Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 27 kwi, 2022 | komentarzy 17

Wymiana pojemników na odpady na terenie gminy Mosina

Na terenie Mosiny, jak i całej gminy, pojawiły się nowe pojemniki do sortowania odpadów. Zauważyć też można nowe, kamienne śmietniki do odpadów zmieszanych.

Zapytaliśmy w magistracie o ilość i rozmieszczenie nowych śmietników w gminie. – Pojemniki zewnętrzne na odpady segregowane: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne oraz odpady zmieszane, zostały zakupione w liczbie 38 sztuk – podaje Joanna Nowaczyk z Urzędu Miejskiego. – W centrum miasta Mosina zainstalowanych zostało 17 sztuk, natomiast na terenie sołectw Gminy Mosina 21 sztuk: po jednym pojemniku w każdym sołectwie. Lokalizacja pojemników na terenie sołectw uzgodniona została w każdym przypadku z sołtysem danego sołectwa – dodaje.

Czy planowane są wymiany wszystkich śmietników na terenie gminy? – Uliczne kosze betonowe na odpady zmieszane zostały zakupione w celu podjęcia wymiany starych koszy wykonanych z tworzywa sztucznego, zlokalizowanych na terenie Mosiny poza centrum i sołectw Gminy Mosina, a także do zainstalowania w razie takiej potrzeby w nowych lokalizacjach. Urząd Miejski w Mosinie będzie sukcesywnie wymieniał pozostałe, stare kosze w miarę dostępnych środków budżetowych – podkreśla Joanna Nowaczyk.

Nowe pojemniki do odpadów segregowanych szczególnie widoczne są na rynku i w jego okolicach. – O takiej liczbie zakupionych dotąd pojemników zewnętrznych do odpadów segregowanych zadecydowały dostępne, ograniczone środków budżetowe na ten cel – tłumaczy Joanna Nowaczyk. – W przypadku dostępności wolnych środków budżetowych na taki wydatek, Gmina Mosina chciałaby dokonać zakupu kolejnych pojemników zewnętrznych na odpady segregowane i rozlokować je w pozostałych rejonach Mosiny, a także w przestrzeni publicznej sołectw.

Nowe pojemnik na odpady segregowane na mosińskim rynku.

Nowe pojemnik na odpady segregowane na mosińskim rynku.

Nowe pojemniki na ulicy Dworcowej

Nowe pojemniki na ulicy Dworcowej w Mosinie.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (17)

 • Za kulisami
  środa, 27 kwi, 2022, 15:07:09 |

  Zastanawiam mnie czy ktoś się zastanowił nad odbiorem odpadów z tych pojemników pewnie dotychczasowe auto które jeździ i obsługuje te pojemniki zmieszane będzie też obsługiwać te pojemniki i wyrzucać wszystkie rodzaje śmieci w jednen kontener bo przecież gość który wygrał przetarg nie kupi dodatkowych 4 auto do tego żeby obierać wszystko osobno…. Kur… Jakich debili mamy w tym urzędzie miasta to brak słów czy w końcu obejmie ktoś władze i zrobi porządek z tą koleżanką magistrala bo co pomysł to bardziej poroniony od poprzedniego

 • Konrad
  środa, 27 kwi, 2022, 17:02:53 |

  A może jakaś konstruktywna propozycją w miejsce krytykowanej?

 • Mieszkaniec
  środa, 27 kwi, 2022, 17:11:59 |

  Komentarze pod dowolnym postem zaczynaja przypominać te jakie pojawiają sie na epoznan.

  Pisanie nie na temat, krytyka wszystkich i wszystkiego, obrażanie ludzi. Patrz pierwszy komentarz i nazywanie ludzi d…mi.

  Na każde rozwiązanie znajdzie się problem drodzy komentujący , co nie ?

  Apeluje do redakcji o szybka i efektywna moderację komentarzy.

  @za kulisami – a może się zastanowił jednak nad ich odbiorem ? Być może nie tylko Za kulisami posiada tajemna wiedzę jak opróżniać pojemniki z odpadami/frakcjami ?

  • Dx
   środa, 27 kwi, 2022, 18:42:39 |

   A mi się wydaje, że taka konstruktywna krytyka jak powyżej też jest potrzebna. Gdyby nie komentarze tutaj, wszystko byłoby mdłe i lukrowane, wielu nie widziałoby co się tutaj tak naprawdę wyprawia. Ile wałków by nie ujrzała światła dziennego. Na stronie urzędu opinii nie zostawisz a na facebooku niewygodne komentarze są usuwane. Wole móc się wypowiedzieć niż żyć w bańce informacyjne narzuconej przez rządzących.

 • Mieszkaniec
  środa, 27 kwi, 2022, 22:17:43 |

  @Dx jaka konstruktywna krytyka? Gdzie ja widzisz ? Domysły i wyzywanie ludzi od d…li nazywasz konstruktywna krytyka ?

  Konstruktywna krytyka, oczywiście ze tak. Problem w tym ze takowej tu nie widze.

  • Gość
   środa, 27 kwi, 2022, 22:48:27 |

   „pewnie dotychczasowe auto które jeździ i obsługuje te pojemniki zmieszane będzie też obsługiwać te pojemniki i wyrzucać wszystkie rodzaje śmieci…”
   To jest za to celna uwaga. Ludzie segregują, śmieciarka jeździ i wrzuca wszystko do jednego kontenera. Jaki ma to sens w ogóle? Śmietniczek ładnie wygląda, taki bardzo eko. Tylko rzeczywistość okazuje się być inna.

 • HYT
  czwartek, 28 kwi, 2022, 9:35:12 |
 • Mieszkam w Mosinie
  czwartek, 28 kwi, 2022, 12:07:37 |

  Może ktoś mi powie gdzie mam taki kominek oddać https://kaldekor.pl/kominek-elektryczny-aflamo-led-50-wklad Może lepiej rozłożyć go na części i wtedy powrzucać do odpowiednich worków. Szkło do szkła, metal do metali, a pozostałe elementy do zmieszanych?

  • Gość
   czwartek, 28 kwi, 2022, 12:15:21 |

   W mojej gminie zbierają wielkogabarytowe dwa razy do roku.Zgłaszam i wystawiam przed domem.

 • Za kulisami
  czwartek, 28 kwi, 2022, 15:28:11 |

  Radzę tego nie robić ze względu na to że w naszej gminie mamy do czynienia z kontrolą śmieci jeździ Pani która zagląda w pojemniki i jeśli uzna że coś jest nie właściwe w pojemniku to wystawi nam żółtą kartke jeśli sytuacja się powtórzy przy następnym temminie odbioru dostajemy druga karkte i za kolejny razem będzie już czerwona będzie skutkować tym że za śmieci nie będziemy płacić jako segregowane tylko jako nie segregowane także to pokazuje kolejny poroniony pomysł naszych władz

 • Obywatel
  czwartek, 28 kwi, 2022, 17:43:34 |

  Kominek jako gabaryt do ZUK. Jedziesz do Pszok w godzinach przyjmowania odpadów i zostawiasz.

 • Mieszkaniec
  czwartek, 28 kwi, 2022, 17:48:13 |

  Za kulisami. A co jest poronionego w tym , ze osoba nie segregująca odpadów, a deklarująca robienie tego ponosi konsekwencje oszustwa ?

  Dlaczego Pan czy ja mam płacić za cwaniaka ? Umie Pan to wytłumaczyć w logiczny sposób ?

 • Monika
  piątek, 29 kwi, 2022, 8:29:27 |

  Czy ZUK w Mosinie ma sprzęt do mycia kubłów na odpady bio i inne dla swoich mieszkańców ?

 • sobota, 30 kwi, 2022, 0:51:21 |

  @Monika: Dbanie o czystość pojemnika jest po stronie mieszkańca. Zukowi niepotrzebny sprzęt do mycia pojemników. Pojemnik jest problemem mieszkańca.
  @Za kulisami: jeżeli bierzesz udział w przetargu, gdzie w SWZ masz opisane, że masz odbierać odpady z podziałem na frakcje, to ty już w momencie składania ofert musisz mieć czym to zadanie realizować, a nie teraz mieć ból dupy o to, że pojemniki są wymieniane. Poza tym wszystkie frakcje da się zebrać jednym pojazdem bez ich mieszania. Wystarczy na busie mieć 4 pojemniki i problemu nie ma. Innym, większym problemem jest niepoprawna segregacja tych odpadów w pojemnikach przez samych mieszkańców, którzy wrzucają odpady jak leci, bez większego namysłu. Potem wykonawca ma za to świecić oczami.. że przywozi odpady jako pet, papier czy szkło a to i tak jeden wielki syf i nadaje się jako odpady zmieszane..

 • Misz-masz byle było
  sobota, 30 kwi, 2022, 8:33:27 |

  Były kosze na śmieci zielone z tworzywa-kompletna pomyłka.Potem ktoś zakupił metalowe-czarne średnio pasujące wizualnie.Betonowe- No te są super-trwałe i proste.Ale te koszmarki z podziałem na frakcje ??? Nonsens totalny-przy okazji różowych nie było ? Czy nie można kupić koszy w jednym kolorze ?? Cała Mosina..

 • Misz-masz byle było
  sobota, 30 kwi, 2022, 8:33:27 |

  Były kosze na śmieci zielone z tworzywa-kompletna pomyłka.Potem ktoś zakupił metalowe-czarne średnio pasujące wizualnie.Betonowe- No te są super-trwałe i proste.Ale te koszmarki z podziałem na frakcje ??? Nonsens totalny-przy okazji różowych nie było ? Czy nie można kupić koszy w jednym kolorze ?? Cała Mosina..

 • karp
  sobota, 30 kwi, 2022, 11:57:53 |

  Ktoś sobie życzy, by mu myli kosz na odpady,a mnie to nie jest potrzebne do szczęścia,a i tak umyli.
  Wolałbym móc zdecydować czy i kto mi będzie mył pojemnik, który kupiłem za własne pieniądze.
  To,że oczekiwania ludzi są różne jest całkowicie normalne.Nienormalne jest to,że wszystko jest z góry narzucone,a nasz status jest zbliżony do odpadów.Powinien być pakiet minimalny,średni, oraz vip dla tych, których stać na takie fanaberie,że ich trawa sobie podróżuje po kraju,
  a oni za to płacą.Ktoś uznał jak kiedyś, że wszystkim potrzebny jest telewizor Rubin.Klientami firm wywozowych byliśmy przed rokiem 2013.Teraz jesteśmy śmieciami.Niezależnie od tego ile wytworzymy odpadów,czy dobrze segregujemy,to i tak zapłacimy coraz więcej, bo skorumpowane gnojki kiedyś postawiły na dyktat instalacji,najlepiej niemieckich(jeden region,jedna instalacja) i nie ma pomiędzy nimi
  konkurencji.W kontroli zawartości koszy nie widzę nic złego,ale tu też powinna być jakaś równowaga.Tymczasem zauważyłem taką prawidłowość,że w gminach w których wywozem zajmują się spółki komunalne,informacje o sposobie złożenia reklamacji są głęboko ukryte.
  Jest to podane tylko w uchwałach rad gmin, których prawie nikt nie czyta i nigdzie poza tym.Mosina i Luboń są tego dobrym przykładem.
  W Luboniu na szczęście nie przełożyło na jakość usług, ale u was z tego co czytam już tak.Płacenie i wywóz tydzień po terminie to dla mnie jakiś kosmos niekompetencji i brak oczekiwań standardu usług.Tymczasem gminy w których wywożą firmy zewnętrzne chętnie podają informacje o sposobie złożenia reklamacji i najczęściej naliczają spółce wywozowej 100 zł kary za każdą potwierdzoną reklamację.

Skomentuj