Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 28 paź, 2022 |

Zauważono białą pianę na Warcie w Puszczykowie. Przyczyną praca koparek

Zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w Mosinie oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Poznania zostały zadysponowane do Puszczykowa w celu sprawdzenia informacji o potencjalnych zanieczyszczeniach płynących rzeką Wartą.

Zgłoszenie w sprawie zanieczyszczenia rzeki służby otrzymały w niedzielę 23.10 po godzinie 15 :30. Na miejsce skierowany został Dyżurny Kierownictwa KM PSP w Poznaniu oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Poznania. Działali również strażacy OSP Puszczykowo oraz Policja. Istniało podejrzenie, że do rzeki dostała się niebezpieczna substancja.

– Faktycznie rzeką spływa forma piany niewiadomego pochodzenia. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, po czym część sił i środków udała się w górę rzeki, aby zidentyfikować źródło wypływu zanieczyszczenia – informował mł. asp. Sebastian Koterbiak z JRG9 w Mosinie.

Strażacy pobrali próbki do badań, ostatecznie nie stwierdzili żadnych niebezpiecznych substancji chemicznych w spływającej pianie. Okazało się, że źródłem tego, co płynęło Wartą, okazały się prace koparek czyszczących brzeg rzeki z pozostałości po starym moście w Rogalinku.

Pianę zaobserwowano też na przystani wodnej w Puszczykowie

Pianę zaobserwowano też na przystani wodnej w Puszczykowie; fot. JRG-9

Piana na Warcie pod mostem w Rogalinku

– Okazało się, że źródłem tego, co płynęło Wartą okazały się prace koparek czyszczących brzeg rzeki z pozostałości po starym moście w Rogalinku – informują strażacy; fot. JRG-9

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Poznania w czasie akcji nad Wartą

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Poznania w czasie akcji nad Wartą; fot. JRG-9

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj