Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 14 lut, 2022 | komentarze 2

Niewielki koszt spełnienia wielkiego marzenia. Zbiórka na nową płytę zespołu Remigiusza Szumana

Trudno znaleźć mieszkańca Mosiny, który nie kojarzyłby Remigiusza Szumana – czy to z koncertu, czy ze spotkania na ulicy. Utalentowany, z klimatycznym głosem, niezwykle wrażliwy muzyk tworzy muzykę, którą chciałby się dzielić z innymi.

Już wiele lat temu pisaliśmy o jego działalności na łamach naszej Gazety. Prace nad nagraniem płyty przez zespół Niewidzialność Remigiusza Szumana rozpoczęły się w lipcu 2021 roku, ale zostały wstrzymane ze względu na brak środków na ich kontynuację. Zespół istnieje 6 lat. Większość osób prowadząca działalność muzyczną na taką skalę, pracuje zawodowo, i w ten sposób zdobywa pieniądze, konieczne do pokrycia związanych z nią kosztów. W przypadku, gdy zarówno założyciel zespołu, jak i jego perkusista są całkowicie niewidomi, naturalnie ogranicza to możliwości zarobkowania przez podejmowanie nawet drobnych prac. A zakup instrumentów, wzmacniaczy, strun, akcesoriów czy praca w studiu nagrań – to wszystko koszty, bez których trudno tworzyć dobrą, profesjonalną muzykę.

– Zdecydowałem się powalczyć o to, aby doprowadzić do szczęśliwego końca nagranie płyty naszego zespołu – pisze pod postem o zbiórce Remigiusz Szuman. Dla wielu z nas to koszt codziennie kupowanej kawy na wynos, a dla nich – spełnienie wielkiego marzenia!

Zbiórkę możecie wesprzeć tutaj:

https://zrzutka.pl/nagranie-plyty-zespolu-niewidzialnosc-remigusza-szumana

Remigiusz Szuman

Remigiusz Szuman

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  poniedziałek, 14 lut, 2022, 23:02:47 |

  „niezwykle wrażliwy muzyk” ????

 • Gość
  wtorek, 15 lut, 2022, 10:47:38 |

  Zrzutka?
  Żenada!

Skomentuj