Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 9 sie, 2022 | komentarze 3

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na mosińskim rynku!

Od dzisiejszego poranka (9 sierpnia) do piątku (12 sierpnia) na mosińskim rynku zmieniono organizację ruchu. Apelujemy o ostrożność!

– Od rana był młyn, większość jechała na pamięć, nie zważając na znaki. Później je przestawiono, nawet wiceburmistrz jakiś znak przenosił – poinformowała nas sprzedawczyni ze sklepu spożywczego na mosińskim rynku. Zmiana organizacji ruchu w obrębie placu 20 października potrwa 4 dni. Ma to związek z awarią sieci wodociągowej oraz montażem wpustów przy wyniesionym przejściu dla pieszych na ul. Poznańskiej, przy budynku urzędu.

Ruch z rynku przekierowany jest na ulicę Słowackiego.

Ruch z rynku przekierowany jest na ulicę Słowackiego.

Ruch poprowadzono wzdłuż urzędu, przy Starej Aptece i dalej w ulicę Słowackiego (zmieniono kierunek ruchu). Drugą opcją jest przejazd przy kościele, następnie ulicą Kościuszki oraz przez teren Szkoły Podstawowej nr 1. Szczegóły na mapkach zamieszczonych poniżej.

Wyniesione przejścia dla pieszych na mosińskim rynku oraz na ulicy Poznańskiej pojawiły się w listopadzie 2021 roku. Celem ich budowy było uspokojenie ruchu kołowego, w szczególności na ul. Niezłomnych, pl. 20 Października i ul. Poznańskiej. Po uwagach ze strony mieszkańców zadecydowano o potrzebie przebudowy przejść. 

Objazd poprowadzony przez teren Szkoły Podstawowej nr 1. Żródło: UM Mosina

Objazd poprowadzony przez teren Szkoły Podstawowej nr 1. Żródło: UM Mosina

Część ruchu przekierowano w ulicę Słowackiego, gdzie zmieniono kierunek ruchu. Źródło: UM Mosina

Część ruchu przekierowano w ulicę Słowackiego, gdzie zmieniono kierunek ruchu. Źródło: UM Mosina

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Jarek
  wtorek, 9 sie, 2022, 13:50:40 |

  Ten przez szkołę to krótki odcinek z Paryż -Dakar. :)

 • Gość
  wtorek, 9 sie, 2022, 14:13:25 |

  Jaka awaria? Oni wszystko tłumaczą awarią, bo pewnie w takim trybie roboty odbywają się bez bardziej pracochłonnych procedur i pozwoleń. I oczywiście podczas tej nagłej awarii można od razu naprawiać chodniki i przejścia dla pieszych – traktują ludzi jak debili.
  Ciekawe, że jak Gmina organizuje swoje dni, to informacja o ograniczeniach widoczna jest już tydzień przed a dzisiaj puszczają ludzi na żywioł – zanim człowiek się połapie, jak powinien jechać już jest daleko poza rynkiem. Niby znaki objazdu są ale dokąd prowadzą tego nikt już nie wie – zwykły burdel.

 • orient
  wtorek, 9 sie, 2022, 14:35:31 |

  Wiceburmistrz znak przenosił? To on nie ma innych zajęć?

Skomentuj