy o zachowanie ostrożności w takich przypadkach – informują pracownicy mosińskiego Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Uważajmy kogo wpuszczamy do domu.

* CEEB czyli Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to system informacji o źródłach ogrzewania budynków w Polsce.  Jest to spis źródeł ciepła budynków, który ma także uwzględniać informacje na temat udzielonej pomocy publicznej w zakresie termomodernizacji i wymiany kotłów. Zebrane informacje w sumie mają dotyczyć ok. 5-6 mln budynków. W ewidencji znajdują się informacje dotyczące domów mieszkalnych, lokalów usługowych i budynków publicznych.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj