Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Materiały partnera | piątek, 8 kwi, 2022 |

Wypadanie włosów: 5 kroków, które pomogą zatrzymać ten proces

Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się na co dzień bardzo wiele osób. Wpływa na to dieta uboga w składniki odżywcze, witaminy i minerały, wszechobecny nadmiar stresu, a także nieprawidłowa pielęgnacja. Tymczasem piękna, lśniąca i bujna fryzura to symbol zdrowia i urody, dlatego warto zadbać o to, aby ograniczyć utratę kolejnych kosmyków. Na szczęście można zrobić bardzo wiele w celu ograniczenia tej przypadłości. Zastosuj pięć kluczowych kroków i ciesz się zdrowymi, gęstymi pasmami.

1. Jak ograniczyć wypadanie włosów? Zidentyfikuj przyczyny

Pierwszym krokiem jest zdiagnozowanie podstawowej przyczyny wypadania włosów. W umywalce i szczotce znajdujesz wciąż nowe pasma, a Twoja fryzura staje się coraz rzadsza? Nasilenie tego stanu może się pojawić szczególnie zimą i wczesną wiosną, gdy w sklepach brakuje świeżych owoców i warzyw, a tym samym do organizmu dostarczana jest zbyt mała ilość niezbędnych substancji. Jeśli po przeanalizowaniu swojej diety stwierdzasz, że jesz za mało nieprzetworzonej, zdrowej i naturalnej żywności, to może być podstawowa przyczyna wypadania włosów. Zastanów się też, w jaki sposób postępujesz ze swoimi włosami podczas mycia. Jeśli zdarza Ci się gwałtownie je czesać lub intensywnie szorować – tu również może tkwić źródło problemów. O innych potencjalnych przyczynach nadmiernej utraty włosów przeczytaj na gorce24.pl.

2. Zmodyfikuj swoją dietę i odżywiaj swoje włosy od wewnątrz

Kolejny krok to stała modyfikacja jadłospisu. Jeśli chcesz ograniczyć proces utraty kosmyków i zapobiec ich przerzedzaniu, zadbaj o odpowiednią podaż witamin z grupy B w swoim menu. Jedz zatem takie produkty, jak drożdże, rośliny strączkowe, grzyby, orzechy, mięso, jaja, warzywa i owoce, a także ryby.

Danie wegetariańskie

Uwzględnij także w jadłospisie duże ilości kwasów omega-3, a zatem sięgaj po ryby, orzechy, nasiona, oleje i inne zdrowe, nierafinowane tłuszcze. Dieta na wypadanie włosów może być naprawdę zdrowa, smaczna i urozmaicona. Nie może w niej też zabraknąć takich pierwiastków, jak cynk i żelazo, których duże ilości znajdziesz w mięsie i roślinach strączkowych.

3. Sięgnij po suplementy na wypadanie włosów i uzupełnij niedobory

Następny krok to dobrej jakości suplementy. Może być tak, że w codziennym natłoku zajęć nie masz czasu i siły na przygotowanie menu, które zapewni Ci dostawę wszystkich niezbędnych substancji. Twój organizm może też mieć większe zapotrzebowanie niż przeciętnie, które trudno jest zaspokoić przy pomocy samej diety. W takiej sytuacji nieodzowna jest odpowiednia suplementacja, dzięki której dostarczysz sobie właściwą dawkę witamin z grupy B, kwasów omega-3, a także selenu, żelaza i cynku. Możesz również wybrać specjalne kompleksy witamin i preparaty ziołowe, które znajdziesz na Wapteka.pl.

Tabletki

4. Pielęgnacja od zewnątrz – wybierz kosmetyki na wypadające włosy

Kosmetyki do pielęgnacji włosów są nie mniej ważne niż ich wewnętrzne odżywianie. Istnieje wiele skutecznych szamponów do wypadających włosów z dobrym składem, które możesz stosować na co dzień. Na rynku znajdziesz również preparaty w ampułkach, w sprayu i płynie, a także w formie wcierek. Od czasu do czasu warto również zastosować kurację ziołową przy użyciu takich roślin, jak pokrzywa, łopian, skrzyp polny czy czarna rzepa.

5. Traktuj swoje włosy z łagodnością – delikatne czesanie i układanie

Istotne jest również delikatne rozczesywanie włosów i unikanie ich szarpania. Wtedy z całą pewnością na grzebieniu znajdzie się dużo mniej kosmyków. Niekorzystnie działa też ciasne ściąganie fryzury gumką, intensywne wycieranie ręcznikiem czy zbyt częste używanie suszarki. Gdy tylko to możliwe, warto pozwolić włosom wyschnąć samodzielnie. Jeśli wprowadzisz w życie wszystkie wymienione kroki lub przynajmniej niektóre z nich,Twoje włosy z dużym prawdopodobieństwem odzyskają gęstość, a ich wypadanie stanie się mniej intensywne.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj