Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 17 paź, 2022 | komentarze 2

Zlikwidowane przejście dla pieszych budzi emocje mieszkańców

Spore poruszenie wśród mieszkańców Puszczykowa wywołała likwidacja przejścia dla pieszych na ulicy Wczasowej, przy dworcu w Puszczykowie. Kierowcy zmianę chwalą, ale piesi są oburzeni.

– Podoba mi się ta zmiana z punktu widzenia kierowcy – pisze pan Damian na puszczykowskiej grupie na Facebook’u. – Stare przejście było niebezpieczne dla kierowców i pieszych – kwituje pani Dominika. Zlikwidowane przejście od strony ulicy Poznańskiej znajdowało się tuż przy rogatkach. Wielokrotnie zdarzało się, że kierowcy, jadący ulicą Wczasową, wjeżdżali na przejazd kolejowy, a w tym samym czasie piesi wchodzili na przejście, znajdujące się za przejazdem. Tym samym kierowcy znajdowali się pomiędzy rogatkami, stojąc na torach.

Z drugiej strony tej dyskusji stoją użytkownicy parkingu przy dworcu oraz pasażerowie, którzy na co dzień korzystali z wspomnianego przejścia. – Niepotrzebne chodzenie dookoła, już widzę tych ludzi przebiegających skrzyżowanie na skos. Jeszcze bardziej ludziom utrudnić życie, pięknie – piszą. Piesi idący na dworzec muszą przejść teraz na pasach dwukrotnie, przekraczając ulicę Poznańską w dwóch miejscach, obchodząc skrzyżowanie.

O sprawę zapytaliśmy Urząd Miasta w Puszczykowie: – Prowadzone obecnie prace przy przejeździe kolejowym przy stacji Puszczykowo realizowane są na Zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu. Zakres tych prac obejmuje wykonanie w nowej lokalizacji przejścia dla pieszych, co w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo ruchu na drodze dla wszystkich użytkowników ruchu – informuje Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Puszczykowie.

Sprawa bezpieczeństwa na przejeździe przy dworcu w Puszczykowie była wielokrotnie poruszana, szczególnie od czasu głośnego wypadku z 2019 roku, w którym zginęły dwie osoby. Przyczyną tragicznego wypadku karetki było zamknięcie samochodu pomiędzy rogatkami.

Przy dworcu w Puszczykowie zlikwidowano przejście dla pieszych oraz zamontowano bariery.

Przy dworcu w Puszczykowie zlikwidowano przejście dla pieszych oraz zamontowano barierki.

Dawne przejście prowadzące w kierunku dworca zostało zlikwidowane.

Dawne przejście prowadzące w kierunku dworca zostało zlikwidowane.

Po wprowadzonych zmianach piesi muszą przejść przez dwa przejścia na ulicy Poznańskiej.

Po wprowadzonych zmianach piesi muszą przejść przez dwa przejścia na ulicy Poznańskiej.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  poniedziałek, 17 paź, 2022, 19:13:01 |

  Głupota nie boli..przejście funkcjonowało tam od choochoo..wykombinują coś nowego a ludzie i tak będą przechodzić w tym samym miejscu.

 • nick
  środa, 19 paź, 2022, 6:56:05 |

  Ta zmiana i tak nie usprawni ruchu samochodów. Przechodnie wstrzymają go, tylko troszkę dalej. Możliwe, że poprawi bezpieczeństwo, bo po przebudowie kierowca widzi, że zjazd z torów blokuje mu samochód, a nie pieszy.
  A szacunek dla samochodów w Starostwie wielki jest jak ego inżynierów ruchu.

Skomentuj