T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Weronika Zwierzchowska | wtorek, 14 cze, 2022 |

W Puszczykowie pamiętają o ogrodach

W przyszły weekend odbędzie się ostatnie spotkanie z cyklu „Pamiętajcie o ogrodach, czyli kultura schodzi pod strzechy”. W czerwcu można było posłuchać wspomnień o Andrzeju Falkiewiczu i koncertu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

4 czerwca w ogrodzie przy Podleśnej 10 wspominano pisarza, krytyka literackiego i teatralnego oraz filozofa – Andrzeja Falkiewicza. Przez wiele lat był mieszkańcem Puszczykowa. O jego stylu pracy, przyjaźniach i dokonaniach opowiadali profesor Ryszard Przybylski, dr Jarosław Borowiec oraz Iwo Greczko. W swoich książkach, Andrzej Falkiewicz, często wracał do spędzonego czasu w Puszczykowie z ukochaną żoną i intelektualną partnerką – Krystyną Miłobędzką, która 8 czerwca obchodziła 90. urodziny. Talent pisarza był też wspominany przez przybyłych gości – jego znajomych oraz przyjaciół. Całe wydarzenie uświetniły utwory klasyczne i rozrywkowe grane przez Romualda Andrzejewskiego.

 

Prelegenci: od lewej Małgorzata Ornoch-Tabędzka, dr Jarosław Borowiec, profesor Ryszard Przybylski i Iwo Greczko.

Publiczność słuchała wspomnień z zaciekawieniem.

o oprawę muzyczną zadbał Romuald Andrzejewski

Spotkania „Pamiętajmy o ogrodach, czyli kultura schodzi pod strzechy” odbywają się w ogrodach.

Uczestnicy spotkania mogli powymieniać wspomnienia o Andrzeju Falkiewiczu między sobą.

Podczas spotkania można było zakupić książki Andrzeja Falkiewicza.

8 czerwca Krystyna Miłobędzka obchodziła 90. urodziny. Uczestnicy spotkania podpisywali się pod życzeniami.

W niedzielę, 12 czerwca, w Ogrodzie Kultur i Tolerancji uzdolniona młodzież ze szkół muzycznych przedstawiła utwory muzyki klasycznej. Hanna Szymańska zagrała na skrzypcach, Franciszek Szymański na fortepianie, Maciej Nowaczyk na wiolonczeli oraz Zuzia Strzyżewska na flecie.

Już 18 czerwca odbędzie się ostatnie spotkanie z cyklu Pamiętajcie o ogrodach, czyli kultura schodzi pod strzechy”. Organizatorzy zapraszają do Galerii przy ulicy Żupańskiego 7 w Puszczykowie na wystawę malarstwa Zbigniewa Cichockiego i jego przyjaciół.

Wydarzenia kulturalne w puszczykowskich ogrodach wpisują się w obchody 60 rocznicy Miasta, które wraz z samorządem Województwa Wielkopolskiego ten projekt współfinansuje.

Skomentuj