Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 26 kw., 2022 |

Zakaz wstępu do lasu! Ruszają zabiegi z użyciem chemicznego środka ochrony roślin (aktualizacja)

W maju br. Nadleśnictwo wykonywać będzie zabieg agrolotniczy z użyciem chemicznego środka ochrony roślin w lesie w okolicach Daszewic, Rogalina i Kamionek. W związku z tym konieczne będzie wprowadzenie okresowego zakazu wstępu do lasu.

– Nadleśnictwo Babki informuje, że w terminie od 4 maja do 31 maja 2022 roku, w zależności od panujących warunków pogodowych odbędzie się agrolotniczy zabieg ratowniczy części drzewostanów na terenie gminy Kórnik oraz Mosina, ograniczający liczebność występowania chrabąszcza majowego – poinformowała dziś redakcję Joanna Kicińska z Nadleśnictwa Babki.

W związku z tym zostanie wprowadzony okresowy zakaz wstępu do lasu. – Dokładny termin wykonania zabiegu oraz wprowadzenia zakazu wstępu do lasu wraz z mapą lokalizacji pola zabiegowego zostaną umieszczone w późniejszym terminie na stronie internetowej Nadleśnictwa Babki – dodaje Joanna Kicińska.

Chrabąszcz majowy to duży szkodnik żerujący na liściach drzew. Chociaż powoduje znaczne straty w uprawach drzew owocowych, to największe szkody dokonują larwy chrząszcza. Pędraki żerujące w glebie są częstą przyczyną uszkodzenia korzeni roślin. Są zagrożeniem upraw ogrodniczych, sadowniczych, a także trawników.

Aktualizacja 27.04 (pole zabiegowe nr 1)

Mapka pola zabiegowego - okolice Sasinowa

Mapa pola zabiegowego nr 1, okolice Sasinowa; źródło: Nadleśnictwo Babki

Las na terenie Nadleśnictwa Babki - trasa Wiórek - Sasinowo

Las na terenie Nadleśnictwa Babki. Zakaz wstępu będzie obowiązywał w lesie w okolicach Daszewic, Rogalina i Kamionek.

Chrabąszcz majowy

Chrabąszcz majowy, szkodnik żerujący na liściach drzew. Wkrótce, w okolicznych lasach ruszą zabiegi ograniczające populację tego owada, źródło: wikipedia

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 1)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo