Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | piątek, 30 wrz, 2022 | komentarze 4

Zygmunt Pniewski – naukowiec czy artysta? Książka i wystawa w Galerii Sztuki

W mosińskiej Galerii Sztuki przy Niezłomnych otwarto wystawę: „Amazonia – wyprawa życia Zygmunta Pniewskiego z Arkadym Fiedlerem”. Dla naszej redakcji to wydarzenie wyjątkowe, z racji wydania z tej okazji książki Marty Mrowińskiej z artykułami o Zygmuncie Pniewskim, które częściowo były publikowane na naszych łamach.

– Wyprawa miała miejsce ponad 50 lat temu, ale dla mnie pozostaje barwna i żywa, podobnie jak wszystkie wspomnienia związane z osobą Pana Zygmunta – podkreśla Marta Mrowińska, autorka książki „Zygmunt Pniewski – naukowiec czy artysta”. – Opracowywanie wspomnień z nim związanych to od początku była ogromna radość pisania, ale przede wszystkim – radość poznawania tego wspaniałego, wszechstronnie utalentowanego człowieka. Zachwyciła mnie jego pasja i zaangażowanie, z jakim podejmował się dosłownie wszystkiego. Żałuję, że nie dane mi było poznać go osobiście, choć od początku mam przekonanie, że żyje i jest obecny w swoich dziełach i wspomnieniach bliskich mu osób – dodaje Marta.

Wystawę można oglądać do 30 października 2022 w Galerii Sztuki w Mosinie. Książkę Marty Mrowińskiej można będzie niedługo nabyć w naszej redakcji – ul. Wawrzyniaka 9.

książka - wspomnienia o Zygmuncie Pniewskim

książka – Wspomnienia o Zygmuncie Pniewskim autorstwa Marty Mrowińskiej

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

Skomentuj