Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 5 sty, 2022 | komentarze 134

Vlog samorządowy: Burmistrz chwali się inwestycją i zarzuca radnym opieszałość w sprawie Akacjowej

Niezwykle pracowity początek roku dla burmistrza Mosiny, Przemysława Mielocha. 4 stycznia opublikowano kolejny Vlog Samorządowy, w którym przekazuje dwie informacje, jak sam podkreśla – jedną dobrą, drugą złą.

Pierwsza z nich dotyczy ulicy Lema, gdzie rozpoczęła się jej budowa, a finał prac planowany jest na połowę bieżącego roku. Całość inwestycji związanej z utwardzeniem, stworzeniem chodników, ścieżek rowerowych i miejsc postoju dla samochodów ciężarowych wyniesie ponad 8 milionów złotych, z czego połowę stanowi pozyskane dofinansowanie. Droga ta ma stać się głównym ciągiem komunikacyjnym dla mieszkańców osiedla oraz zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, chodzącym tą drogą do Szkoły Podstawowej nr 2.

Druga poruszona kwestia dotyczy ulicy Akacjowej w Mosinie. – W ramach prac nad budżetem roku 2022 złożyłem autopoprawkę, tak, aby ulica Akacjowa, a także szereg innych ulic, znalazła się w budżecie, tak, by móc je wybudować z dofinansowaniem z Polskiego Ładu – tłumaczy burmistrz we Vlogu. – Radni Rady Miejskiej nie przyjęli tej autopoprawki i nie uchwalili budowy ulicy Akacjowej. (…) Ja się przyznam, że nie rozumiem takiego postępowania – dodaje.

Radni jednogłośnie podczas sesji rady miejskiej 29 grudnia przegłosowali przekazanie petycji mieszkańców ulicy Akacjowej do burmistrza. Jak argumentują mieszkańcy w petycji, „0,,prośbę swą motywujemy częstym zalewaniem domów oraz garaży podczas dużych ulew, jakie miały miejsce wiosną i jesienią. Należy zaznaczyć, że sąsiednie ulice są już zrobione, problem leżał z pozwoleniem na budowę ulicy Akacjowej i stąd to opóźnienie”. Tak jak piszą mieszkańcy, zgoda na rozbudowę ulic Akacjowej, Grabowej i Jodłowej została wydana 15 czerwca 2021 roku i ma objąć ich utwardzenie wraz z odwodnieniem i budowę kanalizacji teletechnicznej. Procedowanie ulicy Akacjowej trwało wyjątkowo długo ze względu na niestandardową szerokość drogi.

Burmistrz zgłosił cztery autopoprawki, dotyczące uwzględnienia w budżecie remontu dróg (Akacjowa, Gruszkowa, Matejki w Mosinie oraz Tylna w Krośnie) z tym samym uzasadnieniem – zaproponowane kwoty były wymaganym 5% wkładem własnym, by zakwalifikować je do realizacji w ramach Polskiego Ładu. Jak informują radni, autopoprawki pojawiły się dopiero 23 grudnia, a 6 dni później miały być już zatwierdzone przez radę. – Nie zaakceptowaliśmy ich, bo chcieliśmy temat przedyskutować w styczniu, a wnioski do Polskiego Ładu można składać do 15 lutego. To, że zostały odrzucone podczas grudniowych głosowań, absolutnie nie przekreśla ich realizacji w najbliższym roku, a podjęcie decyzji o przekazaniu petycji do burmistrza jedynie czynnością formalną – zwracają uwagę radni.

Ulica Tylna w Krośnie została uwzględniona w autopoprawkach burmistrza, choć nie ma wydanego jeszcze pozwolenia na budowę, które miało pojawić się już w minionym roku. W propozycjach burmistrza nie znalazła się za to ulica Olchowa, której mieszkańcy składali na ręce burmistrza petycję w lipcu 2020 roku i otrzymali pisemne zapewnienie, że „mając na uwadze ograniczone środki finansowe w budżecie na rok 2021, wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnej umożliwiającej realizację robót budowlanych obejmujących wykonanie ulicy Olchowej w Mosinie zostanie złożone jako propozycja do projektu budżetu na rok 2022”.

Do budżetu na bieżący rok uwzględnienie opracowania dokumentacji technicznej dla ulic Olchowej i Jarzynowej nie wprowadził jednak burmistrz, a radni.  – Bardzo dużym problemem w gminie jest brak rankingu dróg, według których ulice byłyby utwardzane, stąd wrażenie przypadkowości propozycji ich remontów – mówią nam radni. Dodają też, że chcieliby w pierwszej kolejności zakończyć budowę ulic w okolicy Leszczyńskiej i Torowej.

Czy sprawa ulicy Akacjowej jest stracona, jak sugeruje we Vlogu burmistrz, czy jednak radni pochylą się nad tą sprawą – będziemy informować najpewniej jeszcze w tym miesiącu.

AKTUALIZACJA: W związku z zarzutami burmistrza wobec radnych, głos w sprawie zabrał Jan Marciniak z Klubu Radnych „OdNowa”, komentując vloga burmistrza na profilu Facebook’owym klubu.

„Powód odrzucenia autopoprawek burmistrza w tym m.in. budowy ul. Akacjowej jest nad wyraz prozaiczny. Nie można jednak streścić go jednym zdaniem. Zacznijmy zatem od projektu budżetu.

Burmistrz przedkłada go radnym do 15 listopada i tak uczynił. Od tego dnia nad projektem obradują tylko radni. W tymże projekcie nie było ul. Akacjowej. 7 grudnia Komisja Budżetu i Finansów przyjęła swoje wnioski, a także te, które zgłosili radni, inne komisje i klub radnych OdNowa. 9 grudnia stanowisko Komisji i Budżetu ląduje na biurku Burmistrza. 20 grudnia do Rady wpływa petycja mieszkańców ul. Akacjowej. Zgodnie z opinią prawną rada powinna podjąć uchwałę o przekazaniu petycji Burmistrzowi.
23 grudnia(dzień przed świętami) radni otrzymują wielostronicowe pismo Burmistrza, w którym ustosunkował się do wniosków Komisji. Jedne zaakceptował, inne nie i przesyła zarazem kilkadziesiąt autopoprawek do projektu budżetu.
Dla mnie i dla większości radnych takie potraktowanie przez Burmistrza pracy radnych było nie na miejscu. Jego autopoprawki burzyły wielodniową pracę radnych. Dlatego podczas sesji budżetowej 29 grudnia radni w zdecydowanej większości odrzucili autopoprawki.
Wracając do petycji mieszkańców ul. Akacjowej. Radni wprowadzili ten punkt, po punkcie, w którym miało być głosowanie na budżetem 2022 i petycja została przekazana Burmistrzowi do rozpatrzenia.
Sprawa ul. Akacjowej nie jest zamknięta, przeciwnie. Widzimy realizację tej ulicy w ramach dofinansowania.
Niebawem okaże się jakie będziemy mieli wolne środki. Moim zdaniem będą spore, być może ok. 10 mln. Zgodnie z wolą rady Burmistrz rozpatrzy petycję, a następnie przekaże swoje stanowisko radnym.
Powtarzam, sprawa nie jest zamknięta.
Z poważaniem,
Jan Marciniak”.

Ulica Akacjowa w Mosinie

Ulica Akacjowa w Mosinie

Ulica Lema w Mosinie - przed remontem

Ulica Lema w Mosinie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (134)

 • Kmwtw
  środa, 5 sty, 2022, 12:41:05 |

  Zabrakło podania przez tego pana jeszcze jednej złej informacji, mianowicie faktu możliwości marnotrawienia publicznych pieniędzy na wypuszczanie tych wideo-paszkwili. W normalnym, zdrowym państwie ta łysina oświetlałaby co najwyżej spacerniak przy ul. Młyńskiej, a nie ekrany biednych podatników. Ciekawe, ile kosztują te filmiki? Ile poszło na sprzęt, w tym profesjonalne blendy, których nie powstydziłoby się profesjonalne studio TV? Czy pracownicy, odpowiedzialni za te, pożal się boziu, produkcje mają wypłacane nadgodziny za siedzenie nad montażem tego softa? Jaka część z tych pieniędzy mogłaby pójść na remonty lokali komunalnych? Kiedy ten pan, zatrudniony przez mieszkańców zacznie pracować na ich rachunek? W każdym normalnym przedsiębiorstwie jak pracownik wykazuje cechy obiboka i w czasie pracy lata z kamerą zamiast pracować, to zastępuje go Władimir za 1/3 kosztów. Może warto zastanowić się nad tym w Mosince?

  • Gość
   czwartek, 6 sty, 2022, 0:50:20 |

   Bo ten człowiek pluje ludziom w twarz, uprawiając przy tym propagandę rodem z TVPpis. Nie dość, że mija się z prawdą to jeszcze próbuje zrzucić winę na innych. Wstydu nie ma.

   • Kmwtw
    czwartek, 6 sty, 2022, 21:43:18 |

    Widzę że urzędowi klikacze w formie. Serio? Tylko na tyle was stać? Plusik, minusik, plusik, minusik, chomiczki. W sumie czego się spodziewać po referacie, który produkuje błyskotliwe vlogaski. Tak z ciekawości, macie godzinówkę za to klikanie czy Boss wam od minusika liczy?

 • Płotka
  środa, 5 sty, 2022, 13:24:58 |

  Szkoda, że Burmistrz nie powiedział dlaczego Rada nie wyraziła zgody na budowę ul. Akacjowej ?
  Nad treścią jego wypowiedzi powinien popracować koordynator ds. mediów.

  • Gość
   środa, 5 sty, 2022, 21:36:36 |

   Plotka, jedno nie wyklucza drugiego albo oba wykluczają się wzajemnie.

 • Samuel
  środa, 5 sty, 2022, 14:27:12 |

  Dobre są te vlogi. Można dużo się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Jedynie co bym zmienił to tło. Te albo się opatrzyło albo trochę mdłe. Użył bym żywszych kolorów., a reszta jest ok.

  • Gość
   środa, 5 sty, 2022, 14:48:54 |

   Jeśli jedynym minusem vlogow Twoim zdaniem jest tło to gratuluję ciepłej posady w urzędzie. Szef na pewno bardzo lubi takich lizusów.

 • Płotka
  środa, 5 sty, 2022, 14:47:50 |

  @Samuel – kpisz czy piszesz tak jak myślisz ?

 • Mosinianin
  środa, 5 sty, 2022, 14:55:29 |

  Burmistrzu nikt tu cię nie chce,ani twojego videobloga. Kończ waść wstydu sobie oszczęć.

 • Gość
  środa, 5 sty, 2022, 16:51:53 |

  Wiemy dlaczego Burmistrzowi tak zalezy na ul. Akacjowej. Powinni zawalczyć o ul. Leszczyńską bo to jest wjazd i wizytówka naszego miasta.

 • Kubek
  środa, 5 sty, 2022, 17:45:25 |

  @Anonim tak Leszczyńska to parodia. To droga rodem z jakiejś byłej republiki radzieckiej, chociaż przepraszam w ZSRR robili szerokie jezdnie chociaż. Dziadowskie chodniki, dziadowska jezdnia, zero zieleni, samochody zaparkowane zdezelowanym chodniku, samowolka pod sklepem Kris.

 • Mosinianka
  środa, 5 sty, 2022, 21:19:55 |

  Akacjowa, a to ciekawe.
  Pan burmistrz tak bardzo zagalopował się w swych towarzyskich preferencjach, że nie zważa już na ewentualne „co ludzie powiedzą”.
  A może mnie się tylko wydaje…
  W każdym razie, na miejscu burmistrza, po wszystkich tych ostatnich historiach, starałabym się być nad wyraz profesjonalna… Jednak, jak widać, pewne instynkty okazują się silniejsze.
  Państwo Radni, aż Wam współczuję, ale chyba ktoś musi ingerować w scenariusz tej telenoweli. Za chwilę będą się z nas śmiać w sąsiednich miejscowościach, jeśli już tak się nie dzieje.
  Mieszkańcy Olchowej, na Waszym miejscu, ostro bym się wkurzyła!
  A takich jak Wy jest zapewne więcej.
  Nasza ulica zrobiona lata temu. Gdyby jednak tak nie było i czekałaby w kolejce bez jasnych reguł, nie odpuściłabym.

 • Mil
  czwartek, 6 sty, 2022, 1:24:26 |

  Temu Panu już podziękujmy za to co mamy obecnie w naszej gmnie… Może startować na miano najgorszej zarządzanej gminy w Polsce… Widząc lans ostatni na sesi odniosłem wrażenie że obecna Pani prezes Zuku i Puku odpłynęła jak ta łysa pala sprawująca stanowisko burmistrza ludzie wam tego nie zapomną tym bardziej jak potrajowaliscie ludzi od najgorszej roboty w tym mieście daliście ochłapy a nie podwyżki i dobrze wiecie o kim mowa…

 • Samuel 2
  czwartek, 6 sty, 2022, 8:18:57 |

  Właśnie, nie wiemy. Piszesz w stylu wiem ale nie powiem. Jak się rozpoczyna to się kończy. Spytaj koleżanki.

 • karp
  czwartek, 6 sty, 2022, 8:54:24 |

  Czy na Akacjowej mieszka ktoś równie ważny dla burmistrza,jak Zenek Martyniuk dla Jacka Kurskiego?

  • Kijanka
   czwartek, 6 sty, 2022, 11:49:19 |

   Na Akacjowej mieszka była sekretarz, a obecna prezes Zuk. Pani jest też laureatką specjalnej nagrody Złoty Liść Dębu Ustanowionej przez Wielkiego Mielocha.

 • karp
  czwartek, 6 sty, 2022, 16:08:19 |

  Po co pani prezes ZUK/PUK droga?Jeśli jej kariera będzie się nadal tak dynamicznie rozwijać, to za rok będzie prezes ZUS/KRUS.

 • karp
  czwartek, 6 sty, 2022, 19:40:24 |

  Jeszcze piosenka o budowie ulicy Akacjowej.
  https://www.youtube.com/watch?v=cxtnot8lY4U

  • Koneser disko
   czwartek, 6 sty, 2022, 19:52:51 |

   Oj karpiu muszę Cię poprawić. Jeśli piosenka z dedykacją dla prezes ZUK i o budowie Akacjowej to raczej ten utwór będzie lepszy:
   https://youtu.be/0H46YSqSWWA

   Pani prezes ma brązowe, a nie zielone oczy.

   • cichy wielbiciel
    czwartek, 6 sty, 2022, 22:52:56 |

    Ale zielone piękne oczy ma inna pupilka burmistrza.

    • Gość
     niedziela, 9 sty, 2022, 6:53:24 |

     A kto to taki?

 • karp
  czwartek, 6 sty, 2022, 20:17:42 |

  Interpretacja dowolna.Brązowe też ładne.Pan burmistrz jaki ma kolor?

  • Rudy
   czwartek, 6 sty, 2022, 20:25:33 |

   czerwone?

   • okulista
    czwartek, 6 sty, 2022, 21:28:47 |

    pan burmistrz? bez wątpienia ma zakłamane oczy.

 • Płotka
  czwartek, 6 sty, 2022, 21:00:20 |

  Czy te oczy mogą kłamać, …..

 • Gość
  czwartek, 6 sty, 2022, 22:17:47 |

  Do#: Płotka, karp i in. Czy wiecie, że:
  zawiść to silne pragnienie posiadania tego, co ma ktoś inny. Jest intensywnym, negatywnym i często nieuświadomionym uczuciem. Zawiść ludzka destrukcyjnie wpływa zarówno na jednostkę, jak i na zespoły. Zastanówcie się, czy sami możecie sobie z nią poradzić? Myślicie czasami o tym: jakie ma ona znaczenie dla waszego samopoczucia i zdrowia psychicznego?

  Z zawiścią trudno sobie poradzić. Po części dlatego, że ciężko jest przyznać się przed sobą do odczuwanych emocji, takich jak zazdrość, frustracja i złość. Z tego powodu ukrywamy uczucia i zaprzeczamy im, a to tylko pogarsza sytuację. Stłumiona zawiść powraca z jeszcze większym natężeniem.

  • Płotka
   czwartek, 6 sty, 2022, 23:03:21 |

   @gość wysiliłeś się na diagnozę. Taki z Ciebie psycholog jak z koziej d… trąba.
   W którym miejscu @karp lub ja, skromna płotka, wykazaliśmy jakąkolwiek zawiść, złość czy frustrację ? Gdybyś zdiagnozował kpienie, to trafiłbyś w sedno.
   Sfrustrowani mogą być mieszkańcy mając takiego gospodarza, który zwyczajnie się do tej roli nie nadaje.Gdyby był odpowiedzialny i tylko w niewielkim stopniu samokrytyczny wobec siebie, to by zwyczajnie z urzędu ustąpił nie dając tym ,,zdradzieckim mordom,, pola do popisu !

 • karp
  czwartek, 6 sty, 2022, 22:37:15 |

  Ja mam drogę asfaltową, a pani burmistrz dopiero sobie buduje i tu hierarchia została zachowana.
  Niech kobieta ma, ja jej nie zazdroszczę.
  Taki bonus na wstępie to pewna przesada i chyba biegający z kamerami robią komuś krzywdę.
  Ja zanim się dowiedziałem dla kogo ten souvenir,to
  pomyślałem, że nikt nie biega z kamerami bez powodu, jak kot z pęcherzem.
  Morale jest ważniejsze niż droga, a najważniejsze jest bezpieczeństwo. :)

 • Mosinianka
  czwartek, 6 sty, 2022, 23:01:50 |

  Otóż to, @karp.
  Kiedy zobaczyliśmy ten vlog, pomyśleliśmy: o co tu kaman? Rozumiem, mieć uwagi, ale biec z kamerą i kręcić vlog? To niestety przywodzi na myśl osobiste zaangażowanie. I masz rację, można niechcący komuś zrobić krzywdę.

  @Anonimie – to nie zawiść, ale poirytowanie z powodu tego, jak do góry nogami w naszej gminie to i owo się odbywa. Brak otwartego konkursu na prezesa ZUK/PUK dla wielu jest nie do przyjęcia. Taka ekspresowa ścieżka kariery, bez większego doświadczenia, przy urzędowym bałaganie, niestety, powoduje spekulacje. Rodzi też przekonanie, że uczciwej demokracji uczyć będziemy się jeszcze kolejne 50 albo 100 lat. A może nigdy nam w krew nie wejdzie. To nie zawiść, nie frustracja, a zawód, że jest jak jest i chyba nikt nie może z tym nic zrobić… Przynajmniej, tak to w Mosinie wygląda. Wszyscy mają dość, a nic się nie dzieje. Choć przepraszam, Radni Odnowy coś próbują ruszyć.

 • karp
  czwartek, 6 sty, 2022, 23:43:42 |

  Słyszałem wielokrotnie jak o hierarchię budowy dróg dopominał się radny Michalak i inni.Zamiast tego jest wymuszanie za pomocą kamery realizacji dróg po linii towarzyskiej.Zmierzacie w kierunku dupiewskim,gdzie najchętniej budują drogi ulubionym deweloperom, a ci pomagają niektórym radnym w szybkim pokonaniu drogi od pucybuta do milionera.Są różnice, ale jest też wiele podobieństw.Wypociny o zazdrości są wyjątkowo nietrafione, bo mnie budowa dróg w Mosinie zupełnie nie przeszkadza.Dziwię się natomiast,że inni niż Waldemarowa właściciele działek leśnych nie dopominają się od burmistrza Mielocha dociągnięcia wodociągów.Jeśli chce do Warszawy, to ma doświadczenie w zarządzaniu telewizją i może zmienić Kurskiego. Prezes Daca z Wód Polskich też pewnie drży o posadę, bo wasz burmistrz jest jedynym w kraju fachowcem od wodociągowania lasów.

 • Płotka
  piątek, 7 sty, 2022, 8:43:13 |

  Rada zamiast ciągle nawracać do harmonogramu powinna sama wewnętrznie przyjąć plan budowy dróg. To żaden problem aby dokonać przeglądu poszczególnych miejscowości i w każdej z nich wytypować tę drogę jaka jest najpilniejsza do budowy. Następnie stosownie do możliwości budżetu wytypować spośród tych najpilniejszych inwestycji te, które powinny być realizowane w pierwszej kolejności.Na początek ustalić kolejność budowy 20 dróg. Komisja Inwestycyjna, to Wasza domena. Zamiast toczyć jałowe dyskusje, do roboty !

  • dym str
   piątek, 7 sty, 2022, 9:44:46 |

   @Płotka zanim wybudujesz musisz mieć pozwolenie na budowę! i tak w zeszłym roku niby miał być opracowany projekt budowlany na mojej ulicy w Dymaczewie Starym i ani widu, ani słychu! Koleżanka na Sikorskiego mówiła że u nich już 4 rok mamią ich projektem którego nie ma. Na co w takim razie ranking dróg?

 • Płotka
  piątek, 7 sty, 2022, 9:57:52 |

  @dym str – oczywiście,że bez pozwolenia ani rusz.Skoro OdNowa ma większość to może dyktować Burmistrzowi co ma robić. Wyznaczone w harmonogramie drogi powinny określać także kolejność uzyskiwania pozwoleń.Gdyby ulica stojąca wyżej w harmonogramie nie uzyskała pozwolenia realizowana byłaby budowa drogi stojącej niżej w rankingu.
  Nie chcę powiedzieć, że to wszystko jest bardzo proste, ale należy przejść do czynów. Rada powinna być bardziej kreująca, a mniej dyskutująca !

   • Płotka
    piątek, 7 sty, 2022, 14:08:29 |

    To po co Wam harmonogram o którym ciągle mówicie ? Chyba, że umieścicie w nim projekty wymienione w piśmie Burmistrza ?
    W planach jest budowa dróg w Mosinie, a gdzie prowincja ?
    Skąd taka hojność w pomocy dla Powiatu Poznańskiego?
    Partycypacja w połowie kosztów to jakieś nieporozumienie !

    • Gość
     niedziela, 9 sty, 2022, 6:59:02 |

     Boże słodki i ten pan pretenduje do roli przewodniczącego. Litości !

     • Waleń
      niedziela, 9 sty, 2022, 12:01:55 |

      No właśnie wy tu roztrząsacie inne tematy a kto zastąpi Panią Kaptur?

   • karp
    piątek, 7 sty, 2022, 16:02:35 |

    Decyzja na basen już wygasła.

    • Gość
     piątek, 7 sty, 2022, 16:06:42 |

     To już nie płacimy bejmów prezesowi i radzie nadzorczej basenu ??

     • karp
      piątek, 7 sty, 2022, 16:12:06 |

      Płacicie,bo wygasło tylko pozwolenie,ale nie zapotrzebowanie na gotówkę prezesa i rady nadzorczej.
      Mają najlepsze fuchy w mieście.

     • Gość
      piątek, 7 sty, 2022, 16:22:57 |

      To muszą być ludzie od Tuska

     • Płotka
      piątek, 7 sty, 2022, 16:29:16 |

      Pozwolenie jest dalej ważne .

     • karp
      piątek, 7 sty, 2022, 19:08:45 |

      Rozwiniesz myśl?.W materiałach podlinkowanych przez radnego Jana Marciniaka jest termin ważności 24.09.2021.

     • Płotka
      piątek, 7 sty, 2022, 19:54:48 |

      Wpis w rubryce ,,Inne,, o treści: Etap I-2021 sugeruje, że przed 24.09.2021 r. zostały wykonane jakieś prace prace związane z budową ( np.wylano 1 m2 ławy fundamentowej a więc budowę rozpoczęto).
      Jestem ciekaw, czy tak samo rozumie ten opis radny Marciniak ?

     • Jan Marciniak
      piątek, 7 sty, 2022, 20:21:11 |

      Chyba tylko sugeruje.Przed wyborami 2018 wykarczowana na tym terenie dziko rosnące krzewy i niezbyt wysokie drzewa. Miało to sprawiać wrażenie, że przystąpiono do budowy:)Być może przed upływem terminu wykonano standardowy wpis do dziennika budowy o pracach geodezyjnych:)Być może.18 stycznia dokument ten będzie omawiany, pozycja, po pozycji, podczas Komisji Inwestycji.

     • karp
      piątek, 7 sty, 2022, 20:55:45 |

      Moim zdaniem wpis z datą ważności pozwolenia jest jednoznaczny, chyba że to pomyłka.
      Burmistrz sprawiał wrażenie jakby miał pozyskiwać środki zewnętrzne.Bez pozwolenia na budowę?
      Zignorował całkowicie uchwałę RM,po pół roku przedstawił własny projekt i dalej tego nie realizuje.Według mnie ci ziomale wskazani do RN przez radnych, są mocno nielojalni i grają z burmistrzem na maksymalne opóźnienie obniżenia kapitału.Nie ma takiej kwoty środków publicznych,
      których burmistrz nie poświęci,by zagrać Radzie na nosie.

     • Płotka
      piątek, 7 sty, 2022, 21:01:27 |

      W ten sposób uczestniczymy w zabawie pt. Zgaduj – Zgadula !
      Zwycięzcę ogłosi radny Marciniak w dniu 18 stycznia br. po posiedzeniu Komisji Inwestycji !

     • Płotka
      piątek, 7 sty, 2022, 21:08:48 |

      W programie najbliższego posiedzenia Komisji Oświatowej jest planowany punkt dotyczący uchwały w sprawie Informatora Mosińskiego. Ciekawe o co chodzi ?

     • karp
      piątek, 7 sty, 2022, 21:33:46 |

      Może ufunduje jakąś nagrodę.

     • Płotka
      piątek, 7 sty, 2022, 20:57:53 |

      W ostatnim zdaniu pisma przewodniego opisującego co zawiera zestawienie, nie wspomina się o projektach które wygasły. Tak więc uważam, że projekt budowy basenu nie wygasł.
      Opis w załączniku jest bardzo nieczytelny. Wypadałoby napisać np.: w maju 2021 r. zrobiono to a to w związku z czym ważność zezwolenia uległa przesunięciu do dnia…
      Poziom niektórych opracowań przygotowanych przez Urząd – jeżeli chodzi o ich jasność i czytelność – jest w wielu przypadkach żenujący. Ostatecznie ten kto autoryzuje dokument ponosi odpowiedzialność za jego treść. Burmistrzowie zamiast zwracać do korekty przedłożone do podpisu projekty pism, podpisują je utwierdzając ich autorów w przekonaniu, że swoją robotę wykonali dobrze.

     • Gość
      czwartek, 13 sty, 2022, 15:17:10 |

      Jeśli podobno rozpoczęto budowę basenu w Mosinie ,to może burmistrz ogłosi na Komisji, kiedy nastąpi jego ukończenie i oddanie do użytku mieszkańcom.

     • Płotka
      czwartek, 13 sty, 2022, 15:54:52 |

      Czy rozpoczęto budowę ? Na to pytanie obiecał nam odpowiedzieć radny Marciniak po wtorkowym (17.01.2022 r. ) posiedzeniu Komisji Inwestycyjnej.
      Dzisiaj Komisja Odpadowa podejmie decyzję o lokalizacji punktu przeładunkowego odpadów w Mieczewie. Nie chcieli strefy przemysłowej będą mieli składowisko odpadów. To będzie kolejna turystyczna atrakcja na trasie Kórnik – Rogalin!

     • Płotka
      czwartek, 13 sty, 2022, 15:57:36 |

      wyżej powinno być: (18.01.2022 r.)

     • karp
      czwartek, 13 sty, 2022, 16:56:32 |

      Najważniejsze, że in-hałze poprawione na in-hałs.

     • Świątniki
      czwartek, 13 sty, 2022, 19:05:10 |

      @Płotka „Dzisiaj Komisja Odpadowa podejmie decyzję o lokalizacji punktu przeładunkowego odpadów w Mieczewie.” Skąd Ty o tym wiesz? gdzie o tym można poczytać jeśli chodzi o lokalizację? jesteś radnym czy kolegą burmistrza że to wiesz ?

     • Płotka
      czwartek, 13 sty, 2022, 19:46:59 |

      Wejdź na http://www.mosina.esesja.pl/posiedzenia i wybierz dzisiejsze posiedzenie Komisji Odpadowej (pkt.4)

     • Świątniki
      czwartek, 13 sty, 2022, 20:13:33 |

      no okej widzę ale nie ma nic o Mieczewie? to skąd takie informacje?

     • Płotka
      czwartek, 13 sty, 2022, 20:16:02 |

      Otwórz pkt.4 a tam są propozycje lokalizacji punktu przeładunkowego. Mieczewo jest idealanym miejscem .

     • Płotka
      czwartek, 13 sty, 2022, 20:22:24 |

      @Świątniki – przepraszam za wprowadzenie w błąd. Propozycje lokalizacji zawiera załącznik nr 3 do pisma z 12 stycznia br.. Otwórz pkt 1 i tam pokaże się ten plik.

     • Świątniki
      czwartek, 13 sty, 2022, 20:42:39 |

      Dziękuję za wskazówki, jestem już wyczulona po ostatniej próbie przeznaczenia tych terenów na przemysł. Jak mogę odnaleźć lokalizację tej działki?

     • Płotka
      czwartek, 13 sty, 2022, 21:07:58 |

      Wejdź na stronę Gminy a następnie otwórz zakładkę Gmina po jej otwarciu Mapa Gminy a następnie Mapa Gminy Geo- System. Po otwarciu Geo – System po prawej stronie jest okienko ,,szukaj,, po najechaniu którego otworzy się okno w którym należy wybrać ,,działki,,. Po otwarciu zakładki ,,działki,, trzeba wpisać obwód (Mieczewo) i nr działki 368/1. Puknąć w enter i pokaże się lokalizacja.

     • Mors
      niedziela, 9 sty, 2022, 7:05:31 |

      Karp, czy ty nie wiesz że wystarczy wpiska do dziennika budowy i pozwolenie leci na kolejne 3 lata. Ważne jest czy dziennik budowy bez wpisu ma trzy lara. Skądinąd słyszałem że są kierownicy budów śmiałkowie co wpisują wsteczną datę, jakby przegapiona ten okres. Na pewno kadra Zarządzająca dopilnowała żeby pensyjki plynely dalej. Na pewno jest wpis. Wszystkiemu jest winna i tak rada która jest bezradna na każdą okoliczność razem z panem Marcinem.

     • karp
      niedziela, 9 sty, 2022, 9:56:59 |

      Nie wiedziałem.Dzięki za info.Tylko jak radni mają się zorientować w takim zestawieniu?
      Dodatkowo nie mają dostępu do Systemu Informacji Przestrzennej w czym pomogli zwolennicy burmistrza zwani hakerami, a nie wierzę,że znają wszystkie działki w gminie,więc muszą błądzić po omacku.
      Później okaże się, że inwestycja we wsi X to tak naprawdę kolejny las Waldemarowej.

     • Płotka
      niedziela, 9 sty, 2022, 10:18:21 |

      Ja na miejscu Komisji w ogóle nie obradowałbym nad tym materiałem i odesłałbym do poprawy. Może w ten sposób jakość opracowań pisemnych się poprawi. Przedkładają zestawienie w którym zamieszczają tylko sobie znane skróty.Za chwilę się okaże, że to co napisali to nie znaczyło to co powiedzieli, tylko co innego (casus Sosnowej). Jakikolwiek dokument na piśmie powinien być sporządzony tak aby każdy kto go przeczyta zrozumie tak samo.To jest abecadło urzędnicze !Nie potrafisz sporządzać pism, nie możesz być urzędnikiem ani radnym ! W historii Mosiny był pewien zastępca burmistrza który to czego nie mógł do końca wyrazić mową, dopowiadał żywą gestykulacją kończyn górnych.
      Podobnie radny kluczowy, aby wyrazić się jasno , korzysta z Caps Locka.

     • Jan Marciniak
      środa, 19 sty, 2022, 11:05:56 |

      Wczoraj odbyła się Komisja Inwestycji i Mienia Komunalnego. Co do basenu: tak jak sugerowała @Płotka, a i ja byłem podobnego zdania, przed upływem obowiązywania pozwolenia na budowę, wytyczono budynek basenu, wpisując tą czynność do dziennika budowy. Tym sposobem, jak poinformował zastępca burmistrza Tomasz Łukowiak, przedłużono decyzja o 3 lata.
      Poniżej link do znowelizowanego zestawienia zadań inwestycyjnych, posiadających pozwolenie na budowę. Basen poz. 36.
      https://tablet.esesja.pl/zalaczniki/163842/zestawienie-zadan-dla-drog-i-kanalizacji-deszczowej-z-terminami-waznosci-pozwolenia-na-budowe_1578785.pdf

     • Płotka
      środa, 19 sty, 2022, 11:23:49 |

      Panie Radny , bardzo dziękuję za informację. Budowa basenu będzie pierwszą na liście zamierzeń kandydata na burmistrza kadencji 2023 – 2028.
      W przyszłości proszę napiętnować i nawet nie rozpatrywać wszelkiego rodzaju informacji pisemnych które są tak nieczytelnie zredagowane. Chcesz pracować w Urzędzie naucz się czytelnie wyrażać na piśmie swoje myśli. Nie potrafisz ? Załóż kufajkę, gumiaki i idź na budowę. Dosyć bylejakości !

     • Jan Marciniak
      środa, 19 sty, 2022, 12:16:02 |

      Mimo wszystko ten dokument jest lepszy od poprzedniego. Teraz tylko monitorować. W planie pracy Komisji,od m-ca kwietnia, co dwa miesiące, Burmistrz został zobowiązany do przedstawienia pisemnego sprawozdania z realizacja uchwały budżetowej na 2022r.- załącznik nr 7 – wydatki majątkowe (wszystkie pozycje, nie tylko inwestycyjne, a w zakresie zadań inwestycyjnych podane informacji: koszt brutto projektu; data pozwolenia na budowę; ogłoszenie przetargu wg. UZP(ponad 130 tys. zł.) lub Regulaminu(do 130 tys. zł); data umowy z wykonawcą-koszt brutto, termin realizacyjny zadania; na jakim etapie jest realizacja zadania.Żywię nadzieję, że materiał będzie konkretny i wyczerpujący.Sprawozdania będę zamieszczał na stronie GM-P.

     • karp
      środa, 19 sty, 2022, 12:20:34 |

      Jak starczy kasy, to i prezes basenu będzie urzędował
      jeszcze 3 lata.Rada Nadzorcza będzie sprawdzać czy wytyczony obrys basenu się nie zmienił.
      Zadam takie retoryczne pytanie czy burmistrz poczynił
      jakieś postępy jeśli chodzi o zmniejszenie(czytaj zjedzenie)kapitału spółki?

     • Płotka
      środa, 19 sty, 2022, 13:21:05 |

      Burmistrz robi co chce i na dodatek jest oklaskiwany przez Klub OdNowa na Gali.
      Nie zdziwię się jak na następnej Gali ,,Złote Dęby,, otrzyma Jan Marciniak jako pierwszy sekretarz odrodzonego samorządu.
      Wilkowyje w najlepszym wydaniu !

     • orient
      piątek, 7 sty, 2022, 16:31:24 |

      Najważniejsze, że udało się zaoszczędzić VAT na budowie. Swoją drogą zastanawiam się, czemu za ten wałek jeszcze nikt do tej pory nie odpowiedział karnie, i mało tego – dlaczego jeszcze rada nadzorcza cały czas pobiera pensję do kieszeni za ten blamaż?

     • Gość
      piątek, 7 sty, 2022, 16:35:45 |

      Spółka, która zarządza basenem została powołana we wrześniu 2019 roku. Od tego czasu co miesiąc prezes i rada nadzorcza pobiera pensję. A do tej pory spółka i gmina nie ustaliła jakie będzie finansowanie. Państwo prawa, że ja p……..

     • Gość
      piątek, 7 sty, 2022, 18:28:54 |

      Biorą naszą gminną kasę bo codziennie ciężko pracują.
      To ile im wypłacił burmistrz Mieloch w ubiegłym roku i konkretnie za co?

 • karp
  piątek, 7 sty, 2022, 10:42:10 |

  Jeśli natomiast pracownicy ZUK mają mieć preferencje w budowie dróg, to może chociaż w/g stażu pracy?
  Droga na dzień dobry może być demotywująca.
  Po Gurgunie chyba jeszcze trochę tłucznia zostało,który został sprowadzony w związku z budową wodociągu w lesie w Pecnej.

 • Samuel
  piątek, 7 sty, 2022, 18:32:22 |

  XXI wiek a u nas afera bo burmistrz chce basen. Ja cię nie mogę.

  • Gość
   piątek, 7 sty, 2022, 19:45:40 |

   I ty masz tak myśleć i głosować na niego przez następne 50 lat.

   • antyTroll
    piątek, 7 sty, 2022, 19:48:05 |

    Urzędowe trolle znów w akcji. Urząd dziś zamknięty to siedzą i propagandę sieją.

   • Gość
    piątek, 7 sty, 2022, 19:58:53 |

    Obowiązuje dwukadencyjnosc.

 • Samuel
  piątek, 7 sty, 2022, 19:57:47 |

  A co to za propaganda. Dlaczego Kornik może mieć basen a Mosina nie. Dlaczego aby popływać muszę jechać do Poznania. Problem chyba w tym, że radni może nie pływają i nie widzą potrzeby. Dzieci z Kornika będą umiały pływać i to wykorzystają np. nad morzem, a nasze będę tylko patrzeć.

  • mieszkaniec
   piątek, 7 sty, 2022, 20:02:25 |

   W Kórniku widać potrafią gospodarować pieniędzmi podatników. U nas za to ciągną do lasu wodociągi i kanalize.

  • Amadeusz
   piątek, 7 sty, 2022, 21:13:07 |

   Samuelu zawsze możesz swoje dziecko nauczyć pływać nad jeziorem Dymaczewskim lub Jarosławskim (jest czystsze). Ja się tak nauczyłem. Dodatkowo nauczysz dziecko szacunku do natury. Basen jest nam zbyteczny bo jesteśmy zbyt biedną i zacofaną gmina. Mamy morze innych potrzeb.

  • wiórecki
   środa, 19 sty, 2022, 12:47:11 |

   Samuel – ty z mosińskich dzieci durniów i niedojdów nie rób! Koniecznie musisz usiąść przy mapie Gminy Mosina i sprawdź kto PRAKTYCZNIE będzie korzystał z basenu. Wystaw sobie Samuelu, że połowa mieszkańców naszej Gminy tylko jadąc przez Poznań może dostać się do Mosiny. A póki co dzieci samochodami nie jeżdżą, co najwyżej rowerami i hulajnogami. Samuelu, imię masz zacne – do mądrości i sprawiedliwości zobowiązujące. Jak więc możesz akceptować to, by WSZYSCY mieszkańcy łożyli na fanaberie jakiegoś miernego burmistrza z ułamkową częścią ludności? I my z Czapur, Wiórka, Babek, Daszewic i wielu innych miejscowości mamy wam tak drogocenną fundę robić? Z naszych podatków tak kolosalną na miarę Gminy inwestycję realizować? A później przez kupę czasu utrzymywać pływalnię, aby cieplutko w wasze mosińskie dupy było? Niedoczekanie! A jak jesteś taki kozak to wbij temu nieudacznikowi burmistrzowi w głowę, by wykupił wejściówki dla wszystkich gminnych dzieci na poznańskie baseny. WSZYSTKICH DZIECI! To śmieszna kwota przy kosztach inwestycji i utrzymania pływalni. Reasumując Samuelu – propagowanie i działanie na rzecz tej fanaberii to dywersja na finansach Gminy!

 • Gość
  piątek, 7 sty, 2022, 22:09:58 |

  Świetny pomysł. Jutro z 3. synem pójdziemy popływać na jezioro Jarosławskie. Dziękują.

  • Gość
   piątek, 7 sty, 2022, 22:13:21 |

   @gość Bądź poważny człowieku. Latem będzie sporo okazji na kąpiel.

 • karp
  piątek, 7 sty, 2022, 22:15:37 |

  Komisja odpadowa. Proszę o zmianę na:in-house,bo to w
  języku lengłidż.
  https://mosina.esesja.pl/posiedzenie/6c543d3c-2ae3-4

  • Gość
   niedziela, 9 sty, 2022, 7:08:49 |

   Im chodziło o serial dr house.

 • Gość
  sobota, 8 sty, 2022, 0:23:31 |

  Najciekawsze, że na tej Akacjowej mieszka sama prezes ZukPuk i była sekretarz gminy, którą tak ładnie we wcześniejszym odcinku vloga burmistrz Miernoch prezentuje. Tak się właśnie po znajomościach sprawy załatwia. A później jakieś WZ, wodociag? Co za buta i bezczelność tego człowieka. Dziwne, że ludzie to tutaj znoszą. I jeszcze do kamery, przed ludźmi. Hipokryzja

 • Płotka
  sobota, 8 sty, 2022, 9:52:07 |

  Mając przed domem asfalt, Pani Prezes miałaby możliwość naocznego kontrolowania akcji odśnieżania ulic !

  A na serio, pytam władzę uchwałodawczą o powody niewyrażenia zgody na budowę tej ulicy. Nie wierzę, że przeszkodą okazała się osoba pani M.K.

  • Jan Marciniak
   sobota, 8 sty, 2022, 12:03:28 |

   Nie wprowadzenie ul. Akacjowej do budżetu, na tym etapie, nie miało nic wspólnego z osobą Moniki Kujawskiej, do niedawna sekretarza gminy, a od 1 stycznia prezesa ZUK/PUK, mieszkającej przy ul. Akacjowej. Powód jest nad wyraz prozaiczny. Nie można jednak streścić go jednym zdaniem. Zacznijmy zatem od projektu budżetu. Burmistrz przedkłada go radnym do 15 listopada i tak uczynił. Od tego dnia nad projektem obradują tylko radni. W tymże projekcie nie było ul. Akacjowej. 7 grudnia Komisja Budżetu i Finansów przyjęła swoje wnioski, a także te, które zgłosili radni, inne komisje i klub radnych OdNowa.
   https://tablet.esesja.pl/zalaczniki/161415/wnioski-i-opinie-komisji-budzetu-i-finansow-z-7-i-8122021-r_1535135.pdf
   9 grudnia stanowisko Komisji i Budżetu ląduje na biurku Burmistrza. 20 grudnia do Rady wpływa petycja mieszkańców ul. Akacjowej.
   https://tablet.esesja.pl/zalaczniki/161415/petycja-mieszkancow-ul-akacjowej-w-mosinie-z-17122021-r_1551064.pdf
   Zgodnie z opinią prawną rada powinna podjąć uchwałę o przekazaniu petycji Burmistrzowi.
   https://tablet.esesja.pl/zalaczniki/161415/opinia-radcy-prawnego-z-21-grudnia-2021-r_1551068.pdf
   23 grudnia(dzień przed świętami) radni otrzymują wielostronicowe pismo Burmistrza, w którym ustosunkował się do wniosków Komisji. Jedne zaakceptował, inne nie i przesyła zarazem kilkadziesiąt autopoprawek do projektu budżetu.
   https://tablet.esesja.pl/zalaczniki/161415/autopoprawki-burmistrza-gminy-mosina-wraz-z-dodatkowymi-materialami-do-projektu-budzetu-gminy-mosina-na-rok-2022_1555571.pdf
   Dla mnie i dla większości radnych takie potraktowanie przez Burmistrza pracy radnych było nie na miejscu. Jego autopoprawki burzyły wielodniową pracę radnych. Dlatego podczas sesji budżetowej 29 grudnia radni w zdecydowanej większości odrzucili autopoprawki.
   Wracając do petycji mieszkańców ul. Akacjowej. Radni wprowadzili ten punkt, po punkcie, w którym miało być głosowanie na budżetem 2022 i petycja została przekazana Burmistrzowi do rozpatrzenia.
   https://tablet.esesja.pl/zalaczniki/161415/projekt-uchwaly-dotyczacy-przekazania-petycji-mieszkancow-ul-akacjowej-w-mosinie-z-dnia-17122021-r-burmistrzowi-gminy-mosina_1551063.pdf
   Sprawa ul. Akacjowej nie jest zamknięta, przeciwnie. Burmistrz widzi realizację tej ulicy w ramach dofinansowania Polski Ład.
   Niebawem okaże się jakie będziemy mieli wolne środki. Moim zdaniem będą spore, być może ok. 10 mln.Zgodnie z wolą rady Burmistrz rozpatrzy petycję, a następnie przekaże swoje stanowisko radnym. Powtarzam, sprawa nie jest zamknięta.

   • orient
    sobota, 8 sty, 2022, 13:09:11 |

    Bardzo dobrze, że tak dokładnie zostało to przez pana opisane. Pokazuje to jak nikczemny jest burmistrz i próbuje manipulować opinią publiczną zrzucając każdą winę na radę. A prawda jak widać jest zupełnie inna niż ją przedstawił mieszkańcom.

   • Płotka
    sobota, 8 sty, 2022, 13:44:46 |

    Widać że dyżurnym władzy uchwałodawczej w Mosinie jest radny Jan Marciniak. Inni radni ani me, ani be ani kukuryku!
    Myślę, że ze względów higieniczno – ustrojowych bardzo pożądane byłoby jednak, rozpisanie referendum o odwołanie Burmistrza i Rady Miejskiej. Te dwa ciała się ze sobą siłują i chcą pokazać co to nie oni.Rada z powodzeniem mogła wprowadzić do budżetu ul. Akacjową pokazując , że interes mieszkańców jest najważniejszy. Politycznie w tej sprawie jest wynik 0:1 dla Burmistrza !

    • Waleń
     sobota, 8 sty, 2022, 17:59:56 |

     @Płotka politycznie to burmistrz jest skończony, wy w Czapurach o tym wiecie. Nie obchodzą mnie ich relacje ale taki sposób procedowania, czyli wpychania ulicy Akacjowej jest dla mnie skandaliczny. Też nas zalewa na wsi, przynajmniej dwa razy do roku! magistrat ma to w …. sami musimy sobie radzić. I ja Tobie Płotko radzę idź wyżej, podpisz się nazwiskiem a ludzie ciebie poprą! o ile masz tyle odwagi ..więcej jak ci wszyscy co piszą a mało robią. (takich ci u nas na wsi dostatek)

     • Mors
      niedziela, 9 sty, 2022, 7:15:35 |

      Nie podpisze się tak jak ty i ja.

     • Płotka
      niedziela, 9 sty, 2022, 9:55:54 |

      @Mors – tu nie chodzi o podpis, tutaj chodzi o racje.

    • Mors
     niedziela, 9 sty, 2022, 7:14:27 |

     Mnie się wydaje że jest co najmniej 10:0 dla burmistrza a właściwie to Rodo poddała się Walkowerem.

   • Gość
    sobota, 8 sty, 2022, 14:05:45 |

    Petycja mieszkańców ul. Akacjowej w Mosinie z dnia 17 grudnia 2021 r. dotycząca budowy ulicy,rozpatrzona lotem błyskawicy,nie ma żadnego związku z mieszkającymi tam notablami i stanowi wzór do naśladowania dla leniwych w pisaniu petycji mieszkańców innych zapyziałych ulic.

    • karp
     sobota, 8 sty, 2022, 19:03:10 |

     Jakiś bojar rozpuścił wici, że batiuszka car może przychylnym okiem spojrzeć na budowę ulicy i zmobilizował ludność.Car potrzebował podkładki, że inwestycja nie jest dla żadnego z bojarów(ek) i ją otrzymał i tyle. Te samorządowe ustawki są takie sobie i 3 letnie dziecko mogą zmylić.

     • Mors
      niedziela, 9 sty, 2022, 7:18:40 |

      A może chodzi o skłócenie mieszkańców gminy. Przy referendum Akacjowa na pewno odejścia burmistrza nie poprze. I nieważne czy będą mieli asfalt czy nie elektorat ugrał i jak tak dalej pójdzie z referendum nici. Na co czeka rada.

   • karp
    sobota, 8 sty, 2022, 15:40:32 |

    Mieszkańcy, którzy mają drogi gruntowe, z całej gminy, powinni złożyć niezwłocznie petycję, a burmistrz następnego dnia zgłosi ich drogę do Polskiego Ładu. Tak sobie myślę czy ktoś kogoś nie zainspirował do napisania petycji?
    Mogła być równie spontaniczna, jak występ dwóch słynnych pływaków na sesji basenowej.

 • Mosinianka
  sobota, 8 sty, 2022, 10:31:52 |

  Radni wyjaśnili, że sprawa nie jest zamknięta, Artykuł mówi, że było tylko 6 dni między autopoprawkami burmistrza a dniem podjęcia decyzji. Tym bardziej akcja na Akacjowej wydaje się groteskowa i po prostu daje człowiekowi do myślenia. Koniec kropka.

 • Gość
  sobota, 8 sty, 2022, 12:07:40 |

  Na Akacjowej mieszka pani prezes, to zróbmy jej drogę, brawo. Najpierw bez ogłoszenia naboru i konkursu dostała stanowisko, na które, jak twierdziła, wcale nie chce kandydować, potem została zaproszona do vloga i przedstawiona w różowym świetle, a teraz w kolejnym burmistrz mówi o remoncie ulicy, przy której mieszka. Kiedy ten człowiek przestanie kpić z mieszkańców i kłamać w swoich vlogach? Wystarczy zapoznać się ze stanowiskiem radnych, sprawa wcale nie jest zamknięta. Aczkolwiek teraz mam dylemat – jeśli ulica Akacjowa jest faktycznie w tak złym stanie, to mieszkańcom ulży (nie mieszkam w tej okolicy, nie wiem, jak tam jest). Z drugiej strony z jakiej racji pani Kujawskiej robić ulicę?

 • Płotka
  sobota, 8 sty, 2022, 12:35:11 |

  A co na to Rada Osiedla ?

  • Gość
   sobota, 8 sty, 2022, 17:12:26 |

   @Płotka:
   było już raz udzielona tobie odpowiedz w kwestii: CO NA TO RADA.
   Jak nie pokumałaś to powtórzę głośniej:
   RADA NA TO: pocałujta w d***** wójta!!

   • Płotka
    sobota, 8 sty, 2022, 18:03:20 |

    @Gość – kumam , kumam. Tym swoimi niekiedy prowokującymi wpisami, próbuję wzbudzić w tej samorządowej wierchuszce refleksję nad ich misją.
    Nikt tam nikogo na siłę nie pchał.

 • Poncjusz
  sobota, 8 sty, 2022, 12:51:51 |

  Czas zmienić nazwę ulicy na: Kakałooowa.

 • karp
  sobota, 8 sty, 2022, 19:22:22 |

  Ktoś zasygnalizował na Czas Mosiny2, że zapadł wyrok WSA w kluczowej sprawie.
  https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/393CA06B00
  Poza tym co tam napisałem,mam do dodania, że gdyby koledzy radni podjęli odpowiednią uchwałę kiedy było trzeba,to radny uratowałby mniej diet, a następca mniej by stracił.

 • Gość
  sobota, 8 sty, 2022, 19:59:57 |

  Karp, zapodaj jaśniej. Za duży skrót myślowy. Ja i pewnie inni nie pokonamy.

 • karp
  sobota, 8 sty, 2022, 20:35:41 |

  Wierzę w ciebie.Kto jest w Mosinie kluczowym radnym?Kto robił sobie zdjęcia z burmistrzem w butach z cholewami?Kto przyprowadził mu na sesję 2 pływaków olimpijskich?Który radny gminy Mosina nie użył nawet jednej małej literki w interpelacji, zapytaniu czy wniosku?Wielkiego wyboru nie ma.
  http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/rada/wnioski-zapytania-i-interpelacje-radnych/kadencja-2018-2023.html
  Proszę jednak zadać sobie małego wysiłku,który jest kluczowy w tej sprawie.

 • karp
  sobota, 8 sty, 2022, 21:09:30 |

  Jeśli jeszcze mogę pomóc to poprzez wyjaśnienie,że w/g mnie radny kluczowy to taki,który biorąc udział w sesji ma setki kluczy za plecami. Nie bez powodu nazwałem tę sesję,sesją kluczową. Gdyby miał w tle opony, to byłaby sesja oponowa.

 • karp
  sobota, 8 sty, 2022, 22:15:46 |

  Z wielką niechęcią muszę przyznać,że wasi radni z grupy 24 f, dysponują jednak pewnymi umiejętnościami.
  Ja bym nie potrafił znaleźć w Poznaniu do reprezentacji osoby,która choruje przez 350 dni w roku.Waldemarowi Żwirskiemu to się udało, a kolesie podążyli za nim.

 • Gość
  niedziela, 9 sty, 2022, 8:37:47 |

  Radny kluczowy jest bez honoru,dawno powinien rzucić mandat jak p. Tomczak. A chodzi po Mosinie jak paw i myśli że wszystkie rozumy po jad,a prawdziwego działania to zero.

 • karp
  niedziela, 9 sty, 2022, 10:20:41 |

  Niedawno Płotka pytał radnego Marciniaka o szkolenia dla radnych.Moim zdaniem ze szkoleniami jest tak, że tylko nieliczni są w stanie wynieść z nich jakąś wiedzę, a inni wynoszą co się da.
  Radni przechodzili szkolenie z art.24 f usg.
  Czapurski zinterpretował to tak,że należy schronić się w ZUK. Żwirski woził żwir do ZUK, schowany za plecami żony.Kluczowy stwierdził wprost, że gość na szkoleniu powiedział mu,że może dorabiać klucze
  do urzędu.Większość radnych w głosowaniu potwierdziła jego opinię.Dopiero ingerencja Wojewody spowodowała,że niektórzy zmienili zdanie.
  Tutaj ktoś kto niedawno twierdził,że wspierał Przewodniczącą, powinien posypać głowę popiołem,
  bo w kluczowym głosowaniu wsparł kluczowego i przedłużył mu mandat.

  • Jan Marciniak
   niedziela, 9 sty, 2022, 13:47:56 |

   Na tym forum odniosłem się już do poruszanej kwestii.

   • Socha
    niedziela, 9 sty, 2022, 16:22:58 |

    Ale to radny Marciniak poparł kluczowego, bo nie rozumiem.

 • Gość
  niedziela, 9 sty, 2022, 12:58:55 |

  Słusznie p.opisuje radni w wiekszości nie powinni być radnymi,żaden z nich pożytek do miasta.

 • karp
  niedziela, 9 sty, 2022, 18:58:53 |

  Przejściowy spadek formy,jak obecnie u Kamila Stocha.
  Musiało też wiać mocno w plecy.Druga seria była dla pana Jana bardziej udana , a telemark został zaznaczony prawidłowo.

 • Mors
  niedziela, 9 sty, 2022, 21:48:50 |

  Już prawie 100 postów pod artykułem w sprawie vlogów szefa gminy. To pewnie jakiś rekord. Jedno jest pewne, że ten vlog odniósł swój zamierzony skutek w postaci reklamy burmistrza i to niestety dzięki naszym wpisom.

  Zaczynam dostrzegać w tym jakąś z góry przemyślaną strategie. Burmistrz to wytrawny gracz. Rada może się od niego dużo nauczyć. Ogrywa ich jak bebików. Sprawa Akacjowej to prawdziwy majstersztyk. Założył radzie podwójnego nelsona. Aż przykro patrzeć. Tym ruchem burmistrz upiekł wiele pieczeni. Bądźmy uczciwi i trzeba oddać mu szacun za tą zagrywkę. A rada, lepiej spuścić kurtynę milczenia. Te rozpaczliwe ruchy radnego Marciniaka trącał ją już o śmieszność.

  • Rudy
   niedziela, 9 sty, 2022, 22:11:34 |

   @Mors nie wychwalaj Mielocha bo jeszcze tobie może zasadzić kuksańca. Niestety osoby w naszej przestrzeni politycznej zachowują się jak mitomani,to nie wróży dobrze. Na mój rudy umysł to już za dużo. Kariera Mielocha jest skończona, będzie mógł wrócić do matecznika czyli Swarzędza gdzie ma kilka działek. Nie mogę na tego człowieka już więcej patrzeć w szczególności na mszy ni to szafarz ni ministrant

  • Grabowa
   niedziela, 9 sty, 2022, 22:14:11 |

   Jaki sukces? A co my z Grabowej to gorsi? Burmistrz skupił się na ulicy gdzie mieszka prezesowa spółki bezczelnie nagrywając ten materiał na tle działki. Jeśli tak burmistrz się wstawia za tym projektem to dlaczego nie pomyślał o Grabowej?!

  • Mielony
   niedziela, 9 sty, 2022, 23:32:34 |

   @Mors rekordy to były jak „szef gminy” budował wodociągi do lasów :P

 • karp
  niedziela, 9 sty, 2022, 22:19:49 |

  Sama sobie Grabowa odpowiedziała.Nie pomyślał o Grabowej, bo myślał o prezesowej.

 • Grabowa
  niedziela, 9 sty, 2022, 22:32:36 |

  Nic mnie bardziej nie denerwuje niż bezczelność tego człowieka będąc na Akacjowej zapewne nie pomyślał by ubrudzić sobie buty na ulicy obok czyli Jodłowej i Grabowej…. Czytać i oglądać się tego już nie da

 • Mors
  poniedziałek, 10 sty, 2022, 6:20:38 |

  Bucików burmistrz nie będzie se brudził na Grabowej, Bukowej, Dębowej, etc. bo i po co. Tu chodziło o wpuszczenie rady w zasadzkę. I rada jak te cielaczki pobiegła za marchewką do dziury. Żeby była jasność mówiąc rada mam na myśli jej część. Szef doskonale wiedział jak zareagują, prowadził ich na sznurku do teraz. Przecież od początku było wiadomo jak zakończy się sprawa: vlog, kamery, prezes, zuk, puk, akacjowa, asfalt, rada, buciki, …
  Połączenie tych zdarzeń nie wymagało od rady wielkiego wysiłku intelektualnego żaby zaplanować obronę, nie mówiąc już o ataku, a jednak …

  O mamo! Jak On się bawi naszymi pupilami! Ja właściwie nie jestem pewien czy to już nie jest niegrzeczne z Jego strony.

  Czy dożyjemy czasów, że na przeciw włodarza stanie prawdziwa rada? Na razie to jest tak jakby na ringu ustawić Rokiego Balboa na przeciw ucznia szkoły dla fryzjerów.

  Tym wpisem kończę obecność. Przypomnę się jak będzie inna, równa i lepiej przygotowana do zwarć rada i może wtedy będzie co komentować. Teraz jest trudno.

  Nara Wasz Mors!

  • Grabowa
   poniedziałek, 10 sty, 2022, 7:28:55 |

   „Szefem” jak widać jest marnym i współczuję wszystkim co muszą z nim na codzień współpracować a jeśli jest tak jak piszesz to z niego marny burmistrz. Intrygi zamiast działania na rzecz mieszkańców. To trzeba leczyć!

 • Gość
  poniedziałek, 10 sty, 2022, 7:09:50 |

  Wszystko przez brak harmonogramu prac nad drogami. Takie i podobne luki będą skrzętnie wykorzystywane, zapewne aż do wyborów, aby zdyskredytować radę. I teraz się udało. Z tej sytuacji rada nie ma dobrego wyjścia. Chyba nie przeciwstawi się woli mieszkańców Akacjowej. Teraz powinna być moim zdanie Na Tak bo się ośmieszy ale musi mieć baczenie na przyszłe ruchy szefa. No i uchwalić jak najszybciej ten harmonogram – na motyka!
  Zabrać mu tą amunicję czy jak kto woli rozbroić!
  Pani Przewodnicząco wróć!

  • Poncjusz
   poniedziałek, 10 sty, 2022, 11:04:56 |

   Tomasz Łukowiak publicznie stwierdził, że Gmina Mosina jest specyficzna i nie można w jej przypadku zastosować powszechnie używanych „rankingów ulic do zrobienia”. Śmiem twierdzić, że to właśnie on jest głównym hamulcowym wprowadzenia takiego rankingu. Jak potrzebuje specjalnego rankingu to niech w Częstochowie zamówi.

 • karp
  poniedziałek, 10 sty, 2022, 9:14:17 |

  Niech naród wszystkiego na radnych nie zwala, bo nie jest bez winy. Wiedział,że to intrygant, który całą poprzednią kadencję poświęcił na wysadzenie szefa z siodła.W tym czuje się dobrze i tylko to umie robić.Wiedza merytoryczna na stałym poziomie,jakby był pierwszy dzień w pracy.Na każdy temat wie nic.
  Takiego asa wybrał naród, a nie tylko radni.
  Przy budowie dróg powinno mieć znaczenie dla układu komunikacyjnego.
  Niech żona Graba zbierze podpisy pod petycją i zobaczymy czy za 2 dni pan burmistrz zjawi się tam z kamerą i panem Jakubem.

 • miły młody pismak
  poniedziałek, 10 sty, 2022, 20:58:50 |

  Dzień dobry, jutro minie rok od tego tekstu: https://www.gazeta-mosina.pl/2021/wiemy-ile-mieszkancy-placa-za-nieistniejaca-plywalnie/
  W tym czasie prezes spółki od basenu i rada nadzorcza łącznie otrzymali wynagrodzenia w wysokości 198 169,92 zł brutto, z czego 147 966,96 zł zainkasował pan prezes Koralewski przez ten rok.
  Pozdrawiam

  • Brzydki, szczery hejter
   poniedziałek, 10 sty, 2022, 21:18:56 |

   I tak się żyje w tej Mosinie, ciepłe posadki, zero roboty, hajs płynie na konta. Żyć nie umierać!

  • Gość
   poniedziałek, 10 sty, 2022, 22:29:54 |

   Poza wynagrodzeniami są jeszcze inne niemałe koszty utrzymania Spółki. Ale kogo to w Mosinie obchodzi.

 • Sroka, co piwko warzyła.
  poniedziałek, 10 sty, 2022, 21:59:11 |

  Nic w tym nadzwyczajnego że prezes i rada nadzorcza zarabia. Skoro ich powołali to muszą płacić. A gmina jako pracodawca-właściciel to stabilny, wypłacalny dobry płatnik. Ja w tym nic bulwersującego nie widzę. Co innego gdyby ich odwołali a pobieraliby dalej pensje to wtedy miałbym wątpliwości.

 • Antoni
  poniedziałek, 10 sty, 2022, 22:04:51 |

  Generalnie śmiać mi się chce czytając te komentarze. larum nad ulicą przy której stoi kilkanaście domów, w tym ten najważniejszy, dom zamieszkiwany przez byłą panią sekretarz i obecną prezes ZUK/PUK. Jakoś dziwnie nie słyszę lamentu z powodu braku kanalizacji, wody, gazu, bałaganu w mieście itd. Lud mosiński debatuje nad nic nieznaczącą ulicą w Mosinie, do której istnieje utwardzony dojazd od ulicy Torowej oraz Leszczyńskiej. Raptem do domów po drodze gruntowej trzeba przejechać zaledwie kawałek z jednej jak i z drugiej strony. Oczywiście, manipulacja burmistrza w tym temacie zaprezentowana w żałosny sposób, w tym żałosnym vlogu świadczy tylko o nim. Dno i kupa mułu. Karzeł moralny.

 • karp
  poniedziałek, 10 sty, 2022, 22:29:27 |

  Ten burmistrz to dla was wszystko.Za publiczne środki buduje nawet dla mieszkańców parking dla tirów ulubionego Rorusia.
  Ta Akacjowa coś na zdjęciu wąziutka, wąziuteńka.
  Czy ona ma zmienną szerokość?Pan burmistrz stał chyba na innym fragmencie, bo na tym ze zdjęcia, burmistrz,kamera i pan Jakub mogliby się nie zmieścić.

 • karp
  czwartek, 13 sty, 2022, 22:30:49 |

  Tu muszę jeszcze raz muszę przypomnieć, że Mosina dość bezczelnie umieszcza na swej stronie mapę testową, bezpłatną.Nie chciała zapłacić za oficjalną
  wersję i wydała kilkanaście razy więcej na mapę konkurencyjnej firmy,która już od pół roku jest niedostępna.

 • karp
  środa, 19 sty, 2022, 13:27:15 |

  Pan Moskal dostał nagrodę i odnoszę wrażenie,że został spacyfikowany, a tak dobrze się zapowiadał.

Skomentuj